Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache RTR 150 çekişten düşme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS-Apache 150
    merhabalar, uzun zamandır forumu takip ediyordum üye olmam motorum arızalanmasıyla başlamış oldu

Geçen hafta motorun sübap-silindir kısmında 200 liralık bi masrafı vardı onu yaptırdım, yağ değişimi yaptılar, bujisini değiştirdiler, arka lastiğini ve arka fren balatalarını değiştirdiler ve tamirci abim 2 hafta sonra gel sübap ayarı yapılacak dedi.Sorunum şu ki motor şuanda gitmiyor, 140-150 gören motor 100 ü çok zor görüyor (apachenin 150 görmesi zincir değişimi vb ayarlamaları ile alakalı) normalde rahat tek teker yapıyorken şuanda tekere bile kalkamıyor motor, yokuş yukarı çıkarken tıkanacakmış gibi oluyor, ne yapmam gerekli? tamirciye gidip göstermelimiyim,yoksa normal mi bu durum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Dişli değişimiyle 150km/s hız? Göstergeyi tamir etmiş olabilirler mi?

Şaka bir yana hava ayarın bozulmuş olabilir. Hava filtresine bir sorun olabilir. Güç her devirde mi düşük yoksa sadece yuksek devirde boğulma mı yapiyor?

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Senin bozuk olan göstergenide onarmışlar
    kara_kule bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı makyak476 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, uzun zamandır forumu takip ediyordum üye olmam motorum arızalanmasıyla başlamış oldu

Geçen hafta motorun sübap-silindir kısmında 200 liralık bi masrafı vardı onu yaptırdım, yağ değişimi yaptılar, bujisini değiştirdiler, arka lastiğini ve arka fren balatalarını değiştirdiler ve tamirci abim 2 hafta sonra gel sübap ayarı yapılacak dedi.Sorunum şu ki motor şuanda gitmiyor, 140-150 gören motor 100 ü çok zor görüyor (apachenin 150 görmesi zincir değişimi vb ayarlamaları ile alakalı) normalde rahat tek teker yapıyorken şuanda tekere bile kalkamıyor motor, yokuş yukarı çıkarken tıkanacakmış gibi oluyor, ne yapmam gerekli? tamirciye gidip göstermelimiyim,yoksa normal mi bu durum?
    Aklıma şey geldi arka frenin fazla gerili olması apaçhe de kampana vardı belki üstündeyken gerilip motoru kasıyor olabilir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Debriyaj balatası

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    140 ı gorur dişliyi degişmişse ben ybr ile gördüm cunku��

Motosikleti
    TVS-Apache 150
    Km yi km ölçer ile kontrol ettim doğru gösteriyor, biliyorsunuz apache de son hızı gösteren bir tus var, max hız 160 yaptım motorda.Hava ayarının bozuk olmasıyla veya karburatorun pis olmasıyla alakali olabilir diye düşünüyorum bende,

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

1.vites hariç hepsinde düşük yani 3. Vitesten sonra devir 5 den sonrasını görmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Son zamanlarda debriyaj çok yumuşak hatta gaz vermeden motor vitese bile geçiyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı makyak476 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km yi km ölçer ile kontrol ettim doğru gösteriyor, biliyorsunuz apache de son hızı gösteren bir tus var, max hız 160 yaptım motorda.Hava ayarının bozuk olmasıyla veya karburatorun pis olmasıyla alakali olabilir diye düşünüyorum bende,

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

1.vites hariç hepsinde düşük yani 3. Vitesten sonra devir 5 den sonrasını görmüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Son zamanlarda debriyaj çok yumuşak hatta gaz vermeden motor vitese bile geçiyor
    senin motor gaz yemiyor gaz yiyip gitmese debriyaj derdik ama sorunu başka yerde ara
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)