Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor 2. viteste gaz kesiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung Aquila GV250
    2006 model hyosung aquila gv250 kullanıyorum, babadan yadigar. Bu yaz çıkardım motoru yaklaşık bi 5 senedir yatıyordu motor 1 haftadır gaz kesmeye başladı. Bu arada depoda paslanma var önceden de yapıyordu Biraz benzin koyunca geçiyordu. Şimdi daha kötü oldu 2. vitesle 3. vites aralığında hızlanır iken gaz kesiyor boğuluyor acaba karbüratör tıkanmış olabilir mi. 2 gün önce de şanzımandan bilye sesi geliyordu şimdi kesildi bu gün servise gidicem ama bi sormak istedim biraz aydınlatırsanız beni sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    öncelikle depodaki pası bi temizleyin, deponun içine sirke koyup bi kaç gün bekletin isterseniz. daha sonra karbüratörlerin temizliği ve senkron ayarını yapın. tekrar bi bakın çalışmada sıkıntı var mı diye. çünkü 2. viteste falan sıkıntı olsa en kötü vitesten atar, gaz yemeye devam eder boşta.

Karburator tahliye vidasini ac bir bardak benzine pet siseye bosalt renginden anlasilir icinde nelerin oldugu pas varsa zaten tikali bir yer vardir suda olabilir

Motosikleti
    Mobylette Super 51
    Sirke asidiktir içinde fazla bekletmen dahada zarar verebilir iyi temizler ama fazla bekletme bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler