Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

HONDA Beat Çekiş/Hız Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    umitaskin84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir/Bergama ve BEAT' ımın Olduğu Her Yer :)
    Motosikleti
    HONDA BEAT
    Sevgili ve çok değerli arkadaşlar Honda Beat marka scooter' ım var. Yaklaşık 1 ay önce motorda birşey hissettim ve motor yaklaşık 40 km/hız a gelince kendini kasıyor ve daha vazla da hıza ulaşmıyor. Kafayı yemek üzereyim daha 2000 km deyim ve bu başıma geldi. Yokuşlarda da problemim aynı. Eskiden gaza tam bastığımda deli gibi hızlanan motorun ne kalkış ne hız ne de çekiş gücü kaldı..
    Soğuk havalardandır dedim fakat motor ısınsa bile sorunum devam ediyor.
    Gaz kesmesi falan yapmıyor ve rolantada süper çalışıyor. Yolda ilerlerken aşırı bir titreme hissediliyor. Servisine götüreceğim fakat öncelikle sizlere danışmak istedim.
    Yardımlarınızı dört gözle bekliyor olacağım.
    Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    slm arkadaşım sen bence motorun bi subap ayarına baktır subaplar sıktıysa motor çekişten aşırı derecede düşer yakıt artar ve motor fazla ısınır

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Eğer koyduğun benzin kalitesiz ise belki ondan da yapmıştır ama en iyisi servise götür hemen çözerler.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    bence daha FAzla zorlamadan Servisine götür ben olsaydım İlkten Gaz teline bakardım gevşek mi diye artından karbütörünün hava filtresini temizlerdim çünkü motor çekiden düşmüş ve gaz yemiyor .. ama işin içine titreme zorlanma yani vibrasyon giriyorsa Servis En iyi Sen bi götür bakalım... Ondan sonrada Yaz bize Ama..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence daha FAzla zorlamadan Servisine götür ben olsaydım İlkten Gaz teline bakardım gevşek mi diye artından karbütörünün hava filtresini temizlerdim çünkü motor çekiden düşmüş ve gaz yemiyor .. ama işin içine titreme zorlanma yani vibrasyon giriyorsa Servis En iyi Sen bi götür bakalım... Ondan sonrada Yaz bize Ama..
    Ya arkadaşlar kafayı yiyecem bu sabah servisine gittim servis kapanmış...

Ama iyi de bir haberim var. Bugün motoru biraz kullandım malum havalar buz gibi faka baya bi kullandığım için motorda haliyle biraz daha ısındı. Akşam üzeri ise sanki normale dönmüş gibiydi ve daha önce 40km/hız ı geçemezken 60 km/hız a ulaştım. Bu şumu demek oluyor ki?

Motor soğuk olduğu için gerekli performansı veremiyormuş

Gerçekten kafam karıştı ya.. Şimdi başka bir tamirciye gidip göstereceğim ama inanın çok çekiniyorum adamlar söktükleri parçaları bi kenara atıverip öyle tamir ediyorlar. Oysa ben motoruma gözüm gibi bakmaya çalışıyorum bundan dolayı güvensizim..

Bir de şunu söyleyeyim belki bir fikri olan da vardır.

Motor ile normal 25-30 km/hız ile yola başladığımda hiç bir kasılma yaşamıyordum. 35 km ye gelince kasar gibi oluyor gazı saldığımda yine normale dönüyordu.
    Dediğim gibi bugünde baya bir ısıttığım için 60km ye kadar çıkabildim.

Acaba sorun soğuk/sıcak olayı mı?
    Yoksa istemeye istemeye tamirciye mi götüreceğim?
    Kararı sizler verin ne olur. Ne derseniz onu yapacağım çünkü sizler benden daha bilgilisiniz.

Yorum ve çözüm önerileriniz önünde saygıyla eğiliyorum. Herkese çok teşekkür ederim..

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    karbüratörün yeterli benzin sağlıyamıyor,temizletmen gerekir,hava filtren verimli hava akışını sağlamıyor temizletmen gerekir.Yani anlamıyorsan servisden başka çaren yok arkadaşım başında dur,bu gün bırak yarın gel işi yaptırma
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörün yeterli benzin sağlıyamıyor,temizletmen gerekir,hava filtren verimli hava akışını sağlamıyor temizletmen gerekir.Yani anlamıyorsan servisden başka çaren yok arkadaşım başında dur,bu gün bırak yarın gel işi yaptırma
    Kardeşimsin yaa

Güzel kardeşim aynen dediğini yapacağım yarın vaktim olursa kendim bakacağım eğer yapabilirsem yaparım. Ama baktım Beat' ın karbüratörünü bulamazsam gider başında durup yaptırırım artık...

Başka çaremiz de yok.. Birde benzin olarak BP Ultimate kullanıyorum..

Çok teşekkür ederim arkadaşım..

Motosikleti
    Eyvallah arkadaşım,naçizane yardımcı olabildiysek ne mutlu MT ciyim diyene

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Bu sorunu birtek jikle çekiliyken yaşadım, sende de bu olabilir mi?

Motosikleti
    honda beat
    evet bende jigleyi bigün çekili unuttum ve motorun sesi ve çekişi degişti ama yinede servise göster istersen

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunu birtek jikle çekiliyken yaşadım, sende de bu olabilir mi?

Alıntı mohito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende jigleyi bigün çekili unuttum ve motorun sesi ve çekişi degişti ama yinede servise göster istersen
    Arkadaşlar jikle çekili ilerliyorum ama kısa süre sonra kapattığımda da sorun devam ediyor.

Bu soğuk havalardan galiba arkadaşlar

En iyisi ben bujiyi değiştireyim karbüratör ve hava filtresini temizleyeyim jikle gaz tellerine falan bakayım olmaz ise servis...

Servis de kapandı ya tuuuuuu...

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    kayışın ne durumda ? titreme motor kulaklarından olabilir ve de yağından. motorda umarım yağ vardır çubuğun tırtıklı yerinden 5mm yukarıda ?

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayışın ne durumda ? titreme motor kulaklarından olabilir ve de yağından. motorda umarım yağ vardır çubuğun tırtıklı yerinden 5mm yukarıda ?
    Motor daha 2000 km de dayı...

Kayışım sağlam olsa gerek diye düşünüyorum. Ayrıca yağını 1000 km de değiştirdim ama şuanda bakmadım sabah olur olmaz bakıp bilgi vereceğim.
    Yardımların için çok teşekkür ederim.

Evet arkadaşlar hazır olun size birşey söyleyeceğim..

Sabaha kadar dayanamadım ve gittim motorun yağına bakmaya...

Aman Allah' ım kapağı açıp yağ seviyesine bakayım diyordum ki yağ çubuğunun tepesine kadar kapkara bir yağın kaplanmış olduğunu gördüm. Ama asıl haberim bu değil yağ koyduğumuz delikten dışarıya yağ çıkıyor inanamadım yaa yere yarım çay bardağı kadar aktı ve hemen kapattım. Bulunduğum bölgenin düz olmasına rağmen yağ akmaya devam ediyordu.

Adeta afalladım kaldım. 1000 km de yağ değişimi oldu ve servis elemanı gözümün önünde sadece yeteri kadar yağ koydu. Bunun üzerine yağ da eklemedim ve şuanda 2000 km de.

Buyrun bakalım buna ne diyorsunuz canlarım..

Galiba yarın ilk işim gidip bir yağ almak (zeytinyağı ) ve motorun yağını değiştirmek gibime geliyor...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    motorunda anlaşılan fazla yağ varmış sıkıştırmış yeteri kadar dediği nekadar kesin bi hata olmalı fazla yağ koymuş uygun seviyeye tamamla sorunun kalmaz..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    olaya bak hiç böyle şey görmedim. Servisteki arkadaş eski yağı boşaltmayı unutmuş demekk i

Hocam sen yağı motor soğukken ( bu havasa soğuk olmaması zaten mümkün değildir : ) ) yağını tamamen bi boşalt sonra tekrar doldur sonucu bizede söyle..

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Valla soguktan ogle bısı yapması zor tamam ılk soguk havada hemen gazlarsan tabıkı performans dusuk olur ama bu en fazla 10 dk o kadar bıle surmes kı benım makına bıle yapmıyosa Honda nın hıc yapmaması lazım.Bence sokme takma ıslerınden anlamıyorsan hıc bulasma derım servıse gıt basında dur.
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla soguktan ogle bısı yapması zor tamam ılk soguk havada hemen gazlarsan tabıkı performans dusuk olur ama bu en fazla 10 dk o kadar bıle surmes kı benım makına bıle yapmıyosa Honda nın hıc yapmaması lazım.Bence sokme takma ıslerınden anlamıyorsan hıc bulasma derım servıse gıt basında dur.
    nitrous81 forumun tamamını okumadan yazmışsın. Arkadaş sorunu bulmuş zaten yukarıları bi oku istersen.

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olaya bak hiç böyle şey görmedim. Servisteki arkadaş eski yağı boşaltmayı unutmuş demekk i

Hocam sen yağı motor soğukken ( bu havasa soğuk olmaması zaten mümkün değildir : ) ) yağını tamamen bi boşalt sonra tekrar doldur sonucu bizede söyle..
    Yok laa adam eski yağı boşalttı ve gördüm de

Yeni castrol u da seviyesine kadar doldurdu ve hatta castrol dan artanı bile geri almıştım

Yani yağın boşaltımı ve doldurulması gayet normal ve gerektiği gibi yapıldı.

Ama kesinlikle bir problem var ve yağdan kaynaklandığını düşünüyorum...

Motosikleti
    yaf adam senin motora yağ yerine pepsi yada cocacola koymasın hani kapağı açınca yağ dışarı çıkmış

Motosikleti
    HONDA BEAT
    Alıntı MoToR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaf adam senin motora yağ yerine pepsi yada cocacola koymasın hani kapağı açınca yağ dışarı çıkmış
    Alemsin yaa

Valla nasıl oluyor hala anlamış değilim.. Kapağı açınca dışarı taşmaya başladı var mı böle birşey ya..

HONDA BEAT + BEN = UZUN YOLLAR

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)