Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tank Kaplama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Herkese merhabalar.Yakın zamanda girişmeyi düşündüğüm bir planım var ama aklımda bir çok soru işareti var ve sanıyorum ki birileri mutlaka daha önce denemiş ya da bilgi sahibidir.Yakın zamanda bir Bajaj Pulsar NS 200 almayı planlıyorum.Gerek fiyat gerek performans gerekse görünüş olarak beni tatmin eden bir motor.En azından iskeletini başarılı buluyorum ama kırmızı ya da mavi modellerindeki dizaynın ciddi anlamda kötü göründüğünü düşünüyorum.Bu nedenle düz parlak siyah modeli alıp biraz canalndırmak gibi bir planım var.Naked diyebileceğimiz bir yapıya sahip olması işleri bir açıdan kolaylaştırırken bir açıdan da kafada soru işaretleri bırakıyor.Öncelikle motoru herhangi bir şekilde boyamayı düşünmüyorum yarın bir gün satmak istediğim zaman ilk haline dönebileceği değişiklikler yapacağım sadece.Bunu için en büyük ve en zor girişimim iskeletin büyük bir çoğunluğu olan sağ taraftan deponun yanları ve üst taraf dahil olmak üzere iki tarafınıda kaplamak olacak.Aşağıdaki linktende kolayca ulaşabileceğiniz üzere Bajaj deponun sağ ve sol tarafından öteye geçmemiş hiç bir dizaynında.Ben bunun aksine ön kısmı depoda dahil kaplamak istiyorum.Kuyruk ve sele altındaki parçaları da ayrı ayrı bir uyum içerisinde kaplayacağım.Buralar zaten küçük ve geometrik açıdan elverişli ama depodaki bombeli yapı buna el verir mi emin değilim.Sizden ricam bu tarz bir girişimde bulunan ya da bilgisi olanların bilgi ve deneyimlerini aktarması.Bu işi en güzel hangi yöntem ve materyal ile gerçekleştirebilrim gibi.Şimdiden hepinize teşekkürler.

http://bajaj.com.tr/turkce/modeller/...00/galeri/360/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tank kaplama deyince aklima su gelmisti oysa ki.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    3. katta oturuyorum aşşağı indim link yok.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Ms_TunC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. katta oturuyorum aşşağı indim link yok.
    Sonuna kadar okuduğun için öncelikle seni tebrik etmekle beraber unutmuş olduğum linkide şuraya iliştiriyorum

http://bajaj.com.tr/turkce/modeller/...00/galeri/360/

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Aklından geçeni anlatmayı becerebilirsen (genelde anlamıyorlar) reklamcılarda istediğin gibi yaptırıp yapıştırabilirsin.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sulu transfer baskı ile daha iyi iş çıkar ortaya, bombeler falan da sorun olmaz.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Sulu kaplama işi gerçekten başarılı ama dönüşü yok sanırım.Ben daha ziyade yarın bir gün satarken ya da sıkılınca söküp grenajların temiz kalmasını bir yandan da o tankın zamanla sürtünmeden oluşan atma ve çiziklerini önlemek amaçlı bir işlem yapmak istiyorum.Bunun için sanırım dış mekan için tasarlanan yapışkanlar kullanılıyor ama yakıt tankının bombeli yapısı ve bu işi yapan reklamcıların motor greanjı ile pek de içli dışlı olmaması gözümü korkutuyor.

Motosikleti
    yok :D
    bence hiç gerek yok tank kaplamalar vs. bazen kalkıyo sökülüyo en ufak taşta hasar alıyo ve tamiri olmuyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sakarya da bi arkadaş yapiyor
    Face de motosticer 54 diye aratirsaniz yaptigi çalışmaları inceleyebilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)