Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Neden motor gaz yemiyor yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    selam benim cbr 125 ilk aldığım zamanki gibi değil.Gaz yemiyor sanki motor zorlanıyor kaza asılınca önceden böyle değildi.Motor fırlamıyor 2 ve yukarısı vitezlerde geç hızlanıyor.Bu gün servise gittim karbüratörü sökeceklerdi temizlemek için fakat baktılarki karbüratorden motora giden borunun gevşediğini tespit ettiler ve bana senin arızanı bulduk sanırsam dediler ve karburatoru temizlemeden yerine taktılar.Bindim motora durum gene ayni , servis elemanı kendiside bindi evet ayni yine dedi ve servisten 20 ytl vererek ayrıldım.Lanet olsun neden bu motor gaz yemiyor sorun nerede acaba motorcularımızın fikirlerini bekliyorum..Saygılarla
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Vakum diyaframına bir baktır. Kapış pompası dediğimiz karbüratör içinde gaz vermede benzin veren bir boru var onun temizliğini kontrol ettir. Hava yakıt karışımı ayarına baktır. Gerekenden fazla kısmış olabilirler.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    eğer hayla vanda isen kullandığın benzinden olabilir (bu bölgelerde kaçak benzin yaygın)

kızılmaske - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125
    Blackhawk arkadaşım arızanı madem gideremediler , 20 ytl yi onlara ne için verdin. Başka bir ustaya da gösterebilirsin.
    Büyük bir ihtimal karbüratör kirli veya hava ayarı bozuk.(karbüratörü çıkarmışken temizlemeden yerine takmalarını ise hiç anlamadım.) Hava filtren kirli olabilir, buji iyi çakmayabilir, sonrasını hiç aklına bile getirme(elektronik ateşleme)
    bildiğim bu kadar yardımcı olabilirsek ne mutlu.
    arkadaşlar bu konularda bilgisi olanlar lütfen karşılaştıkları sorunları ve çözümleri yazsınlar. tutkunu olduğumuz motoru birbirimize yardımcı olarak sorunsuz bir şekilde kullanmak hedefimiz olmalı.
    dehabozkan bunu beğendi.

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    selam benim cbr 125 ilk aldığım zamanki gibi değil.Gaz yemiyor sanki motor zorlanıyor kaza asılınca önceden böyle değildi.Motor fırlamıyor 2 ve yukarısı vitezlerde geç hızlanıyor.Bu gün servise gittim karbüratörü sökeceklerdi temizlemek için fakat baktılarki karbüratorden motora giden borunun gevşediğini tespit ettiler ve bana senin arızanı bulduk sanırsam dediler ve karburatoru temizlemeden yerine taktılar.Bindim motora durum gene ayni , servis elemanı kendiside bindi evet ayni yine dedi ve servisten 20 ytl vererek ayrıldım.Lanet olsun neden bu motor gaz yemiyor sorun nerede acaba motorcularımızın fikirlerini bekliyorum..Saygılarla
    Bende de aynı sorun var.Benim sorunum diyaframdan kaynaklanıyor.Bence bi diyaframa baktır.Gerci benim ki scooter ama olsun sonucta her karburatorde diyafram vardır...

gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    arada bi depo temizliyici katkilar var onlardan kullan..

lata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    belkı benzındendır gecen gun sen benzınle ılgılı sorun yasamıstın..yenı ortaya cıkan bı sorunsa bundandır bence(bu arada ben praetorian sımdı farkkettım kız arkımın kullanıcısı acıkmıs)
    as125t

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Garantisi yok mu neden para alıyolar servisten

Alıntı blackhawk adlı üyeden alıntı
    Yarın gelemiycen mi şimdi
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

yzb bozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    gaz yememe gibi şikayetin çok nedeni olabilir motorun daha yeni değilmi.Değilse karbüratörü temizlet.Yeni ise yetkili servisinde garantiden yaptır.hava filitresi yakıt filitresi egsoz karbüratör kapış devresi bir sürü neden var.yakıtı fazlamı yakıyorsun.Ama eski iki yıllık falansa motorun (ki yeni olması lazım) karbüratörü temizlet sen kötü yakıt almışsın ve kirletmissin gibide geliyor.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    motor gazı yemez ıcer
    Yeni yine yeniden

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    o sorun bi ara bendede mevcuttu.. sorun kesinlikle yakıt.. 98 oktan al ve aldığın yer temz olsun.. kesinlkle sorunun çözülecektir hojam..
    CBR 600F Honda,

xray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    monDial 125 agk
    arkdaslar aynı sorun bendede war yauw bende benzınden dıe umuorum.depom komple bosalsın bensını farklı yerden alcam bende.
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"][/COLOR][/FONT][/CENTER](TraNCe-EnErGy)

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    aman yolda kalmada depo bosalınca
    Yeni yine yeniden

maxx75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO X9 250 EVO'06
    Bendede aynı sorun warda ben karburatoru degiştiricem.(Mecburen)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler