Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincirin Maşaya Surtmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaslar herkese merhaba,

Zincir yaglama icin motoru (R25) arka sehpaya aldim. Yagladiktan sonra bir calistirayim dedim (hala arka sehpada) Bir ses dikkatimi cekti ve egilip bakinca zincirin masaya sürekli surttugunu gördüm. Zincirim mi bol? Km: 1160 fazla erken degil mi bunun icin? Sert kullanmadim çünkü hic zorlamadim motoru.

Video : https://youtu.be/l9vI_HMFfMc
    Bu normal midir?

Herkese hayirli aksamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sehpada iken normal , yüklü sürüş sonrası şayet maşada erime çizme olsa idi sorun var demekti , ancak bu halde yaptığınız çizikler ne olur bilemem, yada kontrol için servisinize gösterin en iyisimi, zincir sıhhatini gerginliğinide kontrol ettirmiş olursunuz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Carbondioxid cevap icin cok tesekkurler. Orucu unuttum iftari unuttum surekli bunu dusunup duruyordum.
    Daha alali 3 hafta/1160 km olan bi motoru servise goturmek cok abest geliyor. Zincir gerginligi 2.5 cm civarinda.
    Tekrar cevap icin cok sagol.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı aksako adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carbondioxid cevap icin cok tesekkurler. Orucu unuttum iftari unuttum surekli bunu dusunup duruyordum.
    Daha alali 3 hafta/1160 km olan bi motoru servise goturmek cok abest geliyor. Zincir gerginligi 2.5 cm civarinda.
    Tekrar cevap icin cok sagol.
    Sehbanin plastik takozlari düşmüş olmalı ona bakın kapanınca ses yapmasını diye konulan altlı ustlu

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    birazcık gerdir. sephada iken olur böyle fakat bana biraz fazla geldi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Zincirin üzerinde yük yoklen gevşek olması normal. Yolda düşük devirde giderken şakırtı yapmıyorsa gevşek değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Bide servise gitme abes gelmesin. Cep telefonu değil bu 10 km içinde bile arıza çıkarabilir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak. Motoru o şekilde çalıştırıp yağlamayın zinciri. Elinle çevirerek yağla.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    sürttüğü yer maşa değil, zincir maşaya sürmesin diye koyulan takoz.

ayrıca arkadaşların dediği doğru, sehpada değil de üzerinde yük varken bu kadar boşta çalışmaz.

2,5 cm normal bir boşluk, az bile denebilir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirin üzerinde yük yoklen gevşek olması normal. Yolda düşük devirde giderken şakırtı yapmıyorsa gevşek değildir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Bide servise gitme abes gelmesin. Cep telefonu değil bu 10 km içinde bile arıza çıkarabilir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak. Motoru o şekilde çalıştırıp yağlamayın zinciri. Elinle çevirerek yağla.
    Yok hocam merak etme. Once yagladim isimi bitirdim sonra calistirdim. Allah korusun bir sakatlik cikarmaya niyetim yok,sagolasin

Herkese cok tesekkurler vakit ayirip cevap attigi icin.
    Daha yeni oldugum icin basinizi daha cok agritirim

Iyi geceler
    BORN TO RIDE,FORCED TO WORK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)