Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet rodaj konusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    Merhaba arkadaşlar. Perşembe günü 0 Yamaha Ybr Esd 125 aldım rodaj konusunda pek bilgim yoktu ve şuan 223 kmdeyim. 223 kmye gelene kadar motoru yüksek devirlerde kullandım 1. vitesi 6000 binde 2. vitesi 7-8000 binde yani bütün vitesleri yüksek devirlerde kullandım. Ne yapmam gerekiyor bi bilgi verirmisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Satıp V-max 1700 almak lazım.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıp V-max 1700 almak lazım.
    Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Öncelikle kitapçığını okumanız gerekiyor.
    Rodajın kalan bölümünde daha dikkatli sürersiniz en azından.

Motosikleti
    mondial 150 masti
    223 km çok değil. Kitapçığındaki devir aralıklarında rodaja devam et. 500 km'de yağ değiştir. Yüksek devir yapmadan, 1000 km'den sonra yağ değiştirip devirli kullanmaya devam edebilirsin.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Okumuyoruz abi genimizde yok...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Ooo ybrci,bana bırakın..

Kardeşim sen önce bir kitapçığı oku, neyi nekadar yanlış yaptığını hemen anlarsın.Motoruna önem vermediğine göre rodaja da önem vermene gerek yok.
    Ama kilometre 10-15 bine geldiği zaman "motordan ses geliyor,basıyorum basıyorum gitmiyor,titreşim çok arttı" diye yazma...
    Eski_kasa bunu beğendi.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    31 yaşımın getirdiği tecrübeyle bir kaç tecrübemi senle paylaşmak istiyorum
    1- Mühendisler şunu şu şekilde şukadar km kullan diyorsa iyi bir sbebei vardır.
    2- Türk halkı genelde kullanım kılavuzu okumaz ve herşeyi çabuk bozulup servis veya tamirci peşinde dolanır.
    3- Şahsen önce kullanım kılavuzunu okumadan hiçbirşeyi çalıştırmam ve talimatlara uyarım ve bu yüzden kullandığım herşey çok uzun ömürlü olur ve hayatımda sadece bir kere servise gittim oda elektrik kesilmesinde arızalanan lcd monitorum için.
    Sana tavisyem geçte olsa rodaj kurallarına uyman.yoksa ileride pişman olabilirsin

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    32 yaşımın getirdiği tecrübeyle bir tecrübemi senle paylaşmak istiyorum

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Oku kardeşim kitapçığı. 1000 km den sonra da bakımını yaptırır yağını değiştirirsin. Ondan sonra 1000 km geçtik diye "ohh şimdi tapagaz gidebilirim" deme. 1000 geçtikten sonra yavaş yavaş devirli kullanmaya başla. Motorun sağır kalması gibi muhabbetlere de inanma. Bu moturun görüp görebileceği 100 km. Bide yokuş aşağı falan olursa 110-115. Daha da fazlası olmaz. Ama sen yok sağır kalacak yok gitmez diye zorlarsan hem motoru zararlarsın hem motorun çok yakmaya başlar.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı yognus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oku kardeşim kitapçığı. 1000 km den sonra da bakımını yaptırır yağını değiştirirsin. Ondan sonra 1000 km geçtik diye "ohh şimdi tapagaz gidebilirim" deme. 1000 geçtikten sonra yavaş yavaş devirli kullanmaya başla. Motorun sağır kalması gibi muhabbetlere de inanma. Bu moturun görüp görebileceği 100 km. Bide yokuş aşağı falan olursa 110-115. Daha da fazlası olmaz. Ama sen yok sağır kalacak yok gitmez diye zorlarsan hem motoru zararlarsın hem motorun çok yakmaya başlar.
    rodajı sağlıklı yaptım uzun düzlükte 100-110 yokuş aşağı 120 görüyo ben de ağlıyordum niye gitmiyor diye demekki nefesi o kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)