Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sorum üstatlara

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    üstatlar karburatör tahliye vidasını acınca benzin akıyor bu pistona kesin benzin gidiyor demek midir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Karbüratör tahliye hortumundan benzin akmasının sebepleri :
    Hatalı ayarlanmış şamandıra seviyesi
    İğne veya yuvası üzerinde kamp kurmuş pislikler,tortular,bu sebeple de yüzemez.
    Aşınmış iğne veya iğne yuvası
    Delinmiş şamandıra ya da yapışmış falan olabilir. Her iki durumda da yüzemiyor benzin üzerinde nasılsa..

Sana karbüratörden bahsedeyim..
    Karbüratorde havanın içinden geçtiği ventrü diye bir bölümü var.Benzinin içinde, ventrüye bağlı ikinci bir emisyon tüpü ve meme var. Bu hava ventrüye piston sayesinde iletiliyor.

4 zamanlılarda,
    emme zamanında, piston aşağı doğru inerken oluşan hareketle,motor hava emiyor.
    Benzinin karbüratöre girdiği noktada şamandıra iğnesi var. İğne hareketi de şamadıra tarafından sağlanıyor. Benzin seviyesi azalınca, şamadıra aşağı iniyor. Böylece içeri benzin girişi sağlanıyor. E haliyle benzin miktarı arttıkça da şamandıra yukarı doğru çıkıyor ve şamandıra iğnesi benzin girişini tıkıyor ve benzin girişi duruyor. Karbürator tahliye hortumundan neden benzin taşmasını az çok anlamışsındır. E bu olayda, benzin seviyesi sabit kalıyor, sabit seviye kabı da deniyor bu kaba..
    Bu kab seviyesinin hep sabit kalması gerekli, sende sabit değil.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/132342-karburator-tikanmis-tahliye-hortumundan-benzin-bosaliyor.html
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/92730-karburator-tahliye-borusundan-devamli-benzin-atiyor.html

karbüratörlü ve enjeksiyonlu makinalarda, Seninki karbüratörlü imiş, karbürator sistemi sayesinde, hava-yakıt karışımı sağlanıyor.Yanma odası denen,silindirlere gönderiliyor. Piston tarafından sıkıştırılıp, buji ile ateşleme yapılıyor.Reaksiyon oldu, karışım genişledi,ısı ve hacim kazandı yani. Piston da krank miline iletti bu enerjiyi, dairesel hareket enerjisine çevirmesini sağladı. Zincirine iletildi bu enerji, olay bu aslında..
    ozgurfs bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ben üstat olmadığım için cevap yazamıyorum

Kahretsin evlat..!!
    Bu lanet olası üstatlık ta nereden çıktı..?
    Ben üstat değilim anlıyor musun..?
    Dışarıda bekliyorum..
    berk_cglr, ozgurfs ve SAZMAN bunu beğendiler.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Karbüratör tahliye hortumundan benzin akmasının sebepleri :
    Hatalı ayarlanmış şamandıra seviyesi
    İğne veya yuvası üzerinde kamp kurmuş pislikler,tortular,bu sebeple de yüzemez.
    Aşınmış iğne veya iğne yuvası
    Delinmiş şamandıra ya da yapışmış falan olabilir. Her iki durumda da yüzemiyor benzin üzerinde nasılsa..

Sana karbüratörden bahsedeyim..
    Karbüratorde havanın içinden geçtiği ventrü diye bir bölümü var.Benzinin içinde, ventrüye bağlı ikinci bir emisyon tüpü ve meme var. Bu hava ventrüye piston sayesinde iletiliyor.

4 zamanlılarda,
    emme zamanında, piston aşağı doğru inerken oluşan hareketle,motor hava emiyor.
    Benzinin karbüratöre girdiği noktada şamandıra iğnesi var. İğne hareketi de şamadıra tarafından sağlanıyor. Benzin seviyesi azalınca, şamadıra aşağı iniyor. Böylece içeri benzin girişi sağlanıyor. E haliyle benzin miktarı arttıkça da şamandıra yukarı doğru çıkıyor ve şamandıra iğnesi benzin girişini tıkıyor ve benzin girişi duruyor. Karbürator tahliye hortumundan neden benzin taşmasını az çok anlamışsındır. E bu olayda, benzin seviyesi sabit kalıyor, sabit seviye kabı da deniyor bu kaba..
    Bu kab seviyesinin hep sabit kalması gerekli, sende sabit değil.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...bosaliyor.html
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...in-atiyor.html

karbüratörlü ve enjeksiyonlu makinalarda, Seninki karbüratörlü imiş, karbürator sistemi sayesinde, hava-yakıt karışımı sağlanıyor.Yanma odası denen,silindirlere gönderiliyor. Piston tarafından sıkıştırılıp, buji ile ateşleme yapılıyor.Reaksiyon oldu, karışım genişledi,ısı ve hacim kazandı yani. Piston da krank miline iletti bu enerjiyi, dairesel hareket enerjisine çevirmesini sağladı. Zincirine iletildi bu enerji, olay bu aslında..
    Vay, sen kadın değil miydin ya nasıl buluyorsun bu kadar bilgiyi

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    vidayı açınca benzin gelmesi kesin motora benzin gidiyor anlamına gelmez eğer benzin memeleri tıkanmışsa piston vakumu benzini çekemez ve motor çalışmaz...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    hehe üstat derken biraz anlayan anlamında arkadaşlar ben yanlış anlattım kusuruma bakmayın şimdi bu vida var ya açınca benzin boşaltıyo burdan benzin mosaltıyorum yani karburatore benzin geliyor fakat motor çalışmıyor benzin gitmiyor gibi bun uögrenmek istedim

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bujiyi sök oradan 30 gr benzin dök( çeyrek çay bardağı) bujiyi tak çalışırsa problem karbüratörde
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    Kardeş üetad deiliz ama bu konu için üstadları rahatsiz etme
    Eğer motorun emme yapmiyor ise benzin gitmez.
    Bujiyi iyi sık , emme yaptığından emin ol. emme yapıyor da yine çalismiyosa bujiyi çikar sil kurut. Tekrar tak buji kablosunu takmadan 2-3kere marş bas.
    Tekrar çıkar bak bakalım buji ıslanmışmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    rahatsız etmedim soru sordum emme yapıyor motor sorum bu değiil sağol

Motosikleti
    Kanuni. racer 200
    Ozaman soruna cevap verelim
    O tahliye vidasini istediğin kadar ac, istersen
    Deponu bitir Eger karbüratörde sikinti var ise motora benzin gitmez. Orasi pisli benzin ve tahliye vidasidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xv 250
    bu cevabı öğrenmiştim zaten yine de sağol

..

Hahaha .bu iyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üstat olmadığım için cevap yazamıyorum

Kahretsin evlat..!!
    Bu lanet olası üstatlık ta nereden çıktı..?
    Ben üstat değilim anlıyor musun..?
    Dışarıda bekliyorum.. http://i479.photobucket.com/albums/r...ticon/bate.gif
    Hahaha.bu iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)