Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plakayı Silikon İle Tutturmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Selam herkese,
    Yarın motorumun plakasını takacağım.Plakalık veya vida ile uygulama yapmak istemiyorum.Hoş durmuyor.Silikon ile tutturmak istiyorum.Arabamda bu şekilde yapmıştım daha çok duruyor.
    Fakat kafamda şu soru var.Yapıştırdıktan sonra zamanla rüzgarın plaka metaline uyguladığı kuvvet ile plaka düşer mi? Aranızda uygulayanlar var ise bilgi verebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bence plakayı hiç takma..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Plakalığı motora amerikan kelepçe ile tutturdum. Plakalığa da plakayı çift taraflı 3m bant ile tutturdum...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben olsam plakaya perçin attırırdım. Plakanı çalarlarsa ruhsatı değiştirmek zorunda kalıyosun.

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Plakalık kullanmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam plakaya perçin attırırdım. Plakanı çalarlarsa ruhsatı değiştirmek zorunda kalıyosun.
    Nasıl ruhsat değiştiriyoruz :S Gidip tekrar plaka basım yerinden çıkartamıyor muyuz?
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakalık kullanmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Nasıl ruhsat değiştiriyoruz :S Gidip tekrar plaka basım yerinden çıkartamıyor muyuz?
    Hayır onu birkaç senedir kabul etmiyolar. Ruhsat ve plaka numarası değişiyor sonra plaka alıyorsun. Mühürsüz sıradan bir plaka bastırma şansın her zaman mevcut tabiki.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese,
    Yarın motorumun plakasını takacağım.Plakalık veya vida ile uygulama yapmak istemiyorum.Hoş durmuyor.Silikon ile tutturmak istiyorum.Arabamda bu şekilde yapmıştım daha çok duruyor.
    Fakat kafamda şu soru var.Yapıştırdıktan sonra zamanla rüzgarın plaka metaline uyguladığı kuvvet ile plaka düşer mi? Aranızda uygulayanlar var ise bilgi verebilir mi?
    Bolca sıkarsan sorun olcağını zannetmem ama yinede garantisi yok. en temizi vida.
    Araba konusuna gelince. Arkadaşım arka plakayı silikonlamıştı. Sonra değiştirmek için plakatı sökmek isterken silikolar o kadar şiddetli yapışmıştı ki boyayı kaldırdı arabanın. sıkıntı yani. sonra yeni plakayı çift taraflı bantla tutturdu. bir senedir sorunsuz kullanıyor. ama o bant da zamanla özelliğini kaybediyor
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bolca sıkarsan sorun olcağını zannetmem ama yinede garantisi yok. en temizi vida.
    Araba konusuna gelince. Arkadaşım arka plakayı silikonlamıştı. Sonra değiştirmek için plakatı sökmek isterken silikolar o kadar şiddetli yapışmıştı ki boyayı kaldırdı arabanın. sıkıntı yani. sonra yeni plakayı çift taraflı bantla tutturdu. bir senedir sorunsuz kullanıyor. ama o bant da zamanla özelliğini kaybediyor
    Arabadakini sökerken tel yada misina kullanmak gerekiyor.Arabadaki silikon düşmez çünkü herhangi bir rüzgar direnciyle karşılaşmıyor.Ama motordaki plaka yolda giderken rüzgar aldığından bu kuvvet zamanla acaba zayıflatır mı diye merak ettim.Ama %1 bir zayıflatma olur gibime geliyor.Normal bir insan bile zorlukla o silikonu ayırıyor.Rüzgarın ayırması çok zor ihtimal.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    düşüyor vidala bence benımkı dustuydu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)