Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardim Edin.lastik Patladi ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    mondial 50tt motorumun arka lastigi patladi.aksam motoru yerine cekerken farkettim.daha hala iniyordu.tekerin sag tarafinda vida somun gorunuyor belliki tekerlek oradan sokuluyor.benim merak ettigim acaba ben , oradan tekeri soksem , lastikciye tekeri yaptirsam. sonrada geri taksam olurmu.yoksa bu tekerin ayari gayari felan varda sadece servisinmi sokmesi gerekiyor. bir bilen,hatta bir cok bilen bi akil verse de su isi bi halletsek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    50 tt li arkdaşım cok basit bir iş kendin yap aynı kasada olan 50 cc motorumun basına geldi yapacaklarını yazıyorum
    1-eline bir adet ev hanımlarının kullandığı pril al
    2-teker ile jant arasına iyice sür 1 cigara yak bekle sigara içmiyosan 1 bardak su iç bekle
    3- eline bir adet düz tornavida al ve jant ile lastiğin arasına sok sonra basit ir yöntem ile lastiği janttan ayır
    4-iç lastiği göreceksin onu al ister lastikçiye istersen kendi yama yap
    5- sonra tekrar dış lastiğin içine sok
    6- gine pril ile lastiğini baştan sona aynı pril yöntemini uygula
    7- düz tornovida ile dış lastiği janta oturt
    umarım yardımcı olmusumdur
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    zaten lastikciler yapmıyor sökme işini kendın yapacaksın veya bisiklet tamircisi vs bulacaksın
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    motoru değiştir daha ucuza gelir
    let it be

Motosikleti
    Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı
    adam yardım istiyor sen geyik yapıyorsun
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    [QUOTE=halilertan]motoru değiştir daha ucuza gelir [/QUOTE

yazıklar olsun yardım isteyene boyle yapılmazz
    :bounce: 0546465246900

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    [QUOTE=mondial110]
    motoru değiştir daha ucuza gelir [/QUOTE

yazıklar olsun yardım isteyene boyle yapılmazz
    yardim edende edmeyende sagolsun arkadaslar.hem unutmayin ki herkes karsisindakine heybesinde ne varsa onu verir.
    neyse asil mesele su benim ogrenmek istedigim acaba tekeri sokup takmak her hangi bir ayar degisikline sebeb oluyormu.yoksa sok somunu vidayi cikar tekerlegi sonrada tak tekeri sik somunu vidayi.bu kadarmi yani.???

goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    pek bilgim yok ama zaten bir somun ile tutturulan tekerlek (ki benimki de öyle) için fazla ayara gerek yoktur, dediğin gibi somunu sök lastiği çıkar olayıdır...

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Çok kısa bir hatırlatma : Tornavida ile sökmeye çalışırken iç lastiğe daha çok zarar verebilirsin ! O yüzden ucu keskin olmayan levye gibi bir şeyle dış lastiği jant'tan ayırırsan daha iyi olur.

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    aman yapmayın be kardeşim alt tarafı bir lastik bir yoldan geçen motoru durdurursa öğrenir abartmayın
    demiyorki motor kitledi falan anlarım yada benzin çekmiyor, elektrik üretmiyor
    let it be

Motosikleti
    abi tekeri sökebilirsen sök ben cok uğraştım sökemedim cok sıkmıslar muhtemelen ayar gerektirmez tercih senin ben ucuz ve kolay bir yöntem yazdım eğer tekeri sökersen servise söyleme sonra garantide zorluk cıkarırlar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bisikletçinin birinden lastik kaynağı ve 2 adet levye al rica et tarifte eder birde pompa temin et işin tamam kaynak malzemeni yanında ıslanmıyacak bir yere koy yolda bile kalmassın elin alışmalı madem motorun var yapa boza öğrenirsin
    kendine iyi bak
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı onderugur adlı üyeden alıntı
    mondial 50tt motorumun arka lastigi patladi.aksam motoru yerine cekerken farkettim.daha hala iniyordu.tekerin sag tarafinda vida somun gorunuyor belliki tekerlek oradan sokuluyor.benim merak ettigim acaba ben , oradan tekeri soksem , lastikciye tekeri yaptirsam. sonrada geri taksam olurmu.yoksa bu tekerin ayari gayari felan varda sadece servisinmi sokmesi gerekiyor. bir bilen,hatta bir cok bilen bi akil verse de su isi bi halletsek.
    Ben başka bişey demek istiyorum alırken 50 cc lik motoru honda todayleri inceleedin mi hem arada çok fiyat farkı yok hemde kalite hoşta duruyor ben çok beğeniyorum honda today i
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Bu gibi mesajlari görünce siteden soguyorum.

Sen verebilmissin 8 milyari almissin x-max i herkes senin gibi sansli olmuyor.

Tabi bir de diger acidan bakmak lazim: herkes senin kadar sanssiz olmuyor. Yardim isteyen, motora yeni baslayan bir insanla dalga gecebildigin icin.

aman yapmayın be kardeşim alt tarafı bir lastik bir yoldan geçen motoru durdurursa öğrenir abartmayın
    demiyorki motor kitledi falan anlarım yada benzin çekmiyor, elektrik üretmiyor
    ne yani motor kitlese veya elektrik üretmese bu siteden aldigi yardimla mi tamir edecek motoru
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Bu gibi mesajlari görünce siteden soguyorum.

Sen verebilmissin 8 milyari almissin x-max i herkes senin gibi sansli olmuyor.

Tabi bir de diger acidan bakmak lazim: herkes senin kadar sanssiz olmuyor. Yardim isteyen, motora yeni baslayan bir insanla dalga gecebildigin icin.

ne yani motor kitlese veya elektrik üretmese bu siteden aldigi yardimla mi tamir edecek motoru
    bir lastik değişecek uzattınızda uzattınız yani, gitsin bir lastikçiye orta göbeği söktürsün yaptırsın lastiğini, bu kadar mı zor, aldığı motorla benim xmax kullanmamın ne bağlantısı var şimdi, lastik lastiktir, bende de patlar başkasında da, motor kullanmasını bilen adam lastiğinide değiştirmesinimi bilmeyecek, düşe kalka öğrenilir bu iş sağa çekilip nasıl değişecek demekle değişmez o lastik
    let it be

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler