Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik Hava Basıncı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok merak ettiğim ve çok dikkat edilmesi gereken bir konu olan lastik hava basınçları hakkında bir çok kişi çok yorumlar yapıyorlar. Malum yaz ayalrının gelmesi ile birlikte sıcaklıklarda arttı. Peki bu sıcaklarda lastik havalarının kontrolu ve lastiğe hava basma işlemi ne zaman gerçekleştirilir. Lastik soğuk iken mi yoksa sıcak iken. bazı insanlar soğuk bazıları sıcakken diyor.

Bana göre ve yaptığım araştırmalar sonucunda lastiklere soğukken hava basılması gerektiği yönünde. fakat motorumun servisi bile sıcakken bas daha iyidir diyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Tunacığım,

zaten evinin altında benzin istasyonu ya da servis yoksa soğukken basamazsın.

Ya da gidicen bi istasyona 1 saat bekleyecen, lastik soğusun diye...

Adamlar soracak : Ne bekliyorsun ?

Lastiğin soğumasını bekliyorum deyince de hepsi kopar zaten....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

doğru sölüyosun ya Levent Abi bende o yüzden genelde gece 12 den sonra falan sırf lastike hava basmak için çıktığım oluyor. hiç olmazsa biraz dahasoğuk oluyor lastik. bana en yakın benzincide selamiçeşmede oraya gidene kadar da lastik alev alev oluyo hele cadde trafiğinde bir tane aslında çakmak adaptörüne bağlanan şişirme makinalarından almayı düşündüm fakat onlarda hem dijital değil hemde ne kadar dayanıklı ve güvenir olurlar bilemedim bu yüzden vazgeçtim.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı zoki adlı üyeden alıntı
    bir tane aslında çakmak adaptörüne bağlanan şişirme makinalarından almayı düşündüm fakat onlarda hem dijital değil hemde ne kadar dayanıklı ve güvenir olurlar bilemedim bu yüzden vazgeçtim.
    Sakın ha !

onların gösterge ayarlarına da güven olmaz, inersin bir virajda aşağı sonra....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Doğru basınç, lastiğin uzun ömür ve emniyetini sağlayan en önemli faktördür. Basıncı lastik soğuk iken kontrol edilmelidir. Lastik sıcak iken basınç kontrolü yapılırsa, tavsiye edilen basınç oranına en az 4 psi ilave edilmelidir...
    Cüneyt Eralp

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanım ve bakım kitapçığını mutlaka oku

lastik basınçlarını biliyorum fakat kitapçıkta sıcak veya soğukken hava baılmalı diye bir şey yazmamış bu yüzden merak ettim.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    BİZ TÜRKLER HERŞEYİN DOLGUNUNU SEVERİZ, ŞİŞİRELİM LASTİKLERİ
    Kerem Akın bunu beğendi.
    let it be

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler