Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kontak Anahtarı Kırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemilcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Elegant 150 - Vespa PX 150
    Herkese iyi akşamlar,

Asya 150 Elegant model olan motorumun anahtarı kontağın tam giriş kısmında kırıldı. Anahtarın 2 kısmı da elimde kalan parçayı çıkarabildim. Ancak Ruhsat bende fakat sahibi ben değilim parasını ödedim ancak daha gitmedik notere işlemler için, motorun ruhsattaki sahibi de uzakta oturuyor. Anahtarın 2 kısmını birleştirme şansımız var mıdır acaba? Yada bendeki ruhsatla birlikte çilingire falan gitsem durumu anlatıp anahtarı göstersem yardımcı olurlar mı?

Anahtar şuan bu şekilde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam kırılan kısım anahtarın bitim yerinde hemen hemen bence bir anahtaraya gidip kopyalama yöntemi ile yenisi yapılabilir diye düşünüyorum ayrıca ruhsata falanda gerek yok arabamın anahtarını sustalya çevirirken anahtarcı bana hic sormadı çünkü bu arabanın sahibi sen misin değil misin diye o yüzden sorun olacağını sanmam

Motosikleti
    Benimde düşünce tarzım o şekilde yapılabilir diye düşünüyorum. Sadece bir Suzuki kullanıcısı olan tanıdığımızın anahtarı da aynı şekilde kırılmıştı onun içerisinde kaldı ancak anahtarcı direk olarak ruhsat ve kimlik fotokopisi çekti ondan tereddüt ettim

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Git kucuk bi semtin cilingirine abi anahtarim.kirildi kopyalarmisin de kopyalasin. Ruhsat muhsat kimse bisey sormaz. Oldu ev anahtari kirildiginda da tapusunu istesin oyleyse. Hem ruhsat kopyasini ne yapiyor? Calinan motorlarin guncel haberlerini takip edip elindeki fotokopilerle karsilastiriyor daha sonra dukkan kamera kayitlarindan esgali belirleyip adami mi buluyor? Naaapiyor yani ruhsat fotokopisi cekip?
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gerçi dediğin doğru çilingirin ruhsat fotokopisi ile yapacak bir şeyi yok ancak kendilerini bu şekilde ikna etmeleri söz konusu olur. Yarın ilk işim gitmek olacak o zaman umarım bu anahtar modelinden vardır elinde Sakarya'ya gidip yedek anahtar almak istemiyorum.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaptırmışken iki tane yaptır bari yedekle

Motosikleti
    Anahtarı yaptıracak bir yer bulursam orası kesin zaten bir kaç tane yaptırırım. İyi ki kontağın içinde kalmadı motor tam evin önünde birde servise götürmek gerekecekti buradan o iyi oldu biraz.

Motosikleti
    Sorun halledildi arkadaşlar herkese teşekkür ederim. Anadolu yakasında bu tip problemleri olanlar capitol'un al katındaki çilingire giderek anahtar yaptırabilirler. Çok yardımcı oldular ve yedek anahtarımla birlikte olayı çözmüş durumdayım.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Motoru alirken 3 anahtar veriyolar yani yamaha veriyo..

Sizdr yedek anahtar nasi yok

Motosikleti
    Sahibi bana bir anahtar verdi bilmiyorum sormakta hiç aklıma gelmedi zaten olsa da gidip alayım desem o daha pahalıya gelir büyük ihtimal. Satan arkadaş Sakarya da çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)