Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS RTR 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125
    Selam arkadaslar motorum 3000 4000 devirleri arasında çok ufak ufak şekilde teklemeye giriyo son gaz verince sıkıntı yok buji değiştireyim dedim yine aynısı oldu yarında karbüratör felan temizletcem aklıma bunlar geliyor. yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Bir tane usta yokmu cevap verecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Aleyküm selam.

Usta değilim ama yine de cevap vermeye çalışayım. Öncelikle net bir açıklama yapmamışsın. Motorun kaç km 'de, bakımları tam mı?, Teklemeyi motor soğukken mi yapıyor? yoksa ısındıktan sonra da yapıyor mu?

Soğukken yapıyorsa ısındıktan sonra düzelmesi lazım.
    Yanlış anlamadıysam dip gaz yapınca sorun yok, fakat 3000-4000 devirde tekleme yapıyor diyorsun.
    Muhtemelen sorun yakıt kaynaklı bence. Pislik gelmiş olabilir. Bir kere başıma geldi, boşta biraz fazla gaz verince bir daha sorun çıkarmadı.

Benim aklıma gelenler bunlar. Daha tecrübeli ve bilgili arkadaşlar da cevap yazacaklardır.

Motosikleti
    Cbr 125
    Motor 4000 km daha 2012 model herzaman yapiyor yani gazi tam acmayinca teklemeli bi sekilde gidiyor dip gaz verince kopuyor orsa sıkıntı yok bugun aksam bi gostericem yeni aldik bunu motor kullanilmamis fazla cunku yatmis hep

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Mcx ile vulture un bloğunda da 5000 ile 6000 bin devir arası gazı bir anda kapatıp açınca "öhö öhö.. he gaz mı verdin? devam o zaman" diyor. Başka tvs lerde var mı onu öğrenmek lazım. Karbüratörlü motor sonuçta öksürmesi tıksırması olacak.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Normal şartlarda motor ısındıktan sonra tvs'lerde her hangi bir tekleme olmuyor.

Motorun uzun süre yattığını yazmışsın. İçindeki eski yakıt tamamen bitti mi? Bitmiş olsa bile depo içerisinde zamanla oluşan oksitlenme sonucu karbüratöre pislik gelmiş olabilir. Ufak bir ihtimalde olsa diyaframda arıza yapmış olabilir.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Gaz çubuğunu yani sen gaz vermek için kolu çevirdiğinde memenin içinde hareket eden uzun iğne çubuğun ayarını kontrol ettir. İşi bilen bir usta baksın.

Motosikleti
    Cbr 125
    Su an ustanın yanina getirdim motoru ins çözer bilgilendiririm sizleride

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Aynı sorunu yaşadım, diyafram değişti ve sorun kalmadı.

Motosikleti
    tvs apache
    Aynı sorun benim motorumdada var 2013 model nbaya bi yatmış ustaya götürdüm hava ayarı yaptı düzeldi gibi oldu havalar soğuyunca tekrar başladı çözebilirsen bizide bilgilendir

Motosikleti
    Cbr 125
    hava ayarı yaptı sür gel dedi gittim 200 300 metre düzeldi tamam oldu dedim sonra eve giderken cok az yine yaptıgını hissettim sorun karbüratorle alakalı olduguna kanaat getirdik ama hava ayarı biraz kurtardı eskisi gibi sinir etmiyor yarın manisaya yolculuk yapıcam orda bizim sanayici ustalara gosteririm biraz

Motosikleti
    Cbr 125
    Beyler sorunu biraz hava ayariyla duzelttik aslinda degismesi gereken karbüratör ust kısmında plastik varmis o zamanla sertlesiyormus onun degismesi gerek ve yan sanaii onermiyolar ama suan motorun durumu iyi

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam işte o plastik parça dediğin diyafram. Tabi orjinalini al ve tak.

Motosikleti
    Cbr 125
    Tamam sağolun kafammizda soru işareti kalmadi en azindan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)