Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin deposunda kalan benzin

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benzin depom bir kaza sonucu yamuldu ve içindeki benzini boşalttık fakat ne hikmetse dibinde benzin var ve inatla uçmuyor tabi ben benzin diyorum ama fikrinize dayanarak ne oldugunu bulmak niyetim.3 günde uçmayan benzinmi olur yani bu ne olabilir çünki depoya ısıl işlem uygulayıp düzelticez ama bu dibindeki sıvıya nazaran düzeltemiyoruz.

Sorum depoya kullanılabilecek herhangi bir kimyasal yani benzinle etkileşime geçip uçmasını sağlıyacak varmıdır.Tiner vb ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Depoyu söküp niye başaşağı çevirip silkelemiyorsun ? Bunu yaptığında kalan benzin damlaları 3-4 saatte uçar deponun kapağı açıksa.

başşağa başyukarı sağ sol yer açıda yatırdık ne hikmetse orada duruyor öyle bakıyor bana gitmiyor.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Boş bir arazide depoyu elektrikli tost makinesinin üzerine koy, yarım saat bir saat bekle. Depo kapağı açık olsun mutlaka. Yanında da yangın söndürücü bulundur. Deponun 5 metre uzağında, koruyucu gözlük takarak bekle
    mterayes26 bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Leonz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benzin depom bir kaza sonucu yamuldu ve içindeki benzini boşalttık fakat ne hikmetse dibinde benzin var ve inatla uçmuyor tabi ben benzin diyorum ama fikrinize dayanarak ne oldugunu bulmak niyetim.3 günde uçmayan benzinmi olur yani bu ne olabilir çünki depoya ısıl işlem uygulayıp düzelticez ama bu dibindeki sıvıya nazaran düzeltemiyoruz.

Sorum depoya kullanılabilecek herhangi bir kimyasal yani benzinle etkileşime geçip uçmasını sağlıyacak varmıdır.Tiner vb ?
    Depodaki benzin birşekilde musluğa gelmek zorunda değil mi, musluğa gelmeyecek benzinin depoda ne işi var
    Depoyu hareket ettire ettire kalan benzini/suyu musluğa getirmeyi denedin mi? Musluğu sökersen daha çok işine yarar.

Motorun 2 zamanlı mı acaba ?

Öyle bakıyor bana gitmiyor :D

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    içini su ile doldur 4-5 kere sonra boşalt

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)