Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acaba hileli benzin mi aldım ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Salı akşamı iş dönüşü depoyu fulledim sabah işe giderken motorda bir gariplik farkettim, çekiş düşmüş, yarım gazı geçtikten sonra tekleme yapıyor ve biraz daha gaza abanınca egsozdan 4-5 saniyede bir pıst pıst diye gaz çıkışı oluyor. Aklıma hemen bozuk benzin almış olabileceğim geldi çünkü her zaman aldığım yerden almadım, e5 üzerindeki bir shell'den aldım... sizce benzin hileli/bozuk olabilir mi ne yapmam lazım ?

Bu arada benzine %3,8 daha zam gelmiş bugün geçmiş olsun...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    walla babam hep soler e5 uzerınden benzın alma ve hep aynı yerden al dıe..tahmınen bozuk yada sulu benzındır ıstersen kontrol ettır zarar verebılır motora sanırım

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    evet hep aynı yerden almakta yarar var bitene kadar dua et şimdi yada boşalt bi problem çıkmasın.

Motosikleti
    yok
    ustune bıraz ekleme yaparsan hep aldıgın yerden bıraz karısınca benzınler duzelır belkı

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    ustune bıraz ekleme yaparsan hep aldıgın yerden bıraz karısınca benzınler duzelır belkı
    bu benim de aklıma geldi ama iyi benzinle kötü benzini birbirine karıştırıp aynı performans kaybını bi 100 km daha yaşamayayım diye düşündüm. zaten ne hikmetse her zaman aldığım benzinden daha hızlı bitecek gibi şimdi depodaki benzin...benzin göstergesi daha bi hızlı aşağı düştü 2 günde...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

Motosikleti
    yok
    bende performansını bı nebze olsun yukseltır dıe dusunmustum ama senınkıde mantıklı

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Solventlidir büyük bir ihtimalle, bence hemen boşalt benzini motora yazık etme. 60 litrelik araba deposu olsa çözüm yolu ararız ama zaten 11 litrelik depo var motorunda çoğunuda yakmışsındır ve uçmuştur. 15 ytl lik benzin için motora zulmetme, depodaki benzini bi kaba boşalt ilerde temizlik işinde filan kullanırsın zaten o zamana kadar içindeki solvent uçar. Yeni benzin al bence ...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    moderatorumuze katılıyorum 15 ytl icin milyarlardan olma

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bencede bosalt benzını... ayrıca ne bu zam zam enflasyonun kurbanı olduk valla bı ulke vardı adını unutuum benızının lıtresı 0.17 lira.. biz dünyada bir numarayız pahalıklıkta
    Yeni yine yeniden

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Türkiyede ki benzinciLerin % 50 ye yakını benzine katkı maddesi koyuyormuş.Eski motorumda bu yüzden bi kere yolda kaldım ve bana baya zahmete patladı
    Born To Be wild,Live to Ride...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşların dediğine + olarak eğer vaktin varsa bi şekilde benzinciye git hatta shell'in Türkiye anamerkezini arayıp durumu anlat bence belki bi şekilde teste felan sokarlar ve sana bi çeşit özür olarak bişeyler sunabilirler...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yakıt sistemindeki tüm lastik,plastik parçalar kauçuk diyaframlar eriyip,sertleşip zarar görürler,ihmal etme!!!!
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler