Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

scooterim cok yakiyor ve gitmiyor sebebi nedir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar arkadaslar. kanuni bobcat 150 cc scooterim var . 1800 km de daha . uzun yilllar yatmis calismamis. cok fazla gezmiyorum sehir icinde cok benzin harciyor. 7 lt depo 2 gunde bitiyor. kalkista torklu kalkiyor fakat 40 km den sonra bayiliyor. 12 hp makina tertemiz sizce problem nedir. hava filtresini cikardim hava tutup temizledim taktim biraz yagli gibiydi temizledim iyice. ama degisen bisey olmadi gibi geldi bana. sizce bu temizlikte bir motoru. ne yapmaliyim.? karburator mu temizlenmeli. buji den midir. hem cok yakiyor hem gitmiyor. ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motorun yattığı yağ içinde duruyosa acilen değiştir, karbüratörü temizlet bujiyi hava filtresini değiştir, kendin de söylemişsin önemli bunlar. Bir de o motorda su soğutma vardı galiba, Soğutma sıvısı değiştirilmeli ve soğutma sistemi de bakımdan geçmeli bence.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaslar. kanuni bobcat 150 cc scooterim var . 1800 km de daha . uzun yilllar yatmis calismamis. cok fazla gezmiyorum sehir icinde cok benzin harciyor. 7 lt depo 2 gunde bitiyor. kalkista torklu kalkiyor fakat 40 km den sonra bayiliyor. 12 hp makina tertemiz sizce problem nedir. hava filtresini cikardim hava tutup temizledim taktim biraz yagli gibiydi temizledim iyice. ama degisen bisey olmadi gibi geldi bana. sizce bu temizlikte bir motoru. ne yapmaliyim.? karburator mu temizlenmeli. buji den midir. hem cok yakiyor hem gitmiyor. ?
    neye göre çok yakıyor 7 litreyle kaç km yaptın?
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    kuba kb100-6 cup
    bir ihtimal yüksek devirlerde debriyaj kaydırıyo olabilir ona bi baktır

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Buji yağ hava filtresi ve mutlaka kayışı değiştirt farkı gör

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sebebi sizden sıkılmış olması. tek çaresi sık sık arıza yapıp iyi birine gitmek umuduyla satılmak istemesi

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor yag sogutmali... sanziman yagi ne ise yarar? motor yagi ile farki nedir ?yag sogutmali oldugundan nasil motoru sogutur ve hangi yag ile sogutur. yarin debriyajina ve karburatorune baktirip motor yagini ve bujisini degistirecegim. hava filtresini kendim cikarip hava basip temizledim. YAKIT KONUSUNDA 30+30+30 TL DEN 90 TL DEN 300 KM GITTIM. 0.30 KRS YAKIYOR ARAC GIBI YAKIYOR. neden neden neden ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)