Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor bayıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Dün öğlen 1de Esenler den eve (esenyurt) dönmek üzere yola çıktım hız 70-80 bazen 90km ydi.
    Esenyurt gişelere gelmeme az kalmıştı ki motor yavaşladı gaz yemeyip stop etti.
    Benzin azdi önce benzin bitti sandim kontrol ettim benzin var. Dedim herhalde sıcaktan şişti.Biraz bekleyip bastım marşa sorunsuz devam ettim.
    Sorum şu yağ olarak 10w 40w castrol kullanıyorum bu şişme durumuna etkisi nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Esenyurt - Esenler arası 23km lik bir yol sadece bu kadar kısa mesafede oldu bu sorun.
    4zamanlı motor
    125cc
    Hava soğutmalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

100 Görüntüleme 0 cevap.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    :-D aç bi k*ka kol* iç. Maksat yukarda tutmak kardes
    hsk bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Uzun süre tam gaz gittiysen motor şişmiştir belkide, 4 zamanlı motorda saçma geliyo şişme ancak scooterlar kısıtlı soğutmaları nedeniyle uzun süre tam gaz gitmeye uygun değildirler. Sen de 125'lik scooterı düz yolda limitlerinde kullandıysan şişmiştir. 2-3 dakkada bi gaz kes yol dümdüzse bile motor 70'e kadar düşsün sonra hafifçe gazı artır hızlan yine.
    hsk bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Motor şişince kendini belli eder zaten 5 dakika mola ver motor dinlensin öyle devam edersin yola
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Anlaşıldı ben yine 70km hıza devam.Vitesli olmadığı için vites atıp rahatlatma mümkün olmuyor.90Km çıkınca devir kırmızı bölgeye geçiyor.Arada gaz açmak lazım öyleyse.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhtemelen motor şişti herkesin de söylediği üzere. Yağ konusunda belki yanılıyorumdur ama kalın yağ daha geç ısınıp daha geç soğuyor. Yani birim miktarının sıcaklığını arttırmak daha zor. Şimdi geç ısınan bir şeyin soğutması da zor olacak... Valla hocam akıl mantık aramadan ben hava soğutmalı motora yazın 10-50 veya 15-50 koyuyordum. Su soğutmalılara hep kitapçıkta yazanı (10-40) koydum. belki yararlıdır belki de zararlı siz de bir dahaki yağ değişiminde bir deneyin bakalım, fark olacak mı
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    8.000 Devirde biraz uzun gittim otobanda mecburiyet den dolayı.Kamyonlar ,Tirlar vızır vızır üzerimize gelince açtık gazı.
    Biraz daha büyük motor şart istanbul da kaçmak için bu tür durumlarda oda mümkün değil.En iyisi Emniyet şeridinde 60-70 ile gitmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen motor şişti herkesin de söylediği üzere. Yağ konusunda belki yanılıyorumdur ama kalın yağ daha geç ısınıp daha geç soğuyor. Yani birim miktarının sıcaklığını arttırmak daha zor. Şimdi geç ısınan bir şeyin soğutması da zor olacak... Valla hocam akıl mantık aramadan ben hava soğutmalı motora yazın 10-50 veya 15-50 koyuyordum. Su soğutmalılara hep kitapçıkta yazanı (10-40) koydum. belki yararlıdır belki de zararlı siz de bir dahaki yağ değişiminde bir deneyin bakalım, fark olacak mı
    Yağı yeni değiştim henüz 100km oldu.Çogu 10w 40w öneriyor zaten yaz kış yeterli görüyor.Sorun benim fazla sıkıştırmam dan olmuş anladığım kadarıyla.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Bu haftasonu Antalya-Fethiye arasi yaptim. 200 km gidis, 200 km gelis toplam 400 km fethiyede de 70 km yaptim, eder 470 km.
    Giderken tapa gaz gittim mola vermedim sadece bir kere durdum 5 dk surdu. Motorda topcase ve bagaj full olmak uzere 2 kisiydik. Yokuslari boldu ve dik yokuslarda hizim min. 50-60 a dustu. Max 120 yaptim motor kesiciye giriyodu zaten bu hizda.
    Motor bir kere bile gaz kesmedi veya nazlanmadi. En ufak bir sismede olmadi,hissetmedim.
    Motorum Honda Pcx, scooter yani. Yag olarakta iphone scooter yagi kullaniyorum.
    hsk bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çünkü pcx su soğutmalı bir motosiklet
    hsk ve aquarist4 bunu beğendiler.

Bende onu diyorum sadece scootera indirgemek hata olur

Motosikleti
    Bende de para olsa bi pcx alırdım su soğutmalı olduğu için sıkıntı olmaz zaten.

Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de para olsa bi pcx alırdım su soğutmalı olduğu için sıkıntı olmaz zaten.
    Para degilki be abi öncelikler. Benim sorumlulugum yok calistigim bana kaliyodu bende pcx aldim. Bana kaliyodu derken ogrenciyim bakmakla yukumlu oldugum kimse yok. Keske adam gibi fiyatlara satsalarda hepimiz xmaxe,forzaya binebilsek. Umarim bir gun benimkinden cok daha iyisi senin olur.
    hsk bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para degilki be abi öncelikler. Benim sorumlulugum yok calistigim bana kaliyodu bende pcx aldim. Bana kaliyodu derken ogrenciyim bakmakla yukumlu oldugum kimse yok. Keske adam gibi fiyatlara satsalarda hepimiz xmaxe,forzaya binebilsek. Umarim bir gun benimkinden cok daha iyisi senin olur.
    Amin inşallah.Valla benim için para sıkıntı öğrenmek için ucuz yollu asya yı aldım şükür motor sağlam bana sorun çıkarmıyor.
    Evli yim ve Ev kredisi ödüyorum kafa kafaya ay sonunu getiriyoruz işte.
    Allaha şükür ayağımızı yerden kesiyor işimizi görüyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçük hacim adı üstünde küççük hacim. küçük ama trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanıcan

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu iş üreticiden üreticiye fark eder arkadaslar.. Hafta Sonu arkadaşım ile İstanbul - Ağva - Istanbul yaptık, toplamda 275 km.. İki scooter çıktık ve arkadaşımın hava sogutmalı delight 'i 275 km boyunca bir kez olsun şişmedi, hemde sürekli tapagaz gitti.. Zaten yokuş aşağı 105-110 yapıyor... Bir yarım saat sonra fotoğrafları ekliyor olacağım.

Motosikleti
    Çin işi olduğu için çok zorlamaya gelmedi.Daha önce defalarca Esenyurt - Sultanbeyli yaptım hiç sıkıntı olmadı.Ama 90km hiza hiç çıkmadan gidiyordum.

Merhaba kardesim hava sogutmali motor o hizlarda hararet yapmamasi lazim. motorda karburator. ayarlarini kontrol ettir hava yakit karisimina tekrar baktir

Motosikleti
    Bence ayarla ilgili değil gideri o kadar.Çünkü aynı yolu çok kez gidip geldim.Fakat hızım 60-70 max 80km ye çıkardı.Hiç de sorun olmamıştı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru 150'lik yap, ön varyatör bagalarını ağırlaştır biraz daha hızlı gider şişmeden.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malı çalışmaz ki şişme yapsın. arkadaş benzinciye kadar gittim diyo

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)