Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

vites bazen gecmiyor CGL 125

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a motorumun vitesleri zor geciyor bazen gecmiyor kaliyor zorlayinca geciyor nedendir sorun debriyaj balatalari yeni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Yağa baktınız mı? az ya da eskimiş olabilir. debriyaj teli ayarlı olmayabilir kontrol edin.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Motor yağını değiştirmeyi dene bir istersen.

Motor yagini degistireli 300 km olmadi bulunduguz yerde yağ pek yok bilinmeyen bir markaninkini almak zorunda kaldim 10-40 yag koyuyorum bu sorun sanzumandan olma ihtimali varmiki motorun icinden bazen debriyajlardan ses geliyor ondanmiki

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kaplin lastiğini ve zincirini kontrol et bunlar boşluk yaparsa şanzıman dişlileri doğru hızda dönmeyeceğinden vitesler zor geçer.
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Balatalar yeni değişti diyosun, bu sorun balatalar değiştikten sonra başladıysa muhtemelen ustalık hatası olabilir, takılan parca orijinal olmayabilir ya da uyumlu olmayabilir,

Yeni derken 1000 km once degisti zincir gergin ona baktim dandik yağ var icinde sebep olabilirmiki o kaplin lastigi derken abi nedir o

Motosikleti
    Alıntı GYNK14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni derken 1000 km once degisti zincir gergin ona baktim dandik yağ var icinde sebep olabilirmiki o kaplin lastigi derken abi nedir o
    Zincir gerginliği değil dediğim zaten zincir yukarı aşağı 2-3 santim oynamalı, Kaplin lastiği arka dişli göbeği ile arka jantı birbirine bağlayan lastik parçasıdır, parçalandıysa boşluk yapar vitesler zor geçer. Motor orta sehpadayken motoru vitese takıp tekerleği elinle çevirmeye zorlayıp görebilirsin arka dişli göbeğindeki boşluğu, çok esnemiyosa sökmene gerek yok.

Hee onlar iyi durumda abi balata takarken baktim bisey dikkatimi cekti teker donerken zincir titriyordu bundan dolayimiki

Motosikleti
    Alıntı GYNK14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee onlar iyi durumda abi balata takarken baktim bisey dikkatimi cekti teker donerken zincir titriyordu bundan dolayimiki
    Zinciri çok gerersen titrer, ayrıca şanzıman rulmanlarına zarar verirsin biraz boşluk olucak motora oturduğunda çukurdan geçtiğinde zincir daha çok gerilir o yüzden boşluk olması gerekli. Bu arada zincirin eskimiş de olabilir 10 bin km yaptıysa zincir at çöpe yenisini tak. Zincir dönerken takılma falan yapıyosa çok uzadığındandır.

Zincir 2000 km olmadi degiseli zincir cok gergin degil orta halli ins bulunur sorun sanzuman dislisinden felan cikmazinda sorun

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri çok gerersen titrer, ayrıca şanzıman rulmanlarına zarar verirsin biraz boşluk olucak motora oturduğunda çukurdan geçtiğinde zincir daha çok gerilir o yüzden boşluk olması gerekli. Bu arada zincirin eskimiş de olabilir 10 bin km yaptıysa zincir at çöpe yenisini tak. Zincir dönerken takılma falan yapıyosa çok uzadığındandır.
    29.000 km'deki motorumun zinciri hala orijinal zinciri ve hala iyi durumda. Sen 10.000 km'deki zinciri çöpe at diyorsun.

10.000 kmde zincir olmezdir baktiktan sonra baya gider benm motor ayni zincirle 70.000 kmde yapmiz ben degistirdim zincrini yeni

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir gerginliği değil dediğim zaten zincir yukarı aşağı 2-3 santim oynamalı, Kaplin lastiği arka dişli göbeği ile arka jantı birbirine bağlayan lastik parçasıdır, parçalandıysa boşluk yapar vitesler zor geçer. Motor orta sehpadayken motoru vitese takıp tekerleği elinle çevirmeye zorlayıp görebilirsin arka dişli göbeğindeki boşluğu, çok esnemiyosa sökmene gerek yok.

1 cm den fazla olmaz 2-3 çok ondan gecmıyor olabılır , vn 800 ün nerdeyse balatalarını degıstırıyordum . Baktımm aaaaa zincir bolarmıs
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 cm den fazla olmaz 2-3 çok ondan gecmıyor olabılır , vn 800 ün nerdeyse balatalarını degıstırıyordum . Baktımm aaaaa zincir bolarmıs
    Motora oturunca arka amortisör sıkışınca zincir geriliyor o yüzden 1 santim az.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29.000 km'deki motorumun zinciri hala orijinal zinciri ve hala iyi durumda. Sen 10.000 km'deki zinciri çöpe at diyorsun.
    Zincir uzadıysa 10000km yaptıysa da değiştireceksin, her motora aynı zinciri taktıklarını mı sanıyorsun.

S.a abilerim sorunum buyudu motoru 2 gun once sattiydim bende hic bi sorun yoktu motoru verdikten sonra 30 dk sonra e-5 te motor stop etmis kitlenmis ayak marsi felan kitlenmis alan kisi ustaya gostercekmis bende hic boyle bisy olmamisti bu sorun nasil neden olur yardimlariniza ihtiyacim var acil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Guncel...@@

Yağ Motosiklet içn olanmı ismi duyulmamış 10-40 yazmışsınız ama Araba yağı Motosikletlerin canına okuyormuş Motosiklet için özel üretilmiş Sentetik yağ kullanacaksın
    Mantık olarakta düşünürsen En kral araba 6.7bin devirde kesiciye giriyor Dizel zaten 5binde kesiciye giriyor 6bin devir Kırmızı işaretli Yani Otomobil motoru için üretilen yağ o şartlara
    göre üretiliyor
    Motosikletlerde 12-13bin devirlere kadar çevirebiliyor motor üstünde 10-40 yazsada Kullanım alanları farklı ısınıp soğuma yüzeye tutunma tepkimeleri farklı
    Yağın kalınlığı o 10-40 yazan değer Kullanım amacı önemli Motosiklet için özel üretilmiş Sentetik 10-40 yağ Mümkünse Paraya kıyıp KALİTELİ bir markanın yağı Motorlu araçlar malum kalbi motor Kalbi fazla yormamak gerekir Pintilik etmemek gerekir Yağ konusunda

Motosiklet arabalardan farklıdır Motor yağı şanzuman yağı ayrı değil Aynı yağ Şanzumanı yağlar Bence sorunun uygunsuz yağ ile Şanzumanı mahfetmişsin gibi

Aldigim yere sordum motosiklet yagi dedi herkez ordan aliyor sorun kullanici hatasi sattgim kisi motoru kitlemis nedense yagdan dolayi kitlencegini sanmiyorum

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    adamım birgün eskişehire gel , bana 35 bir rakı aç . Motorunu indirip açalım şanzımana kadar , gereken parçaları yenileyelim her ayarı yapalım . Şıkır şıkır olsun , 1. viteste motor teke kalkmazsa motorunu ben alcam
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cgl
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamım birgün eskişehire gel , bana 35 bir rakı aç . Motorunu indirip açalım şanzımana kadar , gereken parçaları yenileyelim her ayarı yapalım . Şıkır şıkır olsun , 1. viteste motor teke kalkmazsa motorunu ben alcam
    ıstanbulda olsam 35 lik değil sana 100 lük açarım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)