Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR'ye hararaet göstergesi takılması...

Motovento
    REKLAM ALANI
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    arkadaşlar hararet gösterkgesi takılması motora kolay bişeymi.?bide şu var takılsa bile böle nikelajlı beyaz kadranlı yuvarlak bişey oluyo hiç güzel durmuyo estekiklik açısından, digitalleri varmış haharet göstergelerinin...bilgisi olanlardan fotograflı yazılı hertürlü yardımlarınızı bekliyorum teşekürrler...
    B rh +(pozitif)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    Free_eagles motora hararet göstergesi yakılmaz takılır akşamki toplantıda ben sana gerekli bilgileri getireyim ok?
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    hızlı yazdım heralde bide hararaet yazmışım.walla nereleri görmüşün ya helal olsun. ne olduğu anlaşılıyo çaktırma...
    B rh +(pozitif)

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abi o olay sonuçta sıradan bir ısıya duyarlı bir dirençle yapılıyo NTC yada PTC.. otomobiller için olanından takabilirsin rahatlıkla.. en modifiyelisinden..
    CBR 600F Honda,

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    kardeş ybr su soğutmalı modelmı çıkardı
    neresınden ölçeceksın hararetını afedersın ama??
    tak bi tane çocukların ateşini ölçen dereceden işin görülsün ozaman?
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı
    kardeş ybr su soğutmalı modelmı çıkardı
    neresınden ölçeceksın hararetını afedersın ama??
    tak bi tane çocukların ateşini ölçen dereceden işin görülsün ozaman?
    bilmiyorum işte soruyorum..o dereceyi ekzozamı sokıyım ozaman öle olurmu?
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    ebi egzoza nie sokuyon ya.. bahsettigim dirençlerle kendin bile hararet göstergesi yapabilirsin.. hem o direncler cok yüksek ısılara dayanabiliyorlar.. bence direnci motor bloguna(silindire) yapıştırabilirsin..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    su soğutması olmayan motorlarada takılıyo die duydumda.savaş arkadaşın yorumu tuhaf geldi.hani çocukların .ötüne konur ya derece bende ondan ekzozamı sokcaz dedim...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abi ilk defa senden duydum derecenin .ötüne konulduğunu.. ama koptum..
    CBR 600F Honda,

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    abi ne yapcan hararet göstergesini ybr hava sogutmalı bu arada hararet 30-60-90 mıydı neydi sen nasıl bir gösterge alacan ayrıca baktın gösterge tavan yapmış motoru dinlendircen mi???(ya yanlıs gösteriyorsa)
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hararet göstergesi sıvı soğutma sistemine sahip motorlarda verimli oluyor.Ybr içinde kullanılabilir fakat müşürü kullanacağın yeri iyi seçmelisin ve bazı hesaplara göre potansiyometre kullanman gerekir verimli bir şey istiyorsan

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    yaw bi bilgisi olanlardan bilgi alalım dedik,napcan sen die yorum geliyo tövbe tövbe.bur-k@bilişim canım istiyo belki motor en çok ne kadar ısıncak ne zaman yancak die bakcam içiçn rahat ettimi...

Alıntı Selçuk1981 adlı üyeden alıntı
    hararet göstergesi sıvı soğutma sistemine sahip motorlarda verimli oluyor.Ybr içinde kullanılabilir fakat müşürü kullanacağın yeri iyi seçmelisin ve bazı hesaplara göre potansiyometre kullanman gerekir verimli bir şey istiyorsan
    işte yorum budur ya...
    potansiyometre ne ayıptır sorması...
    B rh +(pozitif)

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    canım kardeşim hava soğutmalı motora hararet göstergesi takılırmı yaw.İlk defa duyuyorum.hava soğutmalı motor yol aldığın süre içerisinde hararetmi yapar ya.Böyle fantazi işlere kalkmayın gülerler size yaw.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sevgili özgür potansiyometre basit bir tanımla;değişken değerlere göre(burada ısı değerleri sözkonusu) ayarlama yapılabilen bir tür dirençtir.örneğin motorun hararet ısısı 90 diyelim senin ısıyı aldığın yerin iletim kaybıda 40 olsun sen potansiyometreyle bunu ayarlıyorsun ve 90-40=50 derecede potansiyometreyle aradaki kaybı tolere ederek göstergede motorun gerçek ısısını alıyorsun bilmiyorum piyasada ne şekilde satıldığını bende bazı değişiklikler düşünüyorum motosikletimde

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    wayyyy güzel bişimiş o ya.akşama geliyosun demi detaylı olarak konuşalım bu işi ibonunda bilgisi var galiba ondanda bişiler öğrenelim ybr lerimizi biraz değiştirelim...
    B rh +(pozitif)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    işleri ayarlayabilirsem kesin ordayım

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    Alıntı Selçuk1981 adlı üyeden alıntı

mrb bencede güzel bir yorum
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    taksan bile civalı hararet göstergesi tak giditaller yanıltır seni ama hava soğutmalı moto hararet yapmaz bence biz 2 kişi (toplam 150)kilo 80 km gittik bişi olmadı

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ya hararet yapacağından değil ben izmire gittim geldim bişi olmadı.ama değişiklik olsun işte motorda.değişiklikler yapmayı seviyorum ondan dolayı..
    B rh +(pozitif)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dostum aldırma sen napcan neytcen diyenlere onların canları sıkılıyor öylesine konuşuyorlar işte biz araştıralım yapalım birşeyler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler