Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Asya nostalji 125 marş sorunu ACIL YARDIM LUTFEN

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Herkeze merhabalar araniza yeni katildim yani acemiyim ve ilk motorum asya nostaljiyi takas ile aldim. Sorun su sifir aku takildi farlar korna hersey tamam mars almadi ayak marsi denendi calisicak gbi oluyor benzin kokuyor ama nafile ne denesek olmadi acaba neden baska ne olabilir ne deneyebilirim nekadar bir masraf cikartir bu sorun bana ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç model kaç km de ? ayak marşı var demişinde yanlışın olmasın jikleyi çek tekrar bas. olmadı karbüratörü temizlersin bujiyi değiştirirsin

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    sorun ya buji yada karbüratördedir karbüratör pis olabilir. temizlenmesi gerekebilir.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç model kaç km de ? ayak marşı var demişinde yanlışın olmasın jikleyi çek tekrar bas. olmadı karbüratörü temizlersin bujiyi değiştirirsin
    Motor suan 19000 de ancak aifirlanmisti motor tamamen crank va degisti ayak marsi dedigimiz seyi yalnis mi biliyorum acaba yilardir motor kullanan bir arkadasimla denedik cunku 2005 model motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı samett61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun ya buji yada karbüratördedir karbüratör pis olabilir. temizlenmesi gerekebilir.
    Karburatorun sifiri asya yetkili bayisin de 75tl daha uyguna nereden bulabilirim yada saglam bir usta anlayan istanbul avcilar taraflarin da? Bunlardan ziyade daha buyuk ne gibi bir sorun olabilir sizce ?

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor suan 19000 de ancak aifirlanmisti motor tamamen crank va degisti ayak marsi dedigimiz seyi yalnis mi biliyorum acaba yilardir motor kullanan bir arkadasimla denedik cunku 2005 model motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Karburatorun sifiri asya yetkili bayisin de 75tl daha uyguna nereden bulabilirim yada saglam bir usta anlayan istanbul avcilar taraflarin da? Bunlardan ziyade daha buyuk ne gibi bir sorun olabilir sizce ?
    karbüratörün sıfır alınmasına gerek yok youtubede 125cc lerin ortak karbüratörleri aynı olduğu için temizleme işleminin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. yapamam diyorsan istanbul gaziosmanpaşanın orda sana bir motorcu abimizi önerebilirim karbüratörü yeni almana gerek yok yani temizlesen yeterli olacakdır.

Motosikleti
    X-Max 250
    karbüratörün sıfır alınmasına gerek yok youtubede 125cc lerin ortak karbüratörleri aynı olduğu için temizleme işleminin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. yapamam diyorsan istanbul gaziosmanpaşanın orda sana bir motorcu abimizi önerebilirim karbüratörü yeni almana gerek yok yani temizlesen yeterli olacakdır.
    Peki sorun karburator ve buji harici baska neyde olabilir suan videolari izledim kendim acip temizleyebilirim elimden gelir vaktim de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Buji ve karburatore ben bakabilir miyim peki ?Servis asagi yukari nekadar alir bu islem icinben motor da daha ciddi bir sorundan korkuyorum en fazla ne olabilir sizce ?

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Peki sorun karburator ve buji harici baska neyde olabilir suan videolari izledim kendim acip temizleyebilirim elimden gelir vaktim de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Buji ve karburatore ben bakabilir miyim peki ?Servis asagi yukari nekadar alir bu islem icinben motor da daha ciddi bir sorundan korkuyorum en fazla ne olabilir sizce ?
    aynı motor bendede varda buji yerini hala bilmiyorum marşa basınca gıy gıy gıy ediyorsa silindir pistonda sıkıntı yokdur demekdir tek sorun buji ve karbüratörde karbüratör temizliği zahmetli bir iştir 20 25 TL istiyorlar bujiyede 10 tl eklersek 30 35 liraya denk geliyor ama güvenilir bir tamirci bulmanız lazım bazıları baştan sağma iş yapar iyi temizlemeyenmi ararsın hava borusunu takmayanmı ararsın bir sürü şey olur kendin temizleyebilirsin ama gaz ve hava ayarıyla sakın oynama sonra sıkıntı olur yapamam diyorsan dediğim gibi istanbul gaziosmanpaşaya gelme şansın olursa tanıdık bir abimiz var. ciddi bir sorun olacağını zannetmiyorum. sorun büyük ihtimal o dediğim 2 seçenekde.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooterın çinlisiyle fazlada uğraşılmaz sat gitsin

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterın çinlisiyle fazlada uğraşılmaz sat gitsin
    adam heves etmiş almış boşver bize yardım etmek düşer ALLAH yapısı değilki bunlar hepsi sorun çıkarır

Motosikleti
    X-Max 250
    adam heves etmiş almış boşver bize yardım etmek düşer ALLAH yapısı değilki bunlar hepsi sorun çıkarır
    Bu yoruma sapka cikartilir iste eyvallah yoksa gonul isterki bir honda pcx bir xmax bizde biliriz sali gunu bir goturucem ustaya size buradan bilgi vericem cok tesekkur ederim

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Bu yoruma sapka cikartilir iste eyvallah yoksa gonul isterki bir honda pcx bir xmax bizde biliriz sali gunu bir goturucem ustaya size buradan bilgi vericem cok tesekkur ederim

bence tamire götürmelik bir sorun yok motorunda benim sana söylediğim gibi söyliyim sorunun çıktığı zaman bana mesaj atarsın ama sana link veririm belki görmüşsündür videoda herşey gayet açık cidden tamirci olmadık şeyler çıkarır sana karbüratörü bir temizle çok kolay işdir ama zahmetlidir benzinle temizlemen gerek motorun üzerindeyken hava borusunu çıkarıcan birde benzin geçen boruları çıkarıcan temizlemeye başlıcan herhalde sökdüğün şeyleri geri takabilirsin okadarda karmaşık birşey değil.

Motosikleti
    X-Max 250
    bence tamire götürmelik bir sorun yok motorunda benim sana söylediğim gibi söyliyim sorunun çıktığı zaman bana mesaj atarsın ama sana link veririm belki görmüşsündür videoda herşey gayet açık cidden tamirci olmadık şeyler çıkarır sana karbüratörü bir temizle çok kolay işdir ama zahmetlidir benzinle temizlemen gerek motorun üzerindeyken hava borusunu çıkarıcan birde benzin geçen boruları çıkarıcan temizlemeye başlıcan herhalde sökdüğün şeyleri geri takabilirsin okadarda karmaşık birşey değil.
    Valla dedigin gibidir umarim hocam 3 gundur tuzluya patlicak diye gosteremedim otopark da yatiyor

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Valla dedigin gibidir umarim hocam 3 gundur tuzluya patlicak diye gosteremedim otopark da yatiyor
    Bana ozelden yarin ogleden sonra yazarsan nasil cikarlp nasil takildigini adim adim yazarim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ateşleme yok onda bak bakalım bujiye karbüratör bozulmaz temizlik istemez öyle

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ateşleme yok onda bak bakalım bujiye karbüratör bozulmaz temizlik istemez öyle
    Ilk olarak bujiye bakmasini rica edicem ustadan zaten yine olmazsa artik allah kerim baska ne cikabilir dedigim gibi bilmiyorum

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Ilk olarak bujiye bakmasini rica edicem ustadan zaten yine olmazsa artik allah kerim baska ne cikabilir dedigim gibi bilmiyorum
    Ne kadar negatif bir insansin arkadasim Dedigin belirtiler ya motorda atesleme yok buji yada motora benzin gitmiyor karburator sorunlar bunlar fazla kuruntu yaptin.

Motosikleti
    X-Max 250
    Ne kadar negatif bir insansin arkadasim Dedigin belirtiler ya motorda atesleme yok buji yada motora benzin gitmiyor karburator sorunlar bunlar fazla kuruntu yaptin.
    Sanirim ilk motorum diye ve biran evel surmek istememle alakali hakli olabilirsiniz cok beklemeyi de sevmeyen bir adam olmamdan oturu suan motor besiktas da otopark da calismadigi icin getiremiyorum da avcilara stres yaptim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Öğlen goptayım ama orası uzakta be

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğlen goptayım ama orası uzakta be
    Ah iste yakin olsa keske evde on numara ev sinema sistemi var onuda satabilsem masraflara iyi gelicekti ama bulamadik alici akliniz da olsun arkadaslar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ah iste yakin olsa keske evde on numara ev sinema sistemi var onuda satabilsem masraflara iyi gelicekti ama bulamadik alici akliniz da olsun arkadaslar
    Nasıl bir sistem adı kodu ne fiyat nedir.dediklerimi yap masraf etmezsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)