Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 cup motoru söktüm takmak için yardıma ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

motorumu arızalanması nedeniyle söktüm bozuk parçaları değiştirdim ancak debriyaj tarafındaki kapağı taktığımda vites atmıyor kapak sıkıştırıyor. nasıl takmalıyım bir yardım edermisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Peki debriyaj ayarı hakkında bilgisi olan varmı

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Anlaşılan başına iş almışsın eli anahtar tutan herkez yapabilir sökme işini maharet onu geri toplamak.umarım fotolardan bir şekilde yardım edebilen çıkar.kolay gelsin

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Motorun marka modelini ney?
    Debriyaja müdahale ettinmi?
    Büyük olasılık o üç kollu bilyalı mekanizmayı yerine oturtamıyorsundur,
    Kapağı takarken yerinden kayıyordur,hafif gres sürerek yer değiştirmesini engelleyebilirsin

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Tam bilmiyorum ama bu cup larda debriyaj yok sanırım ayakla vites attıriyorsun sadece
    Benimde başıma gelmişti yağı boşaltıp kapağı kapattığımda vites geçmiyordu sonra kapağı tekrar açtım hemen altta vites mandalı gibi birşey var o mandal çıkmıştı takınca vites atmaya başladı

cuplarda debriyaj var. vitese bastıgında debriyaj yapıp çektiğinde kavrama yapar. debriyaj ayar vidasıyla biraz oynama yaptım motor eskisinden daha iyi oldu teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:58 ----------

sorun krank kitlenmişti tamirci 400 tl dedi bende parçalamayı severimya söktüm 100 liraya halletmek için krankı değiştirdim şimdi herşey normal. peki parça değiştirmesinden dolayı erken yag değişimi yapmak gerekirmi hangi yagı önerirsiniz. bu arada motor markası Motoran torro 100 teşekkürler

bende de 100 cup var bende kendim söküp yapayım dedim baskı somununu açacak uygun anahtar bulamayınca yarım kaldı tanıdık bir tamirci sagolsun parça fiyatına sıfır motor yaptı bana, işin trajikomik tarafı 5 bin liralık motora 500 lira işçilik+parça ücreti istenildimi doğal ama 500 liralık cup a 500 işçilik+parça bedeli biçildimi tabir i caize insana koyuyor işte yağ olarak t4 10\40 tı sanırım ben açık araba motor yagıda ekletiyordum önceden şimdi motor sıfırlandı asla kullanmam bide PO nin ürettiği motosiklet için tek tip zaten yagı tavsiye ederim litresi 25 idi

öneriler için teşekkürler peki parça değişimi için erken yag değişimi yapmak gerekirmi ?

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    15 20 tl daha ver yağı da değiştir arkadaş

bilmek iyidir. genede teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Topladın mı sorun neymiş

sorun krankı değiştirdiğim için debriyaj kranka tam oturmadı galiba. kapağın dış tarafındaki vidadan amatörce biraz debriyaj ayarı yaptım sorun çözüldü. motor sökmeyle ildili hiçbir bilgim yoktu tamamen mantıksal ve parçalamayı sevdiğimden motoru toplayabildim

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Yakup ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun krankı değiştirdiğim için debriyaj kranka tam oturmadı galiba. kapağın dış tarafındaki vidadan amatörce biraz debriyaj ayarı yaptım sorun çözüldü. motor sökmeyle ildili hiçbir bilgim yoktu tamamen mantıksal ve parçalamayı sevdiğimden motoru toplayabildim
    Neden biliyor musun, eski debriyaj azalınca ayarı içeri doğru verdin o da kasıntı yaptı ayırmadı, cublar basittir. Ama bazen öyle bir kıllık yapar oofff dersin

aynen sonuçta çin malı bu zımbırtılar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Yakup ışık adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öyle deme bende çinli motor da yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)