Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta atıp duruyor

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaslar gilera runner motorum var 4 zamanlı ben aküyü 12 ah lik taktım biraz daha güclü olsun diye fakat o günden beri sigorta atıyor ve motorun elektirigini yani far ve ekran elektirigini yok ediyor acaba akünün yüksek oldugundan mıdır yoksa baska bir neden midir sigortayı degistiriyorum biraz geziyorum sonra yine yanıyor acaba nedendir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Sebebin akü olması çok çok az bir ihtimal.11 Ah orjinali gözüküyor zaten.Başka bir yerde bir kısa devre yada aşırı akım çeken birşey var.Sigorta yuvalarında oksitlenme v.s varsada yapabilir.Olması gereken değerde sigorta taktığını var sayıyorum.Bir ihtmal aşırı şarjdan da olabilir.İşini bilen bir elektrikçiye gösterin.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Artı ➕ ucu hiç çekiştirdin mi veya p kabloyu kontrol et artı ➕ kutup da oynama veya şase varsa attırır

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    akün isterse 100 amper olsun hiç bişey olmaz.. akünün nötr kablosunu yani saşe si motorun gövdesine bağlı dimi? onun dışında sigorta yine atıyorsa problem olan yerleri kontrol et kablo soyulmuş kırılmış vs vs dir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)