Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

V-strom Dl650 Marş basmama. Soğukta arttı. Videolu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar . Kısaca anlatayım.

Yazın da bu sorun vardı fakat bukadar abartı yapmıyordu, ara sıra hafif tekleyip öyle çalışıyordu.
    Biraz önce bakalım kışın napacak diye çıktım , videolardakiyle karşılaştım.

3 farklı ustaya gitmiştim yazın.
    2 usta Akü dedi.Değiştirmedim , başka ustalarada sormak için.
    1 tanesi marş motorunda sorun var dedi.Dedim tamam. Kömürleri değiştirdi. Sanki hafif düzeldi gibi olmuştu ama yine arada yapıyordu.
    Ayrıca marş motoru kömürlerini değiştiren usta eğer hala devam ederse getir, 1 şeyin daha değişmesi gerekebilir dedi.

Sorun sizce ne ?
    Tekrar aynı ustaya gidiyim mi? o diğer değişmesi gereken dediği şeyide değiştireyim mi?
    Yoksa sorun Akü mü?

Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Not: Marş geveleyip , geveleyip kendi kendine tekrar enjeksiyon sesi duyuluyor, ekran gidip geliyor. Göstergeler tekrar çalışıyor . Sonra yine geveliyor yine aynısını yapıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bariz akü bitik.
    Marş motoru dönmüyor ki kömür vs olsun.ilk iki ustaya inanmama sebebini hele 3. ustaya inanma sebebini hiç anlamadım.
    Sonuçta akü basit bir şey, Ustalar göstermek için bi akü takıp hemen tek marşta nasıl kuvvetli marş dönüşü ile çalıştığını görebilirdin.

Aküyü değiş iş bitsin. Bozuk akü ile kullanma motoru. Statör ve konjektöre çok iş düşüyor. Sonra ileride sıkıntı olur.
    ercan41 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sorun akü abi, akım yetmiyor.
    Akünün ömrü dolmuş. Bir şarj ettirin belki kışı çıkartır. Yaza da duruma göre idare edebilir.
    Yazın ölü aküler fazla sorun olmuyorda. Kışın soğuktan akü hafif geçmişse, çalıştıramıyor motosiklet.
    Değiştirmekte fayda var.

Akü abi şu yüzden sen marşa basınca tesisattaki elektrik hepsini çekiyor, km ekranının parlaklığı bile gidiyor.

Motosikleti
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bariz akü bitik.
    Marş motoru dönmüyor ki kömür vs olsun.ilk iki ustaya inanmama sebebini hele 3. ustaya inanma sebebini hiç anlamadım.
    Sonuçta akü basit bir şey, Ustalar göstermek için bi akü takıp hemen tek marşta nasıl kuvvetli marş dönüşü ile çalıştığını görebilirdin.

Aküyü değiş iş bitsin. Bozuk akü ile kullanma motoru. Statör ve konjektöre çok iş düşüyor. Sonra ileride sıkıntı olur.
    Açıkçası ilk 2 usta çok gelişi güzel baktı. Güvenemedim. Son usta baya ilgilendi .O yüzden inandım, baya tavsiye edilen bir ustaydı üstelik. Yardımınız için teşekkürler.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun akü abi, akım yetmiyor.
    Akünün ömrü dolmuş. Bir şarj ettirin belki kışı çıkartır. Yaza da duruma göre idare edebilir.
    Yazın ölü aküler fazla sorun olmuyorda. Kışın soğuktan akü hafif geçmişse, çalıştıramıyor motosiklet.
    Değiştirmekte fayda var.

Akü abi şu yüzden sen marşa basınca tesisattaki elektrik hepsini çekiyor, km ekranının parlaklığı bile gidiyor.
    Çok teşekkür ederim yardımınız için.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    akü doluyor mu bakmak lazım, ama daha önce çalıştırmak, (bir de o acil stop düğmesini gerekmedikçe pek kullanmamak lazım derler eskiler)3 ustaya gitmişsiniz birisi en azından bir sürede olsa çalışmasını sağlamış. Ben aynı ustaya tekrar giderdim, ustada enteresanmış "bir şey daha değiştirmek gerekebilir" ney o şey amq.5 liramı 5 milyar mı o şey.

Motosikleti
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü doluyor mu bakmak lazım, ama daha önce çalıştırmak, (bir de o acil stop düğmesini gerekmedikçe pek kullanmamak lazım derler eskiler)3 ustaya gitmişsiniz birisi en azından bir sürede olsa çalışmasını sağlamış. Ben aynı ustaya tekrar giderdim, ustada enteresanmış "bir şey daha değiştirmek gerekebilir" ney o şey amq.5 liramı 5 milyar mı o şey.
    Son ustaya gittiğimde motor zaten çalışıyordu fakat ara ara yapıyordu, hafif tekleyip çalışıyordu. Kömüü değşştirdikten sonrada yaptı aslında ama biraz bekle yeni kömüre tam alışsın vs dedi.

O diğer değişmesi gerekebilir dediği parçaya 100 tl civarıdır dedi.
    Yanlız Suzuki nin elinde yoktur 10-15 gün bekleyebiliriz , o yüzden değiştirmedim , aynı sorunu tekrarlarsa mecbur bekleyip değiştiricez dedi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bilmediğimden soruyorum. Niye acil durum şeysi kullanılmıyor. Ben yıllardır oradan açıp kapatırım. bir sorun yaşamadım. Hatta oradan açılıp kapanması daha iyi olacağı hakkında bir duyum almıştım. Ondan öyle yapıyordumm.
    Ancak forumda ki çoğu kişi de sizin dediğiniz gibi diyor. Nedenini biliyor musunuz acaba.
    Az araştırayım ben de.
    20

Motosikleti
    Not olarak şunu belirtiyim. Unutmuşum.

1. usta akünün şarjını ölçtü. Ve bana hiç şarjı yok , dedi. Kışın çalışmaz dedi.
    2. usta da baktı akü şarj ediyor sorun yok eğer tekrarlarsa değiştirmemiz gerekir aküyü dedi.
    Artes bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    sol grenajın içinde büyükçe bir soket var içini aç kontak spreyi sık..

gösterge ışıklarında da gariplik varsa kesin burdandır..
    beko12345 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başımdan geçen bir olayı anlatayım marş sorunu bende de var ustaya götürdüm aküyü ölçtük normal değerler çıktı çalıştırdık yine normal değerler en son akünün suyuna baktı eksilmiş dedi ve tamamlayıp geri taktık hiç bir sıkıntı yok dün(4 gün yatmıştı motor) çalıştırdım tek marşta aldı
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başımdan geçen bir olayı anlatayım marş sorunu bende de var ustaya götürdüm aküyü ölçtük normal değerler çıktı çalıştırdık yine normal değerler en son akünün suyuna baktı eksilmiş dedi ve tamamlayıp geri taktık hiç bir sıkıntı yok dün(4 gün yatmıştı motor) çalıştırdım tek marşta aldı
    Sorun akü deniliyor yani genel olarak.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun akü deniliyor yani genel olarak.
    belki yenisine gerek kalmaz akü fiyatları da ucuz değil
    beko12345 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet sorun akü de. genelde 3-5 km lik kısa mesafelerde mi kullandınız ?
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sorun akü de. genelde 3-5 km lik kısa mesafelerde mi kullandınız ?
    Yok hayır genelde marşa bastığımda 20-30 km altında inmem. Ama tabiki 3-5 km git gel lerde kullandığımda oldu.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    aynı durum benim DL de de vardı.aküyü değiştirince sorun halloldu.havalar çok soğuk olduğu için eski aküler su koyveriyor.

Motosikleti
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durum benim DL de de vardı.aküyü değiştirince sorun halloldu.havalar çok soğuk olduğu için eski aküler su koyveriyor.
    Anladım , çok teşekkür ederim.
    Demekki Yetkili Suzuki servisine güvenmek gerekiyormuş

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    aküdendir aküden... meme yapmıştır ;)
    beko12345 ve mterayes26 bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Herkes su demiş. Kuru akü kullanan yok mu ya bu ne
    beko12345 bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    1- Sendeki ilk sorun akü dostum. Kışa girerken (arabaların bile) akülerimizi tam şarj ettirmemiz gerekir. Şarj makinası ile yapılan şarj çalışma anındaki şarjdan daha etkili oluyor. Uzun süre yatacak motorların da akü kablosunu sökmek lazım ki şarj kaçırmasın. Kısa zamanda akünü şarj ettirip tekrar dene bence.

2- Aynı anda hem marşta da sorun olmuş olabilir, belki de marşın zaten sorunluydu ve zor çalıştırıyordu, bu sebeple akünü yordu bitirdi. Akünü değiştirdikten sonra duruma gene bakarak olup gerekirse "bir şey daha değişmeli" diyen ustaya tekrar gösterebilirsin.

3- Acil durum elektrik kesme anahtarına gelince (kırmızı düğme). Ben onu kullanmaktan kaynaklı bir sorun hiç duymadım ve 10 yıldır kendim de yaşamadım. Devamlı motoru ordan kapatırım. Zaten en önce can güvenliğimiz geldiği için mutlaka herkese de motoru ordan kapatmasını öneririm. Bu anahtarın esas amacı düşme anında hemen elektriği keserek motoru kapatmak, böylece olası ekstra yaralanmalardan kendimiz koruyabilmektir. Ama devamlı olarak motoru ordan kapatarak kendimize bir refleks, alışkanlık kazandırmazsak kaza anı heyecanı ile bunu uygulayamayız.
    gursus bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Akü değilse konjektör olabilir mi?
    beko12345 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)