Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

gaz verınce egzoz catır catır patlıyor gazı yemıyor boğuluyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tabana kuvvet
    s.a arkadaslar motorumun benzını bitti benzini koydum zor çalıstı egzoz catır catır patlıyor gaz yemıyor motorlara gitmeye calıssam gıtmıyor stop edıyor nedendir ACİL :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    karbüratöre pislik gelmiştir. meme yi temizleyin derim.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    deponun dibindeki tortu karbüratöre mi gitti acaba bir arkadaşın başına gelmişdi. Birde dediğin olay fazla hava ayarını açınca hava filtresini çıkarınca tabi fazla hava gittiğinden patlamaya başladı egzoz seninki benzin deposunun dibindeki tortulardan olmalı karbüratörü temizlemen lazım bildiğim kadarıyla

Motosikleti
    tabana kuvvet
    karbüratör nasıl temizlicem bızım buralarda yakınlarda hıc usta yok ustalarada pek guvenmıyorum bu olay bı kac kere daha oldu motoru 30 dk felan calıstırıyorum az cok duzelıyor genelde benzın bitince oluyor bu olay hep

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    . Karbüratörün altındaki duz veya yıldız degısır tornavıdalık yerı aç 5 sanıye falan aksın gerı kapat , yenıden bas çalışmazsa Başka bir buji dene . Çalısmazsa o motor senı dava edecek unutma

Motosikleti
    tabana kuvvet
    motor hıc gıtmıyor azcık gıdıyor stop edıyor bosda hafıf gaz verınce egzoz catır catur patlıyor gaz hıc yemıyor olay bu gecende oldu motoru elımle getırdım yağmurda :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

motorun calısmasında sorun yok evet karbüratördekı tahlıye hortumunu accaktım asırı sıkı ceviremedim elımde kalmasın sonra dıye tık dıye calısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

gecen sabah gene oldu motoru 30 dk calıstırdım hafıfden gaz verdım az cok gectı muaneye gıdıyordum az benzın oluncamı benzın bıtınce yedek depo acıkkenmı konmalı bunların bağlantısı varmıdır

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    çalışmasında sorun yok ama gıtmıyor , olm adam gıbı sakin sakin yaz sunu

Motosikleti
    tabana kuvvet
    dedığım gıbı ısde motor ayak marsıyla hemen alıyor ama gaz verınce agzoz hafıfden catır catır patlıyor hıc devır yapmıyor gaz vrcdıkce boğuluyor stop edıyor rolantıda çalısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

duz yolda 1. vitesle yawas yavas gıdıyor gaz verdıkce egzoz patlıyor az daha gaz verınce gıtmıyor stop edıyor

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı nurllah12456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dedığım gıbı ısde motor ayak marsıyla hemen alıyor ama gaz verınce agzoz hafıfden catır catır patlıyor hıc devır yapmıyor gaz vrcdıkce boğuluyor stop edıyor rolantıda çalısıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

duz yolda 1. vitesle yawas yavas gıdıyor gaz verdıkce egzoz patlıyor az daha gaz verınce gıtmıyor stop edıyor

Son zamanlar da sanırım karbüratörle oynadın , kapağını aç fişeği çıkar iğneyi be üstündeki sekmanı konrol et
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    tabana kuvvet
    karbüratörle oynamadım genelde oluyor benzın komple bıtıyor stop edıyor benzın koyunca zor calısıyor calısında rolantıda ıyı calısıyor ama gaz vermeye baslayınca egzoz patlıyor catır catır ınce sesle 1.vitesle az gazla gıdıyor rampaya gelınce hemen kalıyor onceden motoru 30 dk calıstırdım arada gaz verdım duzeldıydı sımdı oyle denemedım hava yoğmurluydu oyle yolda kaldım elımde getırdım yağmurda

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yukaridaki yazilanlari uygulayin bence motor benzin cekemiyor olabilir motorda benzini iyice bitirmeyin depoda filtre var belki o dolmustur benzini tam vermiyor olabilir (Traktorde basimiza geldi) yada karburatorun memesi de tikanmis olabilir bi sokun temizleyin bujiye bakin iyi atesleme yapiyormu diye

Motosikleti
    tabana kuvvet
    sağolun bujıye baktım durumu sımdılık iyi ngk bujı var bujı başlığı kopmustu babamın hurda yatan jawa 250 nın bujı başlığını taktım ondan olurmu yakıt göstergem calısmadıgı ıcın nerde bıtcegı bellı olmuyor 1 litre benzınle 20 km gidince artık suan motorun yanında değılım ıstanbuldayım

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    himm anliyorum tam buji basliginada akin temassizlik vs olmasin

Motosikleti
    tabana kuvvet
    ıyı oturuyor yerine sorun hep benzın bıtınce oluyor komple bıtıyor yedek depo da da yok benzın koyarken yedek depo ya koyuyorum sorun ondanmıdır

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Depo ne kadar benzin alıyor diyelim 4lt benimki öyle 1lt yle 35km gidiyorum 100km yol yapınca gidip benzin alıyorum km takıpi yapın gösterge çalışmıyorsa ;)

Motosikleti
    tabana kuvvet
    gösterge az gösterıyor 3km yolu 1 km gösterıyor 100 gidince 60 gösteriyor bozuk ıbre 100 km 5 litre yakıyor 125cc

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    125cc 100km 5lt ne yaptın usta ne motor o öyle o kadar yakıyorsa vardır bi sorunu benimki çok yakmaya başlayınca tamire gittim manifolt dan fazla hava alıyormuş düzeldi değişince.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Jikleni bi kontrol et istersen. Veya bu durumu subaplardanda yapabilir bi ayarlattır servise.

Motosikleti
    tabana kuvvet
    abım bızım orda usta felaN yok en yakını 100 km de uzakta ehliyette yok tabı :( motor yolda bırakcak dıye uzun yola cıkmıyorum jıkle kapalı abı 3 kere kontrol ettım hava filtresini gecen temizledım temızlemeden once hafıf mavı duman atıyordu temızleyınce baya kestı oyle abım ne yapcağımı bilmıyorum hep başımı ağrıtıyor

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı nurllah12456 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abım bızım orda usta felaN yok en yakını 100 km de uzakta ehliyette yok tabı :( motor yolda bırakcak dıye uzun yola cıkmıyorum jıkle kapalı abı 3 kere kontrol ettım hava filtresini gecen temizledım temızlemeden once hafıf mavı duman atıyordu temızleyınce baya kestı oyle abım ne yapcağımı bilmıyorum hep başımı ağrıtıyor
    Motorun ne marka kaç km de?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)