Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Falcon (Çelik) 125cc için CC arttırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Yeni aldığım Falcon (Çelik) 125cc için CC arttırma tavsiyesi istiyorum.10 bg 125kg 2012 model.

Yararı zararı nedir?

Amaç: max hızı 100km egimde 105 110 km olan motorumu uzun yolda sabit 90 da götürmek istiyorum fazla hız beklentim yok ama şu hali ile 90 da bile çok bagırıyor son deviri neredeyse.

Biraz olsun rahatlatmak istiyorum.

Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aranan yanıt yeni motosiklet

Motosikleti
    haojue 135S
    Buda yeni ilk motorum ve 2 hafta oldu.
    250 lilklere güç yetmedi malesef 5 6 bin vermektnse 500 tl yi göze aldım..
    Tam olarak istediğim yüksek sürat değil sağlıklı bi şekilde sabit 90 100 de gitmek 100 150 km.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onu öyle kabul edeceksin

Motosikleti
    haojue 135S
    Kabul etmekten başka çare olmalı

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motora modifiye yapabilirsin ancak zaten çin malı olan motorun canına okur ve motorun ha bire sorun çıkarmaya başlar.

Bende drift var, 13 beygir ile 125 cc'de hemen hemen en güçlü ve atik motor onda ancak uzun yolda şiddetli rüzgar yoksa sabit 90-100 ile gidiyor.

şayet rüzgar varsa sabit 80-90 arası giebiliyor. Sen bu motora öyle tornayla silindir yuvasını büyüterek, dişli ile oynayarak ne yaparsan yap

bu motor asla o performansı vermeyecek, 40 sanıyelık apaçi CG videolarıyla kıyaslama, o motorlar tek marşla 600-700 gidemez. Mutlaka motor bloğu sıkıntı çıkarır modifiye motorun.

Motosikleti
    haojue 135S
    Bu daha açıklayıcı oldu peki sadece arka dişli büyütmek. motorcum zaten büyük gerek yok dedi ama bi kaşıntı var bende

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu daha açıklayıcı oldu peki sadece arka dişli büyütmek. motorcum zaten büyük gerek yok dedi ama bi kaşıntı var bende
    arka dişliyi büyütürsen motor rahatlamaz ki, aksine aynı hızda giderken daha çok devir çevirmeye başlar.

Ön dişliyi büyütmen gerek ama bu seferde makına güçsüz olduğu için tork düşüyor. 1. viteste dana gibi atlayan motor bayılmaya başlıyor, düşük hızlarda 2. viteste teklemeye başlıyor.

Motorun orjinal halini hiç bozma, 10 km/h daha yavaş gidiver. kendine 2 yıl tanı, düş kalk, motor bozulsun, yolda kal, TRAFİĞİ OKU, önde giden sarı saçlı ablanın 2 saniye içerisinde ne tür mallıklar yapabileceklerini öğrendikten sonra kendine 250 lik bir motor alırsın.

Birisine soru soracağın zaman onun mesajını ya beğen ya da alıntı yap, yoksa adama uyarı gitmiyor. Alıntı yaparsan mesaj gidiyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gerekirse 1 sene 1 buçuk sene para biriktirip 250 cc alacan başka yolu yok

Motosikleti
    haojue 135S
    Başka yolu yok desenize bu ay dan sonra birdahaki mayıs haziran a kadar elime geçen para bana kıt kanaat yeter ticaret olunca böyle :(
    Hayırlısı artık ne diyelim.
    emre186 bunu beğendi.

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    90-100 ile sağlıklı bir şekilde gitmek mi..? şu çılgın Türkler kitabı aklıma geldi
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bende 125 lik cg mi 150 lik yapıcam İNŞAALLAH 200 TL fiyat biçti motorcu ön dişli büyütülecek arka dişli küçültülecek otobanda ağır kalıyor 90 ı geçmem gerek yoksa kamyonlar bela oluyor başıma

Motosikleti
    haojue 135S
    Ön dişli büyüttüm bu sefer kapak oturmadı pantolon paçası sıkıştrmamak için vazgeçtim dişli açıkta kalmasın

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    150cc yaptınızmı silindiri ben 1 haftaya yapabilirim bora diye bir arkadaş vardı siteden bayağımemnundu 150 cc yapmışdı ama o 65.5 mm takmışdı yanlış hatırlamıyorsam kısa etekli 166 cc oluyormuş yokuşlarda vites küçültmediğini söylüyordu honda cbf den daha iyi çıkıyormuş ama tabiki motor nekadar dayanır bilinmez sıkıştırırsam motoru 100 görüyorum 150cc olursa dişlilerle oynasam biraz daha iyi giderse otobanda rahat olur

walkman011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL 125MG Modifiye 200 CG
    Ön Dişliyi Büyütüp Arkayı Küçültmek 150CC silindir ve 200CC üst kapak en az maaliyetli en iyi yoldur
    Motor Sürmek Sana Heyecan Veriyorsa , Tek Tekere Kalksak Kalp Krizinden Gidersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)