Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim alt devirlerde tekliyor ve çekiş zayıfladı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Arkadaşlar.

Uzun zamandan beri üstesinden gelemediğim bir sorunla karşı karşıyayım. Aracım 5000 km de rolantide sorunsuz çalışıyor fakat 2000 ile 4000 devir arasında tekleme yapıyor ve çekişte hissedilir derecede düşüklük var. Motosikletim 8500 dd devir kesiciye giriyordu devir kesici kendiliğinden iptal oldu. Karbüratörü değiştirdim olmadı ateşleme sisteminden şüphelendim beyini değiştirdim sorunum yine düzelmedi. En sonunda motosiklet servisine gittim motorun supaplarını piston silindir segmanlarını değiştirdiler düzelmedi. Yok yere ortalama 250 lirayı çöpe attım diyebilirim. Statör ve meksefeyi değiştirmeyi düşünüyorum masraflarda cebimi yaktı biraz. Sorun belki başka bi yerdendir akıl akıldan üstündür diye düşündüm ve siz değerli motosiklet.net üyelerine danışmak istedim. Önerilerinizi bekliyorum. Hayırlı sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tumin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    motor karbiratorluyse memelerını temızlet ince işcilik ister herkes yapamaz ıyı usta bul
    sorun kesın cozulecektır.
    boğaz manıfoltuna baktır delık yırtık mı dıye

alideniz357 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    Motor Kısmını Yenilemişsin Zaten Bujiye bak bi yada Hava Filtresi Çıkarıp Dene bi belki filtre kirlidir

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ateşleme bobini.,
    ateşleme bobin kablosunu,
    buji başlığını ve bujiyi yenile,

sorun ortadan kalkmalıdır,,,

Merhaba arkadaşlar 2006 model honda cbr 125 motorum karburatör temizlendikten sonra çalışmamaya başladı.küçük bi ilçede yaşadığım için ustalarda haliyle fazla bilgili değil.Motorda elektrik var ancak kontağı açıp marşa bastığım zaman 10 saniye civarı marş döndermiyor. 10 saniye içerisinde bi kaç defa basıyorum dönmeye başlıyor dönerken 5. veya 6. saniyesinde tekleyerek boğularak çalışmaya başlıyor.üst devirlerde sorun yok ancak 1.000ve 4.000 devir aralığında gaz açtıgımda motor saçmalıyor boguluyor gibi yapıyor. 1. vites veya 2.vitesde 5bin devir civarında giderken gazdan elimi çekdiğimde egsoz patlıyor. ard arda değil tek şekilde patlıyor patlamada resmen babaannemin hapşırması gibi. çok enteresan bi durum buji yeni akü yeni karburatörde temiz(1 kere ben temizledim 2 kerede ilçedeki ustalar temizledi. ama sorun hala devam ediyor yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)