Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zinciri dişliye sabit tutan parçanın adı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    Arkadaşlar motosikletim Mondial 100 sfc snappy x modeli çin malı cup. Geçen arka lastik dönerken "tak tak" diye ses gelmeye başladı. Bir şey zincir muhafaza kapağına sürtüyordu. Motorcuya götürdüm, muhafaza kapağını söktü. Bir de baktık ki dişlinin oradan bir demir parçası kırılmış ve yamulmuş, her döndüğünde zincir muhafaza kapağına sürtüyor. Adam kerpetenle kesti attı o parçayı. Ve en acil zamanda yenisini dört tane olarak alıp taktırmazsam olmadık bir yerde zincirimin dişliden çıkıp veya kopup beni yolda bırakabileceğini söyledi. Fakat ben şunu anlamadım:

1-Bu parçanın adı tam olarak ne? Zira parçayı kendim alıp taktırmak istiyorum. Çünkü piyasada yedek parçaları mondial'in kendi sitesinden çok daha pahalıya satıyorlar.

2-Gerçekten bu kadar hayati bir parça mı? Zira şu an şahane kullanıyorum motoru. Ama bir anda zincir boşalıp yolda kalmayı da istemem doğrusu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    el beceriniz varsa kendinizde yapabilirsiniz tabi tahmin ettiğim parça ise,1-1,5mm lik kalınlığında 5cm uzunluğunda saç parçası alın çivata kısmını işaretleyin deliklerini delin birazda şekil versek biçimde eğe ile eğeleyin parçayı yerleştir civatasını tak sıkıştır işlem tamamdır.

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    dişlinin gevşemesini önleyen sac parçası sanırım o

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    zinciri dişliye sabit tutan şey gerginliktir. dediğin parçanın başka bir ismi olmalı.

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Arkadasim zaten civata kopmus diyorsun bir stoler ve arkadas gosterdigi gibi civata seti al canti sok tak ya eliniz alet tutsun. http://www.alimmotor.com/motosiklet-...cup-model.html

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    o resimdeki parça arkadaşlar. onu alıp taktırmam lazım. o parçanın adı nedir? ve daha önemlisi o parça olmazsa gerçekten sıkıntı çıkar mı başıma?

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    dişli civata seti o bilader en fazla 15 tl tutar eğer sadece sac kırıldıysa civatayı biraz daha sık değiştirmene gerek kalmaz o sacın görevi kenarındaki 2 tırnağı kaldırarak dişliyi tutan civataların gevşemesini önlemek 2 günde bir civatanı gevşemişmi diye kontrol et devam..
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    konuyu hortlatmak gibi olmasın da civataları dişliye kaynak yaptırdım arkadaşlar, bir sorun olur mu sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)