Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

problem!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 mt
    arkadaslar bende mondial 125 mt var. dun uzun yol yaptım son gaz yaptım yanı eve gelmeye yakın stop etti ve calıstıramadım.
    takımarı alıp bugun gıttım motorun yanına actım seleyı falan soktum karburatore baktım bıse goremedım ama akunun buraz arkasında motor kapagı sanırım 4 vıda tutuyo actım cark ınce zıncır falan gordum ayak marsına bastıgım zmn cark zıncır fln donuyo fakar tam ordan yağ akıtıyo ve calısmıyo motor ona napabılırım??? :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

yok mu kimseeee cvp verecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    önce ateşleme kontrolü,sonra benzin geliyomu diye bak.marş hala dönüyosa bi şekilde çalışır.

Motosikleti
    mondial 125 mt
    Calısmadı ki aku bitti ayak marsı zorladım yok calısmıo karburatorun içine benzın dokup denedim yine calısmıo :(

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ateşleme varmı bujine bak
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    mondial 125 mt
    var sanırım ama o yag akması normal mi?

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    üst kapak contasını yakmışsın bence ama elektrik tesisatını kontrol etmende fayda var bujı yı çıkarıp ateşleme olup olmadığını kontrol et.

Motosikleti
    mondial 125 mt
    abii ateşleme elektrik sorunu yok ama calısmıyo yağ tıpasını actım yarım litre yağ bosalttım ama yine de ordan yağ akıtıyo basıom basıom çalısmıo hatta aku sarjı taktım direk bastım yıne yok benzınde de sorun yok ateşlemede de pistona yağ dolmuş olabilir mi????

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Sana şöyle söyleyeyim Mondial 125 drift var son hız 130 görüyor motor ama durunca çalışmıyor bi türlü. Nedeni Ya motorun fazla ısınması yada karbüratöre fazla benzin alması ama havayı yeterince almamasndan kaynaklanıyor olabilir bana göre

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    akünün ordaki (üst kapak) çarka zincire de sakın dokunma...
    önce ateşlemeyi kontrol et...
    buji sök ve buji başlığını geri takıp, bujiyi motora değdirip marşa bas... kıvılcım tek bir yere mi atıyor yoksa sağa sola mı dağıtıyor... sağa sola dağıtıyorsa yeni buji tak...
    diğer kontrol edeceğin şeyde... karbüratörün alt yanından çıkıp depoya giden bir hortum var...onu karbüratörden sök ve marşa bas...
    marşa basarken ordan benzin gelmesi lazım... gelmiyorsa ufak ufak tamirci aramaya başla...
    aküyü güzelce şarj ettir... sonra tekrar marş bas...arabadan felan takviye yap...
    ilk önce ateşleme- sonra benzin- sonra da aküyü tam şerj edip yada arabadan takviye yapıp marş bas...
    gerekirse marş basarken hava filitresinin girişini elinle biraz kapat az hava alsın...

Motosikleti
    mondial 125 mt
    ferhat kardeş hepsini denedim dediklerinin ama maalesef o kapagın adını orendım.. kulbutor kapagı actım orda 2 tane yaylı supap var altlı ustlu ordan akıyo yağ. bıde o kapagın usttarafında kucuk delık var hava gelen marsa basıom devir norman ama o dediği kapatınca mars devrı dusuyo biten aku gibi anlamadım ki noldu.. offf.. :(

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Motorun subaplatına bak bakalım SENTE'deyken subaplar sıkmış olabilir,
    onada baktın ise malesef artık senın yapabılecegın herseyı arkadaslar soylemıs ve sende yapmıssın sanırım,
    kalanı artık TAMIRCI işi demekki,

Motoruna ATEŞLEME GELİYOR İSE VE BUJİ YENİ ise,
    Karbüratörün temiz ve içine benzin geliyor ise,
    BUJİyı yerinden söktün ve parmağını buji deliğine kapadığın ve marşa basıldığı anda parmağını itiyor ise (kompresyon var demektir)

motorun çalışması gerekir,,,
    _pLay_06 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 125 mt
    Tmm haci bi de bujiyi sokiyim bakiyim yoksa motoru kople sokup contalari deiscem

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    motordan anlamakta ayrı bir güzellik, valla eski bir motor alıp bende kurcalıcam, öğrencem :D tüm yorumları okudum hiçbişi anlamadım... geçmiş olsun kardeş.
    kemboo, restherock ve ferhatkars bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 125 mt
    saol Allah razı olsun... valla bujiyi de soktum baktım basınc var. benzın hortumunu soktum karburatorden bıraz yukarı kaldırdım marsa basılı tuttum benzın gelmıo asa indırıom benzin damla damla gelio. az benzin gelio ondan mı acaba yoksa contalardan olabılır mi?

Motosikleti
    BMW R80
    depodan gelen benzin hortumunu dogrudan karbüratöre ver.Aradaki kesici arızalanmış olabilir

Motosikleti
    mondial 125 mt
    kesiciyi iptal etsem sorun olur mu?

Motosikleti
    BMW R80
    deneme amaçlı iptal et,yenisi ile degiştirmezsen karbüratör benzin taşırabilir.

Motosikleti
    mondial 125 mt
    peki bişe sorcam butun contaları nasıl değiştiririm...

Motosikleti
    mondial 125 mt
    Tmm sorunu cozdum segman kirikmis deistirdim pistonla segmanlari simdi de calisio gaz yemio ?????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)