Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ değişimi sonrasında beyaz duman sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar dün motor yağını değiştirdik,orada çalıştırdık duman yok. Sabah hava da güneşli motorda güneşte sıcak yani, çalıştırdım beyaz bi duman attı 3 4 saniye kadar sonra kesti ama yakından baktığımda yine ufaktan atıyor dumanı ve ağır yağ kokusu mevcut. Önceki yağ castrol 10 40. şimdiki yağı da fıçıdan koydu,sordum mi oil mi dedi ne dedi anlamadım.. zaten yağı boşalttığı için yapacak bişey de kalmadı bayağı kıllandım. 20 tl verdim çıktım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yağın nekadar katılacağını bilmeden koyuyorsanız olan bir durum.benim başıma hiç gelmedi ama burda bu durum başına gelmişleri okudum
    Osırıs bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yağı fazla koymuş olabilirsin. Hava filitresini kontrol et. Filtreye yağ bulaşmış mı ?
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağın nekadar katılacağını bilmeden koyuyorsanız olan bir durum.benim başıma hiç gelmedi ama burda bu durum başına gelmişleri okudum
    1 litre koyduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı fazla koymuş olabilirsin. Hava filitresini kontrol et. Filtreye yağ bulaşmış mı ?
    yağ filtresi temizlendi ama zaman darlığından hava filtresine bakamadık

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yağ fazla konduğunda buhar tahliye hortumundan hava filitresi haznesine motor yağ basar. Filitre veya haznesi vıcık vıcık yağ olur.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ fazla konduğunda buhar tahliye hortumundan hava filitresi haznesine motor yağ basar. Filitre veya haznesi vıcık vıcık yağ olur.
    Ona birazdan bakıcam,yağ varsa ne yapıyoruz? fazla yağı boşaltıp hava filtre yuvasını temizliyoruz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sekman arasında kalan yağdan dolayı ilk çalışmada duman atmış sonra kesmiş... soguk çalışan bir çok motor ilk 1-2 saniye o dumanı atar ama fark edilmez... ilk çalıştırmada gaz basmayınız...
    Osırıs ve cenkito bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    150 cc motorların haznesi 1 lt almıyor zaten an fazla 0.9 alıyor kardeşim hep bir artma oluyor kutuda
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sekman arasında kalan yağdan dolayı ilk çalışmada duman atmış sonra kesmiş... soguk çalışan bir çok motor ilk 1-2 saniye o dumanı atar ama fark edilmez... ilk çalıştırmada gaz basmayınız...
    daha önce defalarca dondurucu soğukta çalıştırdım ama duman attığını görmedim. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. yarın sabahta aynısını yaparsa yağı tekrar değiştiricem

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce defalarca dondurucu soğukta çalıştırdım ama duman attığını görmedim. ilk defa böyle birşeyle karşılaştım. yarın sabahta aynısını yaparsa yağı tekrar değiştiricem
    hava filtresinde yağ yok temiz. tekrar çalıştırdım yine beyaz duman attı gaz vermiyorum genelde jikleyle çalıştırırım

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc motorların haznesi 1 lt almıyor zaten an fazla 0.9 alıyor kardeşim hep bir artma oluyor kutuda
    150 cc balansörlü cg ler 1.1 litre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)