Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır motorda Jigle problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.Motor honda cb125e daha yeni aldım acemi bile sayılmam yeni yeni öğreniyorum bugün öğle saatlerinde marşa bastım çalışmadı.Jigleyi çektim marşa bidaha bastım gene çalışmadı:S Hafif gaz verip çalıştırdım.Gazı bırakınca stop etti,bida jigle+hafif gazla çalıştırdım jigleyi indirdim gene stop etti.Sonra jigle+gazla çalıştırıp 1. viteste kaktım 2.vitese geçmek için debriyaja bastım motor gene stop etti:S benmi kullanmasını bilmiyorum jigleyi yoksa motordamı bir problem var bilen biri anlatabilirmi nasıl kullanmam gerektiğini
    Bɑzı insɑnlɑr yɑğmuru hisseder, bɑzılɑrı ise sɑdece ıslɑnır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    motoru ısıtmayı denedinmi
    motoru çalıştır jikle açık bırak 1 2 dk ısıt jikle kapat
    sonra devam et havalar soğuk bide yeni motor seninde motorunda alışması lazım

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ısıtmayı denedinmi
    motoru çalıştır jikle açık bırak 1 2 dk ısıt jikle kapat
    sonra devam et havalar soğuk bide yeni motor seninde motorunda alışması lazım
    Jigleyi çekince marşla çalışması gerekmezmi motorun hafif gaz yemeden çalışmıyor bile:( gazı bırakınca da stop ediyor.1 2 dk gaz verip indirmem mi gerekiyor jigleyi acaba Yani rolantide(dogrumu yazdım emin değilim) ne marşla ne jigleyle gaz yemeden çalışmıyor.cb125e kullanıcı yorumlarında karlı havalarda bile jiglesiz çalıştırdıklarını okumuştum bende bi problem mi var acaba dedim:(
    Bɑzı insɑnlɑr yɑğmuru hisseder, bɑzılɑrı ise sɑdece ıslɑnır.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Motorun yeni olduğundandır. Jikle ve hafif gaz ile 2-3 dk ısıt motoru, sonra jikleyi gaz vermeden indir. 1-2 dk sonra bas gaza yola devam... ;) Ben bu mevsimde rodaj yapmayı hiç tavsiye etmem şahsen. Bu soğuklarda yağ ısınıp da pistona segmana ulaşana kadar çok zaman geçiyor. Motoru ısıtmadan sakın binme derim ben... ;)
    SUKRU-35 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    En fazla 2 marsta alması lazım jikle kapalı olsa bile calıstıktan sonra blok soguk rölanti düzensiz jiklede kapalı oldugu icin stop eder o ayrı mesele ama marsa basınca calısması lazım

Jikleyi ac calıssın kendi kendine stop edecek gibi olursa hafiften gaz ver stop etmeyecek kadar
    SUKRU-35 bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Buji ıslak olabilir su gelmiş olabilir buji ateşler sonra gaz verince stop eder ıslak olursa . Motoru yıkadınızmı veya soğukta sıcağa geçiş yaptınızmı?
    SUKRU-35 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    normal ısısındayken rolanti devri kaçtır??eğer çok düşükse de stop eder..sıcakken 1300-1400 devir olacak gibi ayarlayın-ayarlattırın..sonra tekrar bakın aynı şeyi yapıyormu???
    SUKRU-35 ve forewer bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    cbf 150 motorumu ilk aldığımda devri 1000de idi. ve devamlı stop ediyodu. ısındıktan sonrada öyle. satan bayiyi aradım. dur daha dediler süreli 2 km olmuş, biraz daha kullan. şimdi 7000küsür kilometrede tık yok makinada. tabi bakımlarını zamanında önce yetkili serviste yaptırdım hep.
    SUKRU-35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkürler,internetim evde yok bu yüzden sık giremiyorum siteye.Motorumun devir göstergesi malesef yok hiç yıkamadım motoru yağmurda görmedi ama normale döndü gibi.jikleyi açıp gazla çalıştırıyorum sonra gazı bırakıyorum yaklaşık 3 dk yüksek devirli rolantide çalışıyor sonra yavaş yavaş jikleyi indiriyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aynen öyle yapacaksın zamanla motor kendine gelecek yani çalışmayı öğrenecek

Motosikleti
    Honda CB125E
    bide şu rodaj konusunada bi çare bulsam tam güzel olucak

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yavaş yavaş takıl ne çözümü bulacaksın 500 km değişik vitesler de hafif devirde git daha ne olacak
    SUKRU-35 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb125 E
    arkadaslar bendede cb125 e var yalnız bu jıgle olayını hala anlamadım yanı anladıgım su dogrumudur soguk havalarda jıgle yukarda olacak motor 2 3 dk ısındıktan sonra gaz vermeden jıgleyı assagıya ındırıyorum ve devam dogrumudur yoksa tam tersı mı ?

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal ısısındayken rolanti devri kaçtır??eğer çok düşükse de stop eder..sıcakken 1300-1400 devir olacak gibi ayarlayın-ayarlattırın..sonra tekrar bakın aynı şeyi yapıyormu???
    Katılıyorum rolanti ayarın düşük olabilir.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar yardımcı olan herkese teşekkürler Sorun çözüldü kendiliğinden meğer ben yapamıyormuşum Şimdi alıştım,motorda bana alıştı saat gibi çalışıyor kereta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)