Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni takılan oringli zincirden gelen ses!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,dün ustanın tavsiyesi üzerine oringli bir zincir alıp taktım dişlilerde değişti ama hızlanırken tok bir ses geliyor,şıkır şıkır metal sesi değilde sanki gres yağına batıp çıkıyor onun çatırtısı geliyor gibi duruyor,yeni zincirde bu normal mi acaba? daha 20 km yapmadım zincir gerginliğinde falan da sıkıntı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Zincir yağından kaynaklı olabilir.
    Yağın yapışma özelliği yüksek ise, ve yağı biraz fazla sıktıysanız, zincirin dişlilerden ayrılma noktasında o sesi yapar.

Tabi başka sebeplerden dolayıda yapabilir, fakat bahsettiğiniz durumla zinciri ne zaman yağlasam şahsen karşılaşıyorum.
    Osırıs bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağından kaynaklı olabilir.
    Yağın yapışma özelliği yüksek ise, ve yağı biraz fazla sıktıysanız, zincirin dişlilerden ayrılma noktasında o sesi yapar.

Tabi başka sebeplerden dolayıda yapabilir, fakat bahsettiğiniz durumla zinciri ne zaman yağlasam şahsen karşılaşıyorum.
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi olabilir,çünkü zincirin üzerinde tarifi imkansız sakız gibi yağ sürülmüştü ama bu denli ses çıkacağını düşünmemiştim. Tekrar teşekkürler

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi olabilir,çünkü zincirin üzerinde tarifi imkansız sakız gibi yağ sürülmüştü ama bu denli ses çıkacağını düşünmemiştim. Tekrar teşekkürler
    Dediğiniz gibiyse yağ ile alakalı o.
    Zararı olmaz, merak etmeyin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)