Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağ seviyesi nasıl kontrol edilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    Motosikleete yağ seviyesi nasıl kontrol edilir? Örneğin jinlun-250 de . Yağ çubuğu tamamen vidalanıp mı bakılır yoksa vidalamadan yalnızca yuvasına oturtulup çıkartılarak mı? Bizim usta serviste vidalayıp bakıyor. Ben vidalanmaması lazım diye biliyorum ama yanlış mı? Eğer vidalanmıyorsa bu durumda baya eksik yağ konuluyor demektir. Ve ayrıca motor soğukken bakmak daha mı iyi?
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Soğukken kontrol edilmesi daha doğru, çünkü tüm yağın süzülüp aşağıya inmesini beklemek lazım.

Vidalama konusunu ise kitapçığında yazar sanırım, yada şöyle söyliyeyim motorun normalde ne kadar yağ alıyor ise o kadar yağı ölçüp yağ değişiminde motora koy. Sonrada yağ çubuğunu deneyerek hangi durumda doğru gösterdiğini anla.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

jedimaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 comet
    size kitapçıkta yazanı aynen aktarıyorum.
    "........ çubuğu kartere sokun ve dişi sıkmayın. Çubuğu alarak yağ seviyesine bakın."
    Şimdi genel anlayış sıkılarak bakılır yönünde ve sanıyorum bütün ustalar sıkıp bakıyor ki, tahmin ediyorum yağ seviyesi baya bi eksik oluyor. Pek kimsenin ilgisini çekmedi bu konu ama ilgilenenlere duyurulur.
    \"Hep denedin, hep yenildin, tekrar dene, tekrar yenil, daha iyi yenil...\"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Birde yağ motor yan sehpada sola doğru yatıkken mi yoksa dik konumdayken mi kontrol edilmeli? (bir yandan motoru tutup bir yandan yağı ölçmek için uğraşmak zor oluyor. Belki adamlar kolaylık olsun diye böyle birşey yapmışlardır )
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Akira mantık olarak yan yatık motorun yağını ölçtüünde doğru sonuç alamazsın. Ama belki dediğin gibi motora orta sehpa takmayan sadece yan ayaklık takan mühendisler bunu düşünmüştür. Düşünmemişler midir yoksa
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçen bu yüzden az kalsın motoru düşürecektim
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Myurtsever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    motor dik iken yağ seviyesine bakıyoruz arkadaşlar orta sehpası olmasa bile bişekilde dik tutup. vidalamadan bakıyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler