Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akü mü bitti ? marş motoru mu gidik ? marş rölesi mi tırtladı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    konnektörün jarz etmiyodur çalıştırıp woltpetreyle ölc 14 civarı göstermesi lazım 12 ise çacık olmuştur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    aynı sorun 2. kez oluyor, aküyü değiştirmeme rağmen en fazla 5 gün sorunsuz çalıştı. şimdi tekrar marşa bastıkça tırt tırt sesler çıkarıyo.
    takılan yeni akünün bozuk olma ihtimali var mıdır bilemem ama, farlar tam güçte yanarken marş basmıyor, servise götürdüm kafayı yiyecem.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Alıntı HEROCAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküyü sökmezsen bişey olmaz ama aküyü çıkarırsan (motordaki) takviye yaptıgın akünün amperi yüksek oldugu için kabloları yakabilir onun için motorun aküsü kesinlikle takılı olması lazım kendim bizzat denedigim bişey denemedigim bişeyi başkasını deyim yerindeyse kobay yerine koymam zaten saatlerce takılı kalmasına gerek yok takviye kablosunu aküden aküye takıp marşa basıcak marş basar veya basmaz sonra sök toplam takviye kablosunu baglayıp marşa basmak kaç saniye olucak

kışın akü zayıfladıgı zaman arkadaşın arabadan takviye yapıyorum bir saat dursa yetiyor takviye yaptıgım akü 60 amper benim motorun aküsü 7 amper siz hiç oto elektirikçisine gittiginizde görmemişsiniz galiba akü şarz cihazı doluysa genelde küçük amperli aküleri büyük kamyon aküleriyle doldururlar ölçüm cihazıyla amperini ve volt unu kontrol edip verirler
    gece çekimi oldugu için idare edin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)