Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seyir halinde telsiz ile iletişim hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bugün okul çıkışında Şişane'de Aselsan telsizleri gözüme kestirdim. Vox özellikli yannız kulaklık ve mikrofon yok fiyat 2'li set 130 ytl 2 yıl garanti. Sizce nasıl?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı limp65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bugün okul çıkışında Şişane'de Aselsan telsizleri gözüme kestirdim. Vox özellikli yannız kulaklık ve mikrofon yok fiyat 2'li set 130 ytl 2 yıl garanti. Sizce nasıl?
    Piyasaya çok hakim değilim, ama geçen seneden kalma bilgilerime dayanarak aynı fiyata kulaklık ve mikrofonlu da bulabileceğini düşünüyorum.

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    http://www.oztelkum.com.tr/products....=el_telsizleri

ayrıntılar için tıklayın...

benim kullandığım wt227 modeli

NOT:verdiğim link sadece bilgilendirme amaçlıdır...ticari bir yönü yoktur.
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende düşünüyorum bunlardan.

honda özen motorda bluetoot ıle kaska takılan bır sıstem var fıyatı 180 euro dedıler telefona artcıya ve gruba baglantı yapabılıomus ama fıyatı yuksek geldı bana bu sekılde bır sıstem dusunuyorsanız bu sekılde bır sıstem olduguda aklınızda olsun

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    geçen yıl, bu başlıkları görünce gaza geldim, 2 adet cobra mt-750 aldım.
    sonra kulaklık falan uğraşmadım, attım kenara...
    öylece duruyor.
    aselsan aksesuarları hakkında bilgisi olan varsa yazsın lütfen.
    cihazları hayata geçirelim.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    2006 fazer a
    bu konuda son gelişmeler nedir acaba
    kullananlar yada tavsiyesi olanlar

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar gerçekten cok yararlı bir topic..Olursa süper olur..
    Motorize Birlikler K.lığı......

Motosikleti
    Aprilia CapoNord ETV 1000
    bir arkadaşımda "alan 456" marka telsiz var. alet hem telsiz hem interkom özelliği taşıyor. artçı ile görüşmek için ideal. karaköy radyosport mağazasından 100 euro civarı fiyata temin edilebilir.. ancak cırtlı ped kulaklık-mikrofon seti ve bir adet de PTT (bas konuş) seti almak gerekiyor onlar da yaklaşık 70 ytl. artçınız için alacağınız kulaklık-mikrofon setine de 40 ytl vermeniz gerekecek..

bende ise AES 500-S marka interkom var.. fiyatı 100 euro. bu alet setinin içinde iki adet cırtlı ped kulaklık seti de var.. (dışarıdan ancak 40*2=80 ytl ye alabilirsiniz) bu sayede alet size 95 ytl ye geliyor. bu alet sayesinde artçınızla full dubleks -kesintisiz ve herhangi bir tuşa basmadan- konuşabilirsiniz.. inanılmaz rahat ve zevkli.. aynı anda dahili radyoyu da dinleyebilirsiniz ve harici mp3 ve cep telefonu da takılabilir. diğer motorlarla haberleşmek için de aselsanın cobra 725 tipi telsizim var. bu durumda bir de PTT (bas konuş) seti aldım, fiyatı yaklaşık 30 ytl.. telsizi intercoma bağlıyorsunuz ve artçınız da dahil olmak üzere grupla konuşabilir, radyo-mp3 dileyebilir, cep telefonu ile konuşabilirsiniz...

Motosikleti
    BMW F650FB
    elimde bu var >>> http://www.motosiklet.net/forum/satm...max-42-km.html

pakedini dahi açmadım. isteyen olursa, PM atabilir.

Motosikleti
    Gültekin, bu aletlerden test etme şansın oldu mu? gerçekten 42 km veya arazide 20-25 km dahi olsa menzilleri var mı ve izin gerekli değil mi..

son olarak da PTT bütonu takılabiliyor mu ve sanırım intercomu da yok.

bu tür telsizlerde hiç bu kadar uzak menzillisine rastlamadım, eğer randıman verirse süper bir alet!!!

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı slowly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gültekin, bu aletlerden test etme şansın oldu mu? gerçekten 42 km veya arazide 20-25 km dahi olsa menzilleri var mı ve izin gerekli değil mi..

son olarak da PTT bütonu takılabiliyor mu ve sanırım intercomu da yok.

bu tür telsizlerde hiç bu kadar uzak menzillisine rastlamadım, eğer randıman verirse süper bir alet!!!
    merhaba slowly.
    pakedini açıp denemediğim için test etme şansım olmadı. 5 watt çıkış gücü, azımsanacak bir rakam değil.
    bu tür cihazlarda izin gerekmiyor, ama sanırım bunun menzili yasal sınırı aşıyor.
    paket içerisinde kulaklık ve mic. bulunuyor. vox sistemi de bulunduğu için ptt butonuna gerek kalmıyor.
    intercom belirtilmemiş. olsaydı, mutlaka özelliklerine yazılırdı.

başka bir yerden arakladığım Türkçe'ye çevrilmiş özellikleri şöyledir;

MIDLAND GXT800VP4 42 KM SIFIR, KULLANILMAMIŞ

Su Geçirmezlik özelliği
    Açık alanda 42 km çekim mesafesi,
    Lisansa gerek yok,
    Net ses kalitesi,
    Dağda, paraşütte, otellerde, istenen her yerde kullanabilme imkanı,
    Titreşim ile çağrı özelliği
    Profesyonel düzeyde amatör bir cihaz,
    Bebek telsizi olarak da kullanım. (eVOX)

Özellikler:
    * 26 MİL (YAKLAŞIK 42KM)*
    * 22 KANAL 142 ALT KANAL SAYESİNDE 3124 KOMBİNASYONDA GÖRÜŞME İMKANI
    * 5 ÇAĞRI TONU
    * OTOMATİK KANAL ARAMA
    * TİTREŞİMLİ UYARI
    *SU GEÇİRMEZ (JIS4 STANDARDINDA)
    * OTOMATİK PİL ÖMRÜ KORUMA
    * NOAA HAVA ALARM
    * AYDINLATMA IŞIĞI
    * eVOX
    * KANAL TARAMA
    * AUTO SQUELCH
    * ÜÇ GÜÇ SEVİYESİ (DÜŞÜK/ORTA/GÜÇLÜ) SEÇİMİYLE PİL ÖMRÜ KONTROLÜ
    * HEM 4 ADET KALEM PİL (AA) HEM DE ÖZEL ŞARJLI PİLİYLE ÇALIŞABİLME

İçerik:
    * 2 ADET TELSİZ
    * 2 ADET KEMER KLİPSİ
    * 2 ADET MİKROFON
    * MASA ÜSTÜ ŞARJ CİHAZI
    * AC ADAPTÖR : (120VOLT/60HZ)
    * ARAÇ ŞARJ ADAPTÖRü : ARAÇ İÇİ ŞARJI İÇİN.ÇAKMAK ÇIKIŞINDAN GÜÇ ALIR.
    * 2 ADET NiMH ÖZEL ŞARJLI PİL
    * İNGİLİZCE KULLANIM KILAVUZU

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    şimdi ya ben anlamadım yada konu amacına ulaşmamış
    boy un bahsettiği 80 km hızın üstünde sesin bozulması telsizlerin frekans yakalıyamamasındanmı yoksa kulaklığın geçirdiği sesten dolayımı?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    @slowly
    Bahsettiğin AES 500-S interkom setinden memnunmusun bende aynı modelden getirtmeyi düşünüyorum. özelliklerinde dahili radyosunun mono olduğu yazıyor mp3 player içinde ses mono mu oluyor?onunla ilgili bir bilgi yok özelliklerinde.

Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen doğubankta sordum bu telsiz işini, adam bana 300YTL fiyat çıkardı.
    Sistem aşağıdaki resimde mevcut, louis.de fiyatı 200€ (tek fark telsizler aselsan cobra modeli)

hoparlörler ve mikrofon cırtcırtlı kaskı içine takılıyo çok güzel. Mükemmel bi sistem bence. bi kablo direksyona gidiyo, ordan basıp konuşabiliyosun.
    telsizlerin çifti 120 ytl, kulaklık, düğme ve mikrofon setinin çifti 180 ytl

bu topic arada kaynamasın, olay budur, ben kullanıyorum gayet de başarılı.
    Metin Koca
    Istanbul
    R1200GS ADV '08

Bandit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    atlar,motosikletler,oyuncaklar
    Alıntı metinkoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu topic arada kaynamasın, olay budur, ben kullanıyorum gayet de başarılı.
    evet bu sistem simdilik ok dir yuksek suratlerdede test edilip onaylandi . kapalı kasklarda yuksek suratde daha verimli acıklarda ne dediginizin anlasılması zorlasıyor.ama kapalılarda hic bi sorun yok
    tek dezavantajı kablolarından dolayı cok da pratik degil sehir icinde kullnaamk o nedenle daha cok uzun yollrda kullanıyoruz. Aselsan telsiziniz olursa sisteme direkt uyumlu benim switel icin araya bir adaptor yaptırmam gerekti ve bu adaptorde arızalanabiliyor ama basit temas problemleri sadece.Sistem ne rahat depo ustu caantayla kullanılıyor . motordana ayrılırkende kaskınızı motora bırakarak kablolara hic takılmadan kurtulabiliyorsunuz. ve sistemin en guzel yanı istediginiz kadar kisi katılabilir yanlız telsizle konusmanın yordamını ogrenmeleri gerekir.Ayrıc asanırım su andaki en hesaplı sistem
    bandit : ruhlarinda haydut tasiyanlari , ruhlarinda ozgur olanlari, ruzgara cikinca herseyi unutanlari anlatir

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Arkadaşlar, bir konuya açıklık vermek gerekli burada. Avrupa ve Türkiye'de PMR standartlarını kullanan telsiz sistemleri kullanılmakta, Amerika'da ise GMRS. Yani yukarıda sözü edilen MIDLAND GXT800VP4 telsiz GMRS olduğundan ülkemizde satılan diğer telsizlerle iletişim kuramaz. Zaten kanunen de kullanılması yasaktır.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

Motosikleti
    sevgili kolpa;

AES 500-S intercomu eylül ayından beri kullanıyorum. gerçekten mükemmel bir alet. artçı ile kesintisiz, düğme bas-çek derdi olmadan "full dubleks" konuşma sağlıyor. yalnız artçın eşin olursa o zaman pek sağlıklı olmayabilir, çünkü ben eşimle gezdiğimde gürültüden sarhoş oluyorum; malum, kadınlar çok fazla konuşuyor

stereo-mono konusuna gelince; ben dahili radyosu dışında bir alet kullanmadım. mp3'te sesin nasıl geldiğini bilmiyorum. radyosu da şehir içinde randımanlı fakat araziye çıkınca frekansları zayıf algılıyor ve hiçbir şey anlaşılmıyor. yani şehir dışında radyodan maç dinleyemezsin fakat mp3 sağlıklı olur kanaatindeyim.

cep telefonu girişi olması da güzel. ancak 2,5 inch jack girişi var, her telefon bağlanamıyor. motorola markalar uyumlu sanırım. diğer markalar için ise bir adaptör kullanmak gerekli.

AES 500-S'in bir diğer faydası da PTT "bas konuş" butonu için çıkışı olmayan telsizleri de (aselsan-cobra, switel vs.) bu alete giriş yaparak gidona takacağın PTT butonu sayesinde çok daha sağlıklı telsiz görüşmesi yapabilirsin. malum, vox yada gırtlak mikrofonu ile haberleşen arkadaşlar harici sesler veya rüzgardan etkilenerek sağlıklı görüşemiyorlar. bu alet sayesinde yaz günü boynuna fular yada atkı bağlamak zorunda kalmazsın.

birçok sistemi denedikten sonra bence 10 numara bir alet...

sevgili metinkoca;

aselsan cobra telsizlere motorun gidonuna bağlayacağın ptt "bas-konuş" butonunu bağlayamayabilirsin. ben çok aradım fakat ptt butonu çıkışı olan cobra telsizi bualmadım. telsiz üzerinde bir elektronikçinin biraz oynaması gerekebilir. o zaman da garanti biter. hiç de orjinal olmaz diye düşünüyorum. ama telsizin üzerindeki bas-konuş düğmesi dışında ptt çıkışı olan bir cobra modeli buluysan bunu bilemem. bende de cobranın 750 modeli var ve onu ptt butonu ile ancak AES 500-S intercom sayesinde kullanabiliyorum. telsizi AES 500-S'e giriş yapıp AES 500-S'in üzerindeki ptt çıkışından gidona ptt butonu bağlayabiliyorum. AES 500-S'in fiyatı da 100 euro. ve içinde cırtlı mikrofon-kulaklıklardan iki adet var.

almadan önce iyi araştırmanı, harici ptt butonu bağlayıp bağlayamayacağını sormanı ve alacağın telsizi mümkünse test etmeni öneririm.

Motosikleti
    V-Strom DL650 / Burgman AN400
    Slowly verdiğin bilgiler için teşekkürler bende bi süredir uygun bir model bakıyorum yurtdışındaki forumlarda bu AES 500-S modelini gördüm ancak izmirde bulamadım.
    yurtdışına çıkan bir arkadaşa sipariş verdim alabilirse getirecek birde bunun 600-S modeli var o full stereo muş. Ama malesef türkiyeye gelmiyor bu modeller sanırım.

Motosikleti
    hafta sonu tekirdağ gezimiz sırasında bir kez daha anladım ki şu AES 500-S denen alet bir harika... 180 km süratte dahi artçınızla kesintisiz iletişim halindesiniz ve anlaşabiliyorsunuz. inanın seyir zevkini üçe katlıyor bu konuşabilme olayı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler