Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorun arka ayagını acamıyorum:(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    arkadaslar motorum yeni dun gece yan ayagını acıp ole bırakmıstım ancak bu gece cok ruzgar var dedimki ortadaki ayagı acıım saglam olsun
    ama beceremedım belim cıktı valla motor agır bı turlu cekemdım duz zemın ama gelmiyo meret
    gecen yıl yamaha 100 kiralıyodum onu acıyodum bu motorunkını beceremedım
    eger kolay yolunu bılen varsa yardım etsın
    belki inip denerim simdi
    bi puf noktası yokmuki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    orda ayağın ucunda çıkıntı bi demir olur o demire sağlamca basıp motoru geriye doğru aniden çek.dene bakalım..
    B rh +(pozitif)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ayaklıktaki demire bas aynı zamanda da koltuğun ordan tut yukarı çek.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    yok onu biliyorumda bi turlu cekmedım cok agır geldi bi de manyak yorgunum o yuzden mi yoksa ekstra bi puf noktası varmıdır yoksa eger hieyyytttttt deyiğ cekerim muhakkak
    ama hani erkekler zorlarda kavanozu acamaz kadınlar bi bıcak hareketi ile kolayca acar ya onu soruyom ıste varmı bu orta ayak ıcın

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    ayaklıktaki demire bas aynı zamanda da koltuğun ordan tut yukarı çek.
    sagol bi ole deniim anladım sımdı

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Orta Sehpaya alma bir teknik işidir bilmezsen belini dizini incitirsin. Mtoru kaldırmana çekmene gerek yoktur. Bu şekilde bir yaklaşım sadece beline zarar verir.

Motor orta ayağının (sehpa) ayakla basma noktası vardır. Oraya sıkıca bas. sol elinle direksiyonu, sağ elinle koltugun arkaya yakın bir noktasına veya koltuk yanında tutulacak bir yer varsa elini vücut ağırlığını oraya verecek şekilde ayarla. Sonra Vücudunu geriye yay olacak şekilde gerdir bunu yaparken geriye doğru 75 derece yatırırken direksiyonu tuttugun elinin gerginliğini değiştirmeyip sağ elinin bulunduğu konuma vücut ağırlığı ver. Motorun kendiliğinden sehpaya oturacaktır. Bu işlem tekrar tekrar deneyerek beceri kazan. Güç değil dengeli bir kasılma ve ağırlık merkezini vücut ağırlığını vererek değiştirme işlemi yapacağın işlem. Asılıp yüklenme kaldırma sürükleme gibi işlemleri yapmaya kalkarsan yanlış harekettir bu sakatlayabilirsin kendini dikkat et dostum. biraz alıştırmadan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksin.

Sadece tüm ağırlığınla bas geriye dogru vücut ağırlığını ver.
    Sadobey

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Bende ilk zamanlarda çok zorlanıyordum hatta sehpaya kaldırıken motoru düşürmüştüm şimdi ise
    Ufak demir var sehpaya cıkartman için ona basıyorum ve vicudumun tüm ağırlığını ona veriyorum yani ayakların yere deymiyor zaten Sadobey dediğinin kısa anlatımı

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    ben de ilk aldığımda, bir hafta uğraştım çözemedim.
    topik açıp sorayımmı sormayayımmı tereddüt ettim, dost var, düşman var dedim, vaz geçtim.
    şimdi itiraf ediyorum
    bir keresinde, motoru tekmeledim hırsımdan. yaklaşık bir hafta cebelleştikten sonra, yoldaki bir kuryeyi durdurup, "gardaş şunu bana göster, yoksa elimden bi kaza çıkacak, gebertecem masumu" dedim.
    o da, önce melul melul baktı, şakamı yapıyorum, ciddimiyim onu düşündü ve tarif etti, uyguladı.
    motor da, ben de, kurtulduk...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

artniyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seni çok iyi anlıyorum arkadaşım bende 6 ay dan beri çözemedim bu işi.Anladığım tek şey güçle alakası olmadığı bi tekniği var ama....hala beceremedim.en sonunda vaz geçtim yan ayaklığa alıyorum bnde.
    orta ayaklığa almam gerektiğinde ise birilerinden yardım istiyorum ön koruma demirinden yardım aldığım kişi kaldırıyor bende ayaklığa basıp geriye çekiyorum motoru...garip bakışlara neden oluyor çevreden ama napiim.....

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    gerçekten çinli motorların çoğunda bu sorun hala devam ediyo dimi? sanki çinli mühendis amcam orta sehpa çok özel zamanlarda yada serviste kullanılır diye
    yapmış. bide ayaklıktayken üstüne oturulup keyif yapıldıysa hani sizede olmuştur ayaklığına kaldırırsın arkadaşın gelir-Naber hacı nası gıdıyo felan koltuğa
    oturur muhabbet felan...kalk desen.. yemedik ya motorunu dicek kötü olcaz .
    bu arada ayaklık pert olmaya başladı yavaş yavaş.. bi kaç zaman sonra motoru ayaklığa kaldırırken belfıtığı başlangıcı belirtileri başlar..
    ama bitmez bide bunu ayaklıktan indirmesi var: ileri itersin keçi gibi diretir
    ön ayakları ileri uzatmış yok inat.. ayağını sehpanın önüne koy...ıngg kaldır..ileri .. ohhh be nihayet.. nefes nefese
    mz lerin yeri ayrı ama o bambaşka hafif ittir hoop indi relax

sizde motorlarınızın sehpaları ile kavga edenlerlerden mısinız??
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eeraktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten çinli motorların çoğunda bu sorun hala devam ediyo dimi? sanki çinli mühendis amcam orta sehpa çok özel zamanlarda yada serviste kullanılır diye
    yapmış. bide ayaklıktayken üstüne oturulup keyif yapıldıysa hani sizede olmuştur ayaklığına kaldırırsın arkadaşın gelir-Naber hacı nası gıdıyo felan koltuğa
    bu arada ayaklık pert olmaya başladı yavaş yavaş.. bi kaç zaman sonra motoru ayaklığa kaldırırken belfıtığı başlangıcı belirtileri başlar..
    ön ayakları ileri uzatmış yok inat.. ayağını sehpanın önüne koy...ıngg kaldır..ileri .. ohhh be nihayet.. nefes nefese

Usta kopardın benı akşam akşam ya
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1. motor burgman =)

bide 2 sene olmus o adam ayaklıgı acamayalı =)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    benim arkadaş da xmx 250 aldı.babasıyla birlikte 2 kişi arka ayağa alamamışlar bi türlü.yanıma gelmişti.tut da iki ayağa alalım dedi.ne gereği var dedim.ayaklığı açıp yere değdikten sonra tüm ağırlığımı verdiğim anda motor kalktı zaten. arkadaş şaştı kaldı.biz 2 kişi çekemedik nasıl oldu o diye sordu daha sonra...
    arka ayağa almak aslında çok basit...arka ayağın her iki tarafınında yere değdiğinden emin olduğunuzda tüm ağırlığınızı ayaklığın yana doğru olan çıkıntısına verin.yani sağ ayağınızın ucuyla yada topuk kısmıyla oraya basıp yükselin.tüm ağırlığınız oraya binsin motorkendiliğinden kalkar zaten.assılmanıza kaldırmanıza gerek yok...belinize dikkat...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    gerçekten çinli motorların çoğunda bu sorun hala devam ediyo dimi?
    Öncelikle, 2.5 yıl önceki konuyu hortlattığın için tebriklerimi kabul et lütfen.

çinlide, japonda, avrupalıda vs. değil sorun. işi bilmemekte.
    Bir kaç kez pratik yapıp tekniğini kavrarsan, 250 kiloluk, çantaları ful yüklü motoru bile şıp diye kaldırırsın.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de ilk aldığımda, bir hafta uğraştım çözemedim.
    topik açıp sorayımmı sormayayımmı tereddüt ettim, dost var, düşman var dedim, vaz geçtim.
    şimdi itiraf ediyorum
    bir keresinde, motoru tekmeledim hırsımdan. yaklaşık bir hafta cebelleştikten sonra, yoldaki bir kuryeyi durdurup, "gardaş şunu bana göster, yoksa elimden bi kaza çıkacak, gebertecem masumu" dedim.
    o da, önce melul melul baktı, şakamı yapıyorum, ciddimiyim onu düşündü ve tarif etti, uyguladı.
    motor da, ben de, kurtulduk...
    hahah süpermiş ama yarıldım burada :D
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler