Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet tutkunlarına sesleniyorum: “Çapırcı” (Chopper) bir arkadaşımızın yardıma i

Motovento
    REKLAM ALANI
    shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck

Olaya “Camiye yardım” tadında bir giriş yaptım fakat şaka değil, konu ciddi. Ofisimizde Fatih isimli, benim Çapırcı diye hitap ettiğim sevdiğimiz bir arkadaşımız var. Kendisi tam bir motosiklet (daha doğrusu “Chopper“) tutkunu. Fotoğrafından da anlayabileceğiniz üzere gayet sempatik olan Fatih yememiş içmemiş, dişinden tırnağından arttırıp biriktirdikleriyle en büyük hayalini gerçekleştirmiş ve bundan tam 6 ay önce kendine bir adet motor almış.

Fakat kaderin cilvesi o ki, motoru aldıktan bir kaç gün sonra, yani henüz şöyle güneş batarken ufka doğru yol almanın nasıl bir duygu olduğunu tecrübe edemeden ön jant ile ilgili bir sorun yaşamış ve -benim iyi niyetlerinden şüphe ettiğim- bazı insanlar vesilesiyle arızalı olan bu parçayı tedarik etme çabasına girişmiş. Anladığım kadarıyla motor yurtdışı menşeili olduğu için orjinal parçaları güzel memleketimizde bulunmuyor veya bulunanlar ederlerinden daha pahalıya satılıyor. Parasını kaptırdığı adamlar da bunu “Parça yanlış geldi geri gönderdik, jant ebadı farklı geldi geri gönderdik, inek içti geri gönderdik, dağa kaçtı geri gönderdik” diye oyalayıp duruyorlar, tam 6 aydır.

İlk 5 ay “Ne oldu çapırcı senin parça hala gelmedi mi? Yoksa hiç motorun olmadı da bizi mi kekliyorsun? Hayal ürünü olmasın lan eki eki” diye dalga geçmek, özellikle işe otobüsle gelip gidiyor olmasına rağmen kask ve yelek başta olmak üzere bütün motorsiklet aksesuarlarını donandığı zamanlarda keyifliydi. Fakat artık işin rengi değişti. Yani motorsiklet kulübü toplantılarına motorsikletsiz giden, en büyük tutkusundan hiç yok yere 6 aydır mahrum bırakılan ve kendisini oyalayan kimselere sırf iyi niyetinden “Sizin ağzınızı kırarım lan!” diyemeyen bir çapırcıdan bahsediyoruz.

İnanıyorum ki okurlarımız arasında böyle çapır tarzı motosiklet olaylarından anlayan kimseler vardır. Diyorum ki Fatih arkadaşımıza şöyle uygun fiyata satın alabileceği bir ön jant bulalım veya nereden tedarik edebileceği konusunda yol yordam gösterelim, hatta gönül ister ki alıp hediye edelim. Herkesin motoruyla geldiği kulüp toplantılarında boynu bükük, mahsun kalmasın, “Beni de arkana alır mısın abi?” diye Küçük Emrah modlarına girmesin.

Valla işin şakası bir yana da insanın tutkusunu yaşayamamasının ne demek olduğunu biliyorum, eminim sizler de biliyorsunuzdur. Bu konuda arkadaşımıza yardımcı olabilirsek gerçekten çok makbule geçer. Bahsettiğimiz motor 97 model Yamaha 650 Dragstar Sport, 19 inç ön jant (lastik ebadı 100/90/19) gerekiyor.(egonomik.com)
    Buradan iletişime geçebilirsiniz:http://www.egonomik.com/iletisim/
    fatih545 bunu beğendi.
    O BİR HAYATTIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Kendimi bu güleryüzlü kardeşimizin yerinde hissettim ve içim cız etti gerçekten. Keşke elimde imkan olsa da alsam jantı gelip kendi ellerimle taksam motora.
    Tez zamanda bulunması ümidi ile.
    Başka marka model jantı uydurulamıyor mu? Hani görselliği ikinci plana atsak?

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ebay den aramış mı hiç o parçayı? büyük ihtimalle vardır. gümrükte biraz para öder ama en azından bu sorundan büyük ihtimalle kurtulur. tabi bunun yanında çakma ustalara para ödemekten de kurtulur.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Google diye bir arama motorunun olduğundan haberdar mı bu arkadaş ?
    http://www.ebay.com/itm/01-Yamaha-V-Star-650-Vstar-XVS650-19-FRONT-WHEEL-RIM-/130850264922?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp= mtr&hash=item1e7748975a
    KrioterS bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    göbekte falan sorun yoksa, teller muadil olarak her zaman bulunur, cant kasnağı çok kolay düzeltilir, arka cant olsa telleri bende bile var..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tam diyecektim bu işi devrim çözer ) gelmişsin bile. 6 ay motoru yatırmak ne demek helede uzerine bahar günleri başlamışsa. Bu işi çözsen çözsen sen çözersin devrim.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bu kadar anlatmaya gerek yokki arkadaş
    yazacan google amcana sana istemediğin kadar çıkaracak karşına
    amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yokki

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    o usta kimmiş bu arada merak ettim.. şişman mı acaba?

öncelikle çok teşşekür ederim konuyu açtığın için shrek

@madlive gerçekten çok kötü bir his kimsenin benim durumuma düşmesini istemem inş. yaşamazsın görselliğinden değil pek jantlar uymuyor spor olduğu için 19 inç jantı var ve 19 inç jant ta pek bulunmuyor. benim çember tamamiyle gitmiş durumda kaynaklatıldı ama tekrar yarıldı farklı bir yerden, tellerde paslı (onları yedek olarak kullanmak daha mantıklı) göbek sağlam fakat çember gidikse göbekte pek sağlam olmayacağını düşünüyorum şahsen o yüzden tümden değiştirmek daha iyi olacak gibi geliyor, buda yetkili serviste 1800 tl oluyor.

@zero ,@motorkafa ebayda baktıklarımın hepsi paslı ve 180dolarlardan bahsediyor yani alacağım ve 1 2 ay sonra yine aynjı problemi yaşayacağım yani pek mantıklı gibi gelmedi.@motor kafa ayrıca teşekkür ederim sana link attığın için fakat dediğim gibi çok paslı jant aynı sorunu yaşarım gibi geliyor

@draggy dediğim gibi bendeki jant gidik durumda maalesef :(

@sinan er deminde dediğim gibi çok kötü bir his kimsenin yaşamasını istemem.

@MBHoro yok şişman değil ama şişmanda ordan almamam için elinden gelini yaptı yok o model yok bizde dur bir sn başkasına vereyim falan filan yaptı, istanbul beşiktaştaki bayiiyi aradım o hemen bulup teklif verdi eğer yetkili servisten almayı düşünürsem şişmandan almamak için elimden geleni yapacağım.

herkese teşekkür ederim tekeriniz düz bassın

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    ebay deki satıcılara mesajla soru sorarsan onlar araştırıp dönerler. 3-4 ay önce ön jant aldım m800 için. 350 $ civarında. 30 TL vergi verdim ptt den alırken.

Dragstar için ararsan bulmakta güçlük çekebilirsin. 19" çember(jant) ararsan daha kısa sürede sonuç alırsın.
    Bildiğim royal enfield,CRF 450 19" jant kullanılmış.Örnekler çoğaltılabilir...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw...s&_sacat=10063

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tcmkicarus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşşekür ederim konuyu açtığın için shrek

@madlive gerçekten çok kötü bir his kimsenin benim durumuma düşmesini istemem inş. yaşamazsın görselliğinden değil pek jantlar uymuyor spor olduğu için 19 inç jantı var ve 19 inç jant ta pek bulunmuyor. benim çember tamamiyle gitmiş durumda kaynaklatıldı ama tekrar yarıldı farklı bir yerden, tellerde paslı (onları yedek olarak kullanmak daha mantıklı) göbek sağlam fakat çember gidikse göbekte pek sağlam olmayacağını düşünüyorum şahsen o yüzden tümden değiştirmek daha iyi olacak gibi geliyor, buda yetkili serviste 1800 tl oluyor.

@zero ,@motorkafa ebayda baktıklarımın hepsi paslı ve 180dolarlardan bahsediyor yani alacağım ve 1 2 ay sonra yine aynjı problemi yaşayacağım yani pek mantıklı gibi gelmedi.@motor kafa ayrıca teşekkür ederim sana link attığın için fakat dediğim gibi çok paslı jant aynı sorunu yaşarım gibi geliyor

@draggy dediğim gibi bendeki jant gidik durumda maalesef :(

@sinan er deminde dediğim gibi çok kötü bir his kimsenin yaşamasını istemem.

@MBHoro yok şişman değil ama şişmanda ordan almamam için elinden gelini yaptı yok o model yok bizde dur bir sn başkasına vereyim falan filan yaptı, istanbul beşiktaştaki bayiiyi aradım o hemen bulup teklif verdi eğer yetkili servisten almayı düşünürsem şişmandan almamak için elimden geleni yapacağım.

herkese teşekkür ederim tekeriniz düz bassın
    Komple kromaj istersen oda var 750 $ civarı chopper krom-çelik jantlar var, telden de kurtuluyorsun tubeless lastik te takabiliyorsun, ama sendeki jantın nasıl bittiğini ben anlayamadım, orjinal olmayabilir mi? Komple krom ve ben de yatırmama rağmen bir mm bile pas olmadı şimdiye kadar, ebaydan al 50 dolara (çok düşüyor bu fiyata) , nakliye de 60-70 tutar, komple jant sahibi, olursun.

Bak bunlar 1100 için, 650 lik için de var

http://www.ebay.com/itm/YAMAHA-VSTAR...-/251264753779

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam diyecektim bu işi devrim çözer ) gelmişsin bile. 6 ay motoru yatırmak ne demek helede uzerine bahar günleri başlamışsa. Bu işi çözsen çözsen sen çözersin devrim.

yok be dostum, usta değiliz daha çözümlerimin çoğu kendime
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komple kromaj istersen oda var 750 $ civarı chopper krom-çelik jantlar var, telden de kurtuluyorsun tubeless lastik te takabiliyorsun, ama sendeki jantın nasıl bittiğini ben anlayamadım, orjinal olmayabilir mi? Komple krom ve ben de yatırmama rağmen bir mm bile pas olmadı şimdiye kadar, ebaydan al 50 dolara (çok düşüyor bu fiyata) , nakliye de 60-70 tutar, komple jant sahibi, olursun.

Bak bunlar 1100 için, 650 lik için de var

http://i.ebayimg.com/t/YAMAHA-VSTAR-...8jP!~~60_3.JPG

http://www.ebay.com/itm/YAMAHA-VSTAR...-/251264753779

yok be dostum, usta değiliz daha çözümlerimin çoğu kendime
    krom yada çelik jant için uzun yolda pek tavsiye etmiyoruz diye bilgi geldi bana nekadar doğrudur bu bilgi ? krom yada çelik jant için kafanda soru işaretleri var biraz.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hocam motorların (çin malı düşük ccleri sayma) %99 u tel jant değil enduro ve klasik cruiserların bir kısmı tel jant sadece Araziye gireceksen bu motorla o başka

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun.kendi göbeğini kullanıp şöyle bir çember uydursan nasıl olur?

http://www.gurlermotor.com/Urunler/JANT-140-X-19-NIKEL-GMS1905.html

Arkadaşlar ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim, jantım geldi şuanda geziyorum allah kimseyi motorsuz bırakmasın motor sahiplerinin tekeri düz bassın hayırlı ramazanlar
    Khutuck ve draggy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)