Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çok Çok Acil Subap Mili Motora Kaçtı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Merhaba arkadaşlar benim keeway superlight 150 motorun silindir contasından hafif yağ kaçırıyordu bende conta siparişi verdim ve bugün takmak için motorun üst bloğunu söktük tam herşeyi takıyorduk ki subaplardan çıkan 2 milin birisini yağlama deliğinin içine düşürdük. en zahmetsiz ve risksiz şekilde o mili nasıl çıkarabiliriz fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru baş aşağı çevirince çıkmıyo mu çubuk ? biraz yağ dökülür ama aklınızda bulunsun.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İki fikrim var, ucu görülüyor ise,
    1) neodmium mıknatısla,

yada

2) bastırınca ucundan kıskaç çıkan zamazingo var (adını bilmiyorum, her eve lazım, sağdan sldan elimin giremediği ıvır zıvırları almak için kullanıyorum).
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    hocam maalesef görünmüyor, hani görünse motoru yan yatırım eğim ile çıkarmak aklıma geldi ama hiç görünmüyor :(

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Boşver görünmesini, motoru havada baş aşağı çevir, yan çevirmekle çıkmaz.

Motosikleti
    Dragstar 650
    o zaman neodmium ile çekmeye çalışacaksın, blok alüminyum ise ona yapışmayacak ama mil demir olduğundan çekecektir.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Mengü hocam denemedim hocam hava karardı saat 10 olunca bıraktık öylece ama yarın bi denerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Neodiumu nerden bulurum içine sığacak kadar bilemiyorum

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    silindiri söküp de denesen...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindiri söküp de denesen...
    Hocam sökecemde bişeyleri daha sökmeyi gözüm yemiyor valla silindiri sökerken dikkat edilecek birşey varmı acaba?

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    sökerken değil de...takarken piston sekmanlarına dikkat et...zaten başkada dikkat edilecek birşey yok...onu sökünce subap iticilerinin 1-2 cm lik kısmını dışarda görürsün.... tecrübe konuşuyor hacı....
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Silindiri sökmekten başka çaren yok.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bana numaranı yolla sana tlf da yardımcı olayım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    ucunda mıknatıs bulunan SPİRAL cıvata tutucular mevcut hırdavatcılarda işini görecektir.
    draggy bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucunda mıknatıs bulunan SPİRAL cıvata tutucular mevcut hırdavatcılarda işini görecektir.
    adı neydi adı neydi diye düşündüm durdum, spiral tutucu yaşa bende bunun ucu kıskaçlısı var, mıknatıs yerleştirip kullanıyorum

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı neydi adı neydi diye düşündüm durdum, spiral tutucu yaşa bende bunun ucu kıskaçlısı var, mıknatıs yerleştirip kullanıyorum

http://egemagnet.com/vida%20tutucu%202.JPG
    bende xt mi sökerken ta egzantrik milinin ordan içine pul düşürmüştüm o an kaynar sular dökülmüştü başımdan aşşa ama şu zınbırtıyı tamirciden ödünc aldım ve tek sokuşta mıknatısı somunu yakaladı tek care bu yani.
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    bugün bir deneyim arkadaşlar şu siprali. Ben o yağ deliğinden baktım ışık tuttum görünmüyordu bile o sipral nilin yan tarafından tutarsa yine çıkaramam...şansa bakın yaa heryeri güzelce temizledik sıvı contası sürdük süper bir şekilde toplamıştık 15dk işimi kalmıştı bugünde motor binmeye hazır olacaktı

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Hay Allah biraz şom ağızlıyım galiba, inşallah kazasız belasız atlatırsın. Sağ tarafta gözüken silindiri tutan iki vidayı sökersen silindir bloğunu çıkarırsın, milin ucu oralardadır, daha aşağıya düşemez, orada sübaplara hareket veren büyükçe bir ayna dişlisi var, onu geçip daha aşağı düşemez. O kadar sökmüşken ben olsam segmanları da değiştirirdim
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay Allah biraz şom ağızlıyım galiba, inşallah kazasız belasız atlatırsın. Sağ tarafta gözüken silindiri tutan iki vidayı sökersen silindir bloğunu çıkarırsın, milin ucu oralardadır, daha aşağıya düşemez, orada sübaplara hareket veren büyükçe bir ayna dişlisi var, onu geçip daha aşağı düşemez. O kadar sökmüşken ben olsam segmanları da değiştirirdim
    Abi süperdi ama tam senin yazını telefondan açtım sırayla okuyorum o mile dikkat et düşürme yazmışsın ya orayı okuyunca düştü içeri bayağı güldük segman elimde olmadığı için onuda sonra değiştiririm artık, amacım motoru sıkıştırınca gelen yağı kesmekti, gerçi bu vesileyle öğrendik neyin nasıl olduğunu segmanıda sonra yaparız artık. Milin ucu orada ise şu sipralli aletle çıkarabilir heralde diye düşünüyorum.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Ya hakkaten tam da denk gelmiş ama kötü olmuş... Büyük ihtimalle mil dikine duruyordur. Mıknatısla deneyeceksen motoru çok kıpırdatma da yan yatıp içinde kaybolmasın. Yan yatarsa kötü... Kolay gelsin... Ben de gidip Statör arızası var onu yapayım bari...
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim, mıknatisla falan denedik olmadı en son komple söktük silinidiri çıkardık parçayı. Allahtan alt contada vardı elimde birde kırmızı sıvı contası almıştım ondan sürerek iyice saat 2 de başladığımız işi akşam 7de bitirdik. debriyajı sökmek istedik ama orada bir kapak var onun ayrı sökmek için aparatı olması gerekliymiş dıştan baktım debriyaj iyi görünüyor bizde kapağı sökmüşken temizledik WD40 ile güzelce benim yağ göstergesi kurum gibi olmuş içindeki yağ görünmüyordu onuda temizledik valla motor sıfır ayarında oldu. bu işlemlerden sonra stop etme sorunu düzeldi rolantide motor daha bi saat gibi kararlı çalışıyor ve artık motor soğukta olsa jiklesiz bile tek seferde çalışıyor. Ayrıca contayı yeni taktığımız için 7000 deviri geçmesemde ufaktan denedim gayet güzel performansıda. Bu sayede kafamda rahat oldu artık motorumun neyi var ne durumda tamamen biliyorum
    Tekrar yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Bu arada Teo dostum kısmet olursa birgün görüşüp tanışmak isterim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)