Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

suzuki inozuma arka çanta aparatı yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İrfan abi gayet güzel bir iş çıkarmışsın gene eline koluna sağlık. Demirden yapmışsın zaten bagaj yeri direk çanta tablasını ona monte etseydin olmazmıydı ? yani bu çıkma bagaj demirini neden kullandın abi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan abi gayet güzel bir iş çıkarmışsın gene eline koluna sağlık. Demirden yapmışsın zaten bagaj yeri direk çanta tablasını ona monte etseydin olmazmıydı ? yani bu çıkma bagaj demirini neden kullandın abi?

o şekilde daha estetik duracağını ve hoşuma gittiği için kullandım , şahsi kanaatim böyle daha orjinal motorun bir parçası gibi duruyor tabi bana göre ama fikir fikirdir kısmet olursa başka bir inazumaya o ekilde deneyebiliriz
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İrfan tekrar teşekkür ederim güzel bir iş çıkarttın.
    Çantasız olmuyor bu meret.Henüz çok yeni bir motor olduğu için sarf malzemeleri de henüz gelmedi.Şimdi sıra ön camda bakalım netcez...

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde aynı şeyi İrfan'la konuştuk ama aldığımız aparatla daha estetik durduğuna karar verdik
    piyanist_irf bunu beğendi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Ellerine sağlık İrfan kardeşim,iyi günlerde kullan Serdar dostum,özlendiniz bilesiniz.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ooo bizim tayfaya.bak sen )
    İrfan abi kutlarım seni harika olmuş eline sağlık serdar abimede hayırlı.olsun
    Abi az kalsın bende.geliyordum ismaile artçi olacaktım..ama olmadı başka sefere inşaalah
    piyanist_irf ve motoseyyah bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motor kırılrı o sehpa sapa sağlam durur...
    Koç gibi olmuş...
    Helal olsun...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    en güzel yerinde reklam girdi =) devamı yok sandım korktum bir an =) çok güzel olmuş ellerine sağlık irfan abi,seri üretime geçilecek bir model olmuş.
    Karadeniz - Giresun.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel çalışma.
    Ellerine sağlık sevgili İrfan .
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    İrfan Üsdat eline sağlık. Yine yapacağını yapmışsın. Lakin ben resimlerde bambaşka bir şey farkettim onu sormak istiyorum. Hatta konuyu bile tam okumadım sadece resimlere baktım. MZ motoruna marş motoru takmışsın o proje ne alemde. Belki bir yerlerde bahsetmişsindir ancak ben fazla takip etmiyorum artık forumu. Böyle güzel bol resimli işler olduğunda açıp okuyorum. Tekrardan eline sağlık.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan tekrar teşekkür ederim güzel bir iş çıkarttın.
    Çantasız olmuyor bu meret.Henüz çok yeni bir motor olduğu için sarf malzemeleri de henüz gelmedi.Şimdi sıra ön camda bakalım netcez...

Bizde aynı şeyi İrfan'la konuştuk ama aldığımız aparatla daha estetik durduğuna karar verdik

ön cam olayı arka bağlantı demirinden daha hassas ve özveri gerektiren bir iş olduğu için doğru yerde doğru mataryal araştırmalarım sürüyor serdar abi , zaten o konularda bizim şenol abi daha tecrübeli, bir ara onunla iştişahare ederek ortak bir noktaya varmak güzel çözüm olacağı düşüncesindeyim , yoksa biliyorsun benim fakiraneden hiç bir alet bozuk olarak ayrılmaz , öyle bir şansı olamaz koruma demirleri malzemesini nerelerden çıkardığımı sen gördün sadece bu aralar dikkat et kendine de ayaz havalarda delikanlılık yapıp üşütme kendini hava ısısı dahada düşecekmiş bu arada sendekide ne şans be abi motürü aldın hava eksilere düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık İrfan kardeşim,iyi günlerde kullan Serdar dostum,özlendiniz bilesiniz.

bir mukabil ilhan abim sende görünmezssin bu aralar hasretle havaları beklemekteyiz , saygılar abim ellerinden öperim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo bizim tayfaya.bak sen )
    İrfan abi kutlarım seni harika olmuş eline sağlık serdar abimede hayırlı.olsun
    Abi az kalsın bende.geliyordum ismaile artçi olacaktım..ama olmadı başka sefere inşaalah

sağolasın önderim ismaille mi gelecektin ?????? hayatının hatasını yapardın istanbula vardıklarında sanırım sümükleri buz tutmuştur

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kırılrı o sehpa sapa sağlam durur...
    Koç gibi olmuş...
    Helal olsun...
    teşekkür ederim abicim eksik olmayasın serdar abiye motoru tutmasını söyleyip resmen 60 kg lık ağırlığımla , kırılırsa kapının önünde kırılsın mantığıyla üstüne çıktım zannediyorum bir 60 kg lık ağırlığı daha taşırdı ama 120 kg da motorun önü kalkabilir (lütfen 120 kg) yüklemeyiniz esneyebilir ve ürün doğruca karanti kapsamı dışına çıkar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzel yerinde reklam girdi =) devamı yok sandım korktum bir an =) çok güzel olmuş ellerine sağlık irfan abi,seri üretime geçilecek bir model olmuş.
    sağol serkanım ): evet ihtiyaç arz ve talep doğrultusunda ihtiyaç sahibi dostlarımıza imal edebilirim sıkıntı yok , şimdi sana aşkolsun diyesim var konunun devamı yok diye söyleyince

hangi işimi yarım bırakmışım ki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel çalışma.
    Ellerine sağlık sevgili İrfan .
    teşekkür ederim sıtkı abicim saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Üsdat eline sağlık. Yine yapacağını yapmışsın. Lakin ben resimlerde bambaşka bir şey farkettim onu sormak istiyorum. Hatta konuyu bile tam okumadım sadece resimlere baktım. MZ motoruna marş motoru takmışsın o proje ne alemde. Belki bir yerlerde bahsetmişsindir ancak ben fazla takip etmiyorum artık forumu. Böyle güzel bol resimli işler olduğunda açıp okuyorum. Tekrardan eline sağlık.

Sağlıcakla.
    teşekkür ederim hocam evet mz motorunun marş olayını hallettim sırada aliminyum kasnak ve kayış sistemi ayrıca pervane mili yapımı var lakin tornam olmadığı için başkalarına minnet etmek durumundayım hal böyle olunca tabiki işin maddiyat bölümü ön plana çıkmakta , zaten maaşlı çalışan bir kardeşiniz olarak ara vermek demeyelimde doğru zamanı bekliyorum maddi olarak , sonrası en zevkli tarafı zaten benim için şasi dizaynı vs. ama temel parçalar halloldu , kanat, motor , pervane , hepsi tamam sadece paslanmaz krom boru alıp bismillah ile başlayacağım , tahmini bitiş süresi 2 ay bir aksilik olmaz ise

haziran gibide ilk test uçuş denemelerini gerçekleştirmeyi düşündüğümde planlarım dahilinde ama herşeyden önce sağlık , allah bir kaza keder vermez ise hepbirlikte inşallah diyelim ,

bu konuya dair farklı açtığım konular arasına bir kaç bir şeyler serpiştirmiştim bu aşağıdaki linki takip edersen olayı çözeceksin kolay gelsin kazasız sürüşler inşallah

http://www.motosiklet.net/forum/konu...mu-buyrun.html
    esirci ve jackal_64 bunu beğendiler.

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu havalar güzelleşsin, sezon bir başlasın, en kısa zaman da ziyaretine gelicem...Allah bir mani vermezse....
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    teknik olarak iyi fakat estetik açıdan zayıf bir taşıyıcı. honda çıkması alüminyum taşıyıcının sivri kenarları çok dışarıda kalmış. artçı için geriye yaslanma durumlarında problem oluşturmaz inşallah. hani benim motor için böyle birşey tasarlansa memnun olurum da inazuma için çok da iyi olmamış derim.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı esirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Özlem giderelim.. 24 şubat toplaşmasından haberin var sanırım.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Temiz ve güzel bir el emeği

Motosikleti
    Alıntı sabiht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu havalar güzelleşsin, sezon bir başlasın, en kısa zaman da ziyaretine gelicem...Allah bir mani vermezse....
    her zaman beklerim başımla beraber

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik olarak iyi fakat estetik açıdan zayıf bir taşıyıcı. honda çıkması alüminyum taşıyıcının sivri kenarları çok dışarıda kalmış. artçı için geriye yaslanma durumlarında problem oluşturmaz inşallah. hani benim motor için böyle birşey tasarlansa memnun olurum da inazuma için çok da iyi olmamış derim.

haklısın gönül çoğu zaman her şeyin en iyisini ister fakat imkanlar buna müsade vermez , ben elimdeki imkanları ve malzemeyi kullanmak durumundaydım , ortaya böyle bir şey çıktı amacımız ilk etapta çantayı sağlam stabil taşıyacak bir demir yapmaktı ama inozumaya ve sıfır alınmış karakterli bir motora öyle kaynakçı işi gibi görünmemesi ve daha şık olması amacıyla aliminyum hondadan çıkma parçayı kullanmayı uygun gördük onu bulabildik başka altarnatif varmıydı bu konu konuşularak çözülür tabi tartışmaya açıktır

artçıyı rahatsız edecek konumda olup olmadığını ince eleyip sık dokuyarak ve ölçüp biçerek karar verdik resimler belki yanıltıyor olabilir lakin bu konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum

teşekkür ederim yorumun için sağol varol

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkür ederim hocam evet mz motorunun marş olayını hallettim sırada aliminyum kasnak ve kayış sistemi ayrıca pervane mili yapımı var lakin tornam olmadığı için başkalarına minnet etmek durumundayım hal böyle olunca tabiki işin maddiyat bölümü ön plana çıkmakta , zaten maaşlı çalışan bir kardeşiniz olarak ara vermek demeyelimde doğru zamanı bekliyorum maddi olarak , sonrası en zevkli tarafı zaten benim için şasi dizaynı vs. ama temel parçalar halloldu , kanat, motor , pervane , hepsi tamam sadece paslanmaz krom boru alıp bismillah ile başlayacağım , tahmini bitiş süresi 2 ay bir aksilik olmaz ise

haziran gibide ilk test uçuş denemelerini gerçekleştirmeyi düşündüğümde planlarım dahilinde ama herşeyden önce sağlık , allah bir kaza keder vermez ise hepbirlikte inşallah diyelim ,

bu konuya dair farklı açtığım konular arasına bir kaç bir şeyler serpiştirmiştim bu aşağıdaki linki takip edersen olayı çözeceksin kolay gelsin kazasız sürüşler inşallah

http://www.motosiklet.net/forum/konu...mu-buyrun.html
    Anladıım bu Paramotor projen için. Ama keşke bu teknolojiyi 2 teker üstünde de uygulasan. Bir çok kişinin dileğini yerine getirmiş olurdun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bu ara yoğunsun diye bir iki hafta ertelenmiş olabilir sandım abi darılma hemen =)
    Karadeniz - Giresun.

Emeğe ve işciliğe saygı duydum ama orjinal aksesuarı beklemeyi tercih ederdim,kız gibi İnazumaydı.

Motosikleti
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladıım bu Paramotor projen için. Ama keşke bu teknolojiyi 2 teker üstünde de uygulasan. Bir çok kişinin dileğini yerine getirmiş olurdun.

Sağlıcakla.

konu arasındaki 100 cc honda scooter için düşünmedim dersem yalan olur bakalım zaman neyi gösterecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara yoğunsun diye bir iki hafta ertelenmiş olabilir sandım abi darılma hemen =)
    yok lem ne darılması takılıyorum sana

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı DayDreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğe ve işciliğe saygı duydum ama orjinal aksesuarı beklemeyi tercih ederdim,kız gibi İnazumaydı.
    orjinal aksesuarın ne zaman çıkacağı yada üretileceği bilinmez konu tamamen ihtiyaç dorultusunda kişiye özel yapılmıştır ama kız gibi inozumaydı derken o kısmı anlamadım ölmüş gibi bahsetmilssin

kullanıcı çok rahatsız olursda çantayı kullanmak istemez ise , en fazla 4 vidayı sökerek 10 dakikada orjinal aparatını takıp keyfine bakabilir ayrıca söylenmesi gereken bir şey daha varki herkez beğenecek diye bir şey söz konusu değildir , görüş açısı, kullanım amacı, ihtiyaçlar doğrultusu ve beklentiler her insandan insana değişir , biri çantanın çok gerekli olduğunu ve olmazsa olmazı gibi görebilirken , diğeri motorun estetiğini bozduğu gerekçesiyle ve yakışmadı diye takmak istemeyebilir bu olağan bir durum zaten o yüzden zvkler ve renkler tartışılmaz diyoruz ya

bizim üzerimize düşen beğenilsede beğenilmesede paylaşmak ki birilerinin işine yararsa , görsel anlamda bir fikir oluşturabiliyorsa işte asıl güzellik budur kanımca teşekkür ederim yorumun için .

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    İrfan hocam ellerine sağlık, Serdar abim güle güle kullanmak nasip etsin...
    İrfan abim sen ne yaptın paramotor ısını hava ısınınca yanındayım direk...
    Bu arada Bu onur ve Seçkin kişisi güya rodaj yapmaya yola cıktılar, ismail'i almışlar yanlarına...Lakin nasıl rodajsa Seçkin kişisi yine virajlarda lastiği bitirmiş, Onur kişiside biraz ona uymuş...
    -unnamed-, piyanist_irf ve motoseyyah bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)