Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

farklı bir stop olayı (video'lu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Püskürtmeli karbüratörün olayı ne peki ?
    Senin vakumlu dediğin aslında bizim karbüratörler. Püskürtmede kapış pompası var her gaz verdiğinde benzin püskürtüyor vakumdan ayrı olarak bunlarda ani gaz verince stop da olmaz pek. Scooterların çoğu böyle o yüzden de çok benzin yakıyolar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin vakumlu dediğin aslında bizim karbüratörler. Püskürtmede kapış pompası var her gaz verdiğinde benzin püskürtüyor vakumdan ayrı olarak bunlarda ani gaz verince stop da olmaz pek. Scooterların çoğu böyle o yüzden de çok benzin yakıyolar.
    Benimki de öyle, hatta gördüm nasıl fışkırttığını Ama stop ediyor yine de
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Şehiriçi sıkışık trafikte kullanımda yakıtı baya artıran bişey o yüzden de gereksiz. Hafif hafif gazlayıp gerekirse tam gaz veriyorum mutluyum

Şehiriçi sıkışık trafikte kullanımda yakıtı baya artıran bişey o yüzden de gereksiz. Hafif hafif gazlayıp gerekirse tam gaz veriyorum mutluyum
    Sende bi ara sheng wey alcaktın yattı sanırım Çok yaktırmıyo ya ben bi fark göremedim şahsen tabi uslu sürüyorum

Motosikleti
    Gerek yok bence 150'lik karbüratöre seninki 150'lik ama hızı aynı benimkiyle. Hem orjinalinde gidondan jikle var çok rahat.

Gerek yok bence 150'lik karbüratöre seninki 150'lik ama hızı aynı benimkiyle. Hem orjinalinde gidondan jikle var çok rahat.
    Jikleyi kullanmıyorum zaten ben 4 te 125 yaptım 5 i denemeye fırsatım olmadı ama usta km/h yazısına geldiğini söylüyor

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şu benzin filitresi kafama takıldı Süzgeç kelimeside çok tırt geldi kulağıma. Bende yoksa filitre sonradan eklemek mümkün mü bu şeyi ?
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu benzin filitresi kafama takıldı Süzgeç kelimeside çok tırt geldi kulağıma. Bende yoksa filitre sonradan eklemek mümkün mü bu şeyi
    Filtre ekleniyor 1-2 tl zaten ama bu sefer 100 den sonra benzin gitmemesi gibi bir sorun oluyormuş. Ama cb 90 ı geçemediği için taktırabilirsin

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu benzin filitresi kafama takıldı Süzgeç kelimeside çok tırt geldi kulağıma. Bende yoksa filitre sonradan eklemek mümkün mü bu şeyi ?
    Benzin hortumunu kesip araya ekleyebilirsin ama uzun süre tam gaz giderken tekleme yapabilir.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Benzin hortumunu kesip araya ekleyebilirsin ama uzun süre tam gaz giderken tekleme yapabilir.
    Hocam konu benzin hakkında olmuş ben de bir soru sorayım.Benim motora fulle yakın benzin dolduruyorum,300 km sonra istop ediyor bir kısmını benzin musluğunun altındaki kapağı açarak boşaltıyorum,1.5-2lt benzin çıkıyor.Sonra da musluğu kapatıyorum ancak motorun içinde benzin oluyor.Şakırdamasından veya sallayınca bir kısmının yukarı fışkırmasından anlıyorum.Benzin göstergem de bozuk :( Sence benim motorun benzin musluğu veya benzin süzgeçi mi sorunludur?
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konu benzin hakkında olmuş ben de bir soru sorayım.Benim motora fulle yakın benzin dolduruyorum,300 km sonra istop ediyor bir kısmını benzin musluğunun altındaki kapağı açarak boşaltıyorum,1.5-2lt benzin çıkıyor.Sonra da musluğu kapatıyorum ancak motorun içinde benzin oluyor.Şakırdamasından veya sallayınca bir kısmının yukarı fışkırmasından anlıyorum.Benzin göstergem de bozuk :( Sence benim motorun benzin musluğu veya benzin süzgeçi mi sorunludur?
    Musluk veya süzgeçte sorun olduğunu sanmıyorum. Depoda benzin azsa normal böyle şeyler ama benzin bitmeye yakınken depo kapağını açıp kapak açık halde binersen normalde benzin hortumunun hava yapıp çalışmayacağı durumda hâla depodan benzin çektirebilirsin. Tabi bide arada bir kenara çekip durup depo kapağını kapattıktan sonra benzin musluğunun olduğu tarafa motoru düşürmeden yatırabildiğin kadar yatırmalısın. Genelde benzin depolarının ortasından şase demiri geçer depoyu ikiye ayırır benzin çok azken musluğun olmadığı yarıdaki benzin kullanılamaz motoru musluğun olduğu tarafa yatırıp benzini o tarafta biriktirmelisin böyle belki 14 litre depon varsa 13.2-13.5 litresini kullanabilirsin.
    haojin2005 ve viper17 bunu beğendiler.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Musluk veya süzgeçte sorun olduğunu sanmıyorum. Depoda benzin azsa normal böyle şeyler ama benzin bitmeye yakınken depo kapağını açıp kapak açık halde binersen normalde benzin hortumunun hava yapıp çalışmayacağı durumda hâla depodan benzin çektirebilirsin. Tabi bide arada bir kenara çekip durup depo kapağını kapattıktan sonra benzin musluğunun olduğu tarafa motoru düşürmeden yatırabildiğin kadar yatırmalısın. Genelde benzin depolarının ortasından şase demiri geçer depoyu ikiye ayırır benzin çok azken musluğun olmadığı yarıdaki benzin kullanılamaz motoru musluğun olduğu tarafa yatırıp benzini o tarafta biriktirmelisin böyle belki 14 litre depon varsa 13.2-13.5 litresini kullanabilirsin.
    Eyvallah yardımın için sağol.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    hepinize teker teker teşekkür ederim. Anlamam gerekeni anladım.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    dostum karbüratörlü sistemlerde bu mevcuttur sebebi düşük devirde iken sen gaz kelebegini sonuna kadar açtıgın için motora fazla yakıt gitmekte ve bogulmakta.. senin yaptıgın motoru bogmak hangi ustaya gidersen git sana bunu söyler tabi gerçekten ustaysa
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı waffenSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum karbüratörlü sistemlerde bu mevcuttur sebebi düşük devirde iken sen gaz kelebegini sonuna kadar açtıgın için motora fazla yakıt gitmekte ve bogulmakta.. senin yaptıgın motoru bogmak hangi ustaya gidersen git sana bunu söyler tabi gerçekten ustaysa
    Tam tersi...
    Ani gaz verdiğinde gaz kelebeği aniden açıldığından içeri hava daha çok girdiğinden motor stop eder...
    Yakıta göre akışkanlığı fazla olan hava yanma odasına daha çabuk girer....
    Bunu gidermek için bazı motorlara fıskıye sistemi (kapış da denir) konulur...
    Bunu düşük cc lerde koymazlar...Maliyet sebebi ve kullanım gereksizliği sebebi ile...
    anılgan bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    motor ısınmadan gaz verirsen motorun stop etmesi normaldir dostum. (nokta)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)