Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Ustanın Dediğini Diğeri Demiyor Mutlaka Okuyunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SİBİEF150 ŞAKA LA ŞAKA MONDİAL 125
    Daha Önce Bu Yaşadığım Sorunla Konu Açmıştım Ama Tekrardan Açmak Zorunda Kaldım Olaylar geliştiği için Özür Dilerim. Motosikletimle Çok Dik Bir Dağ Yolunda Dağın Zirvesine Tırmanıyodum Benzinimde Çok Azdı Motosikletim 125 cc Bir Scooter Nyse Bir Taşa Geldim Ve Motoru Zorlamak Zorunda Kaldım. Bayaa Bi Zorladım Zorlayınca Motor Stop Etti Tekrar Çalıştırmak İstediğimde Motor Çalıştı Fakat Gaz Verince Gene İstop Etti Forumdan Aldığım Bilgilere Göre Bu Durumun Benzinden Kaynaklandığını Düşünülüyor Sonra Durur Bir Vaziyette Aşağı İndirdim Motoru Bu neden istop etti diye bir altına baktım motorun alt kısmında yağ sızıntıları vardı ama yere akacak şekilde değil birazı kuruydu birazı ıslakdı Sonra Motoru Eve Getirdim Sürekli Arkama Baktım Yağ Akıtıyomu Diye Yağ Akıtmıyordu Fakat Motorun Alt Kısmındaki O yAĞ HALA öle duruyordu. Sonra motorcuya gittim dediki bunun alttan contası çıkmış onu değiştircem nekadar dedim contanın parası yok dedi işçiikten 10 lira alırım dedi bende götürdüm motoru başka motorcuya oda dediki motoru çok zorlamışsın motor şişmiş bundan bişey olmaz geçer dedi. Hangisinin doğru olduğunu anlayamadım neyapcağımıda bilmiyorum yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Bence ikiside doğru

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Motor Şişmiş diyen bişey olmaz geçer dedi ya geçmiyorsa git o Çontayı tamir edenin yanına 2dk halletsin
    10 lira bişey zaten 10 Lirayı alıp tamir edemediyse konu aç 10 lira yahu Topic açmana deymez
    Birisi deseki bunun 100 lira masrafı var diğeri 400 lira he tamam derizde 10lira içinde bu olmaz yahu
    O 10 lirayı alan adam Çonta gevşek değilse bile hiç olmassa bişeyleri gözden geçirmiş gevşeyen vidaları sıkmış olur Boşa gitmez yani paran
    Nicat ve KSKLİ_ÖMER bunu beğendiler.
    Sado

Motosikleti
    cbf 150
    Bunun için mi konu açtın en kötü ihtimalle conta değiştirirsin olur biter.Ya biz napalım daha bir hafta önce 200tl yatırdım zingir, ön arka dişli,sibob ayarı vs ve bence benim yaptığım masraf hiç bir şey diyil.En iyisi git contayı deyiştir kafan rahat eder

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor Şişmiş diyen bişey olmaz geçer dedi ya geçmiyorsa git o Çontayı tamir edenin yanına 2dk halletsin
    10 lira bişey zaten 10 Lirayı alıp tamir edemediyse konu aç 10 lira yahu Topic açmana deymez
    Birisi deseki bunun 100 lira masrafı var diğeri 400 lira he tamam derizde 10lira içinde bu olmaz yahu
    O 10 lirayı alan adam Çonta gevşek değilse bile hiç olmassa bişeyleri gözden geçirmiş gevşeyen vidaları sıkmış olur Boşa gitmez yani paran
    evet bencede 10 liranında lafı olmazda boşu boşuna niye para yediriyimki adama hakkıyla kaznması lazım he bana deseki bak şurdaki conta gevşemiş onu değiştirecem zaten yaptırırım ben gözümlede baktığımda orda gevşeyen bir contanın olmadığını görüyorum daha öncede bana böyle kazıklar attığı için artık 10 liranın lafını yapar oldum
    mterayes26 ve rm125 bunu beğendiler.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    gecen hafta sonu serviste takılıyorum 1 adam geldi, ybr 125 var yeni kasa. fren ayarı yapmış adam manisadan izmire balata teması ile gelmiş. balata yanmış göbek dağılmış kaplinler bile erimiş.. sürücü acemi anlamamış ne oldugunu adam 200 tl ye yakın masrafa girdi.. bir arkadaşım cbf 150 nin arka tekeri sürtüyor diye aradı adam yolda kalmış zaten. baktım ayar vidalarına bir de ne göreyim mil e gecen şase ile mesafesini ayrıan etli contalar varya sağdaki yan duruyor. bi arkadaşı biliyor ya zinciri germiş. nasıl becerdiyse ve nasıl sıktıysa arka teker rulmanı pert.. sonuçç zarar...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Dilimizi daha güzel kullanalım. Cümle başları büyük, gerisi küçük harfle yazılır. ( Konu ile ilgili yorumum yok kusura bakmayın )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilimizi daha güzel kullanalım. Cümle başları büyük, gerisi küçük harfle yazılır. ( Konu ile ilgili yorumum yok kusura bakmayın )
    yorumun yoksa boş yorumda yapmıcaksın kardeş
    mterayes26 bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arkadaşın bunun için konu açması gayet normal "bunun için konu açılırmı" diye tepki vermemek lazım,sonuçta burası paylaşım sitesi ve ortada kafayı karıştıran bi durum var işin mali boyutunun ufak meblağ olması konu açılıp fikir alınmamasını gerektirmez bence

Senin sorununa gelince pendiksporca arkadaşım bence contadan muzdarip bi sorunun olması daha açığı şanzuman oringli keçe contasının değişmesi gerektiği yaşadığına benzer bi durum benimde başıma gelmişti http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-48.html ve sırf motorun başında beklemedim diye 20 senelik ustam !!! 25 lira para almıştı benden
    mterayes26 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı PENDİKSPORCA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha Önce Bu Yaşadığım Sorunla Konu Açmıştım Ama Tekrardan Açmak Zorunda Kaldım Olaylar geliştiği için Özür Dilerim. Motosikletimle Çok Dik Bir Dağ Yolunda Dağın Zirvesine Tırmanıyodum Benzinimde Çok Azdı Motosikletim 125 cc Bir Scooter Nyse Bir Taşa Geldim Ve Motoru Zorlamak Zorunda Kaldım. Bayaa Bi Zorladım Zorlayınca Motor Stop Etti Tekrar Çalıştırmak İstediğimde Motor Çalıştı Fakat Gaz Verince Gene İstop Etti Forumdan Aldığım Bilgilere Göre Bu Durumun Benzinden Kaynaklandığını Düşünülüyor Sonra Durur Bir Vaziyette Aşağı İndirdim Motoru Bu neden istop etti diye bir altına baktım motorun alt kısmında yağ sızıntıları vardı ama yere akacak şekilde değil birazı kuruydu birazı ıslakdı Sonra Motoru Eve Getirdim Sürekli Arkama Baktım Yağ Akıtıyomu Diye Yağ Akıtmıyordu Fakat Motorun Alt Kısmındaki O yAĞ HALA öle duruyordu. Sonra motorcuya gittim dediki bunun alttan contası çıkmış onu değiştircem nekadar dedim contanın parası yok dedi işçiikten 10 lira alırım dedi bende götürdüm motoru başka motorcuya oda dediki motoru çok zorlamışsın motor şişmiş bundan bişey olmaz geçer dedi. Hangisinin doğru olduğunu anlayamadım neyapcağımıda bilmiyorum yardım edin
    Sana sıfır km motoru versek onu bile 1 haftada öldürürsün beypazarlı
    KSKLİ_ÖMER bunu beğendi.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benimde basima aynisi gelmisti. piston pimi dusmus demislerdi oda 15 tutmustu.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar çok enteresan yorumlar gelıyor şaşırıp kalıyorum
    Sormak istediğim Şudur ki,

agilty
    o pim yerinden çıkacak bir pim değildir,
    hadi çıktı,,,
    piston pimini değiştirmek veya yenileme işlemi esnasında conta yenılenmelı ve silindir sökülmelidir,
    bu işlemi yapması için en az yarım saat hatta belkı 1 saat uğraşması gerekecektır,
    bu işlemler içinmi 15 lira aldılar,
    ve bu fazlamı geldi size???

Çok enteresan bir durum...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    O piston pimi düşmüş de dağa mı kaçmış? Niye vites dişlilerinin arasına girip de şanzımanı dağıtmamış? Pimsiz çalışan piston sübaplara mermi hızında çarparken, krank kolu da motorun önünden delip niye çıkmamış??
    sysroot bunu beğendi.
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Keşke benimde böyle sorunlarım olsa

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    sys, büyük motorun derdi de büyük olurmuş... ;) Az sabır tüm forum seferber ya, çözülür elbet.. ;)
    sysroot bunu beğendi.
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Trojanali58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Royal 150 T1
    Alttan Yağ Kaçırıyosa Conta Patlamıştır Contanın Komple Takımıda 10 Lira Ama Krinklikli Conta Al Ve Tak Yeteneğin Varsa Yoksa Taktır......

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    git 10 lira ver önce adam dediğini bi yapsın olmazsa sonra gel konu aç bunu bunu yaptırdım olmadı neden olur diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)