Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

garagaçanım gitti yaaa :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    kanuni caracal 200 motorum çok zor çalışıyordu 2 de 1 stop etmeye başladıydı. ve motordan şıngırtı gelmeye başladıydı.sonra bir gün zar zor çalıştırdım. hafif gaz verdim stop etti. tekrar çalıştırdım gaza dokunmaya kalmadı çatur çutur diye ses geldi stop etti. marşa bir daha bastım ses soluk kesik krank dönmüyor. hemen bujiyi söktüm bir de ne göreyim kafasını kopartmış. :(orj bujisiydi halbuki :( şasiden ayırdım motoru neden bu şekilde bi arıza yaptı.daha doğrusu neden dolayı yapar veya ben nasıl kullanmam gerekirdi teşekkürler bu arada beyler motorumun aynası sökük fark ederseniz sinyallerde sökük hatta motoru bile söktüm. o anki heyecanla ne var ne yok sökmüşüm :D sanki ciğerimden bi parça kopmuş gibi oluyor insan. güneşli günler mutsuzluklara davetiye çıkarır oldu :( ve asıl sorum V silindire hevesim var. bütçe öğrenci işi :D keewey 250lik var biraz araştırdım yamaha motoru kullanıyormuş galiba 2006 model 3,250 diyorlar ne yapmalıyım. öğrenci işi fazla yakmasında değilim. ses + titreşim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    besmeleyle fatiha okunur selametle geçmiş olsun
    rm125 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    besmeleyle fatiha okunur selametle geçmiş olsun
    hayır olamaz!! o yaşıyor, hala sesini duyar gibiyim, diyesim geliyor içimden :( teşekkür ederim İrfan abi
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    çok büyük geçmiş olsun kardeşim
    rm125 bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    adi ustunde durmaz gacar, gacmayanina bak
    rm125 bunu beğendi.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ilk olarak geçmiş olsun. akabinde bujiye kızıp aynayı neden söktünüz, sinyali neden söktünüz onu çözemedim. koruma demiri ve peg leri de sökseydiniz işe yararlardı. sorunuz hakkında ise bir bilgim yok. birisi yazarsa ben de öğrenmiş olurum. geçiyordum urgadım.
    rm125 bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bujinin tırnağını kopardıysa sorun büyüktür. geçmiş olsun. iyi bir usta yeni motor yapsın..
    rm125 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    GaraGaçan Demişsinde Bu GırmızıGaçan Gibi Gözüküyor Motoru Yağsızmı Kullandınız yada yağmı yakıyor motor Benim Düşüncem Yağsız Kullanımdan Yana
    rm125 bunu beğendi.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    geçmiş olsun...
    rm125 bunu beğendi.
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

Motosikleti
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olarak geçmiş olsun. akabinde bujiye kızıp aynayı neden söktünüz, sinyali neden söktünüz onu çözemedim. koruma demiri ve peg leri de sökseydiniz işe yararlardı. sorunuz hakkında ise bir bilgim yok. birisi yazarsa ben de öğrenmiş olurum. geçiyordum urgadım.
    daha doğrusu yarasa şeklinde ayna buldum 40 tl ye ama biraz hayal oldu :D

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:15 ----------

Alıntı yakamoz7795 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GaraGaçan Demişsinde Bu GırmızıGaçan Gibi Gözüküyor Motoru Yağsızmı Kullandınız yada yağmı yakıyor motor Benim Düşüncem Yağsız Kullanımdan Yana
    garajawa misali :D motorun yağı tamdı.1,4-1,5 lt yağ vardı. ama çözemedim :( desenize masraf büyük çıktı :( teşekkürler

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı rm125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır olamaz!! o yaşıyor, hala sesini duyar gibiyim, diyesim geliyor içimden :( teşekkür ederim İrfan abi
    canın sağ olsun üzme canını mal yerine gelir ama can gelmez , tabi mal canın yongasıdır öylede ince ve narin bir durum söz konusu , neyseki motorun orjin japon değil yoksa adama gösterirlerdi anyayı konyayı ama yedek parçası o kadar pahalı değil sanırım bunların ?

az biraz elin anahtar tutsa şuraya bak diyeceğim yardımcı olurum sana parça konusunda kafana takma

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...hurdaligi.html
    rm125 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İhmal kurbanı olmuş.
    rm125 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canın sağ olsun üzme canını mal yerine gelir ama can gelmez , tabi mal canın yongasıdır öylede ince ve narin bir durum söz konusu , neyseki motorun orjin japon değil yoksa adama gösterirlerdi anyayı konyayı ama yedek parçası o kadar pahalı değil sanırım bunların ?

az biraz elin anahtar tutsa şuraya bak diyeceğim yardımcı olurum sana parça konusunda kafana takma

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...hurdaligi.html
    irfan abi bana 200lük caracal motoru gerekiyor komple fiyat? veya önerebileceğin fikirleri bekliyorum malum öğrenciyim 50 kuruşun hesabını yapmak zorundayım. :D aslında 250 gv motru varsa oda olabilir ama ledow tarzı birşey de keser :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    irfan abi bana 200lük caracal motoru gerekiyor komple fiyat? veya önerebileceğin fikirleri bekliyorum malum öğrenciyim 50 kuruşun hesabını yapmak zorundayım. :D
    Çıkma motor aramak yerine motoru tamir etmeye çalışsanız olmaz mı ? motoru söküp dağıtıp görün nelerde kırık ve derin çizikler var, krank kitlemiş mi gerçekten falan. Arızanın durumuna göre yedek parça maliyeti 130-300 lira arasında değişir yaklaşık olarak. bu fiyatlara da 200'lük çıkma motor bulamazsın.
    rm125 ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma motor aramak yerine motoru tamir etmeye çalışsanız olmaz mı ? motoru söküp dağıtıp görün nelerde kırık ve derin çizikler var, krank kitlemiş mi gerçekten falan. Arızanın durumuna göre yedek parça maliyeti 130-300 lira arasında değişir yaklaşık olarak. bu fiyatlara da 200'lük çıkma motor bulamazsın.
    motor bloğumda çatlak :( hem de yağ tapasının ordan. aslında şuan kafam çok karışık doğrusu ne yapacağıma ilişkin kesin bir şey de yok.yaptırsam ne kadar randıman tutturabilirim onu da bilmiyorum. ayrıca teşekkürler aydınlattınız için

Motosikleti
    işin aslına gelirsek sağlam bi motor ustası buldum.dalaman sanayide mondial servisine götürdüm.en uygun işçilik Ali usta verdi.Sağolsun. Muğla merkezde ise inanmayacaksınız 150-200 arası değişir dedi.içimden küfür ettim(biz doblonun triger ustalığına 80tl ye anlaştık ortacada...). subab kesmişiz. subab,silindir kapağı,piston segman pert,motor kitlememiş,krank sağlam :D sadece parça fiyatı 340(piston segman,silindir kapağı,subab )tuttu.motorun yağ kaçırmasıda keçe patlamış vites mili. ucuz kurtarmışım :D :D :D cumaya inş marşa basarız. toplam maliyet 340+40ustalık+40tl 2lt yağ buji yani 420 tlye kapattık :D :D :D babam yaptırmayacak oldu ama sağolsun annem sayesinde oldu
    maxi97 bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işin aslına gelirsek sağlam bi motor ustası buldum.dalaman sanayide mondial servisine götürdüm.en uygun işçilik Ali usta verdi.Sağolsun. Muğla merkezde ise inanmayacaksınız 150-200 arası değişir dedi.içimden küfür ettim(biz doblonun triger ustalığına 80tl ye anlaştık ortacada...). subab kesmişiz. subab,silindir kapağı,piston segman pert,motor kitlememiş,krank sağlam :D sadece parça fiyatı 340(piston segman,silindir kapağı,subab )tuttu.motorun yağ kaçırmasıda keçe patlamış vites mili. ucuz kurtarmışım :D :D :D cumaya inş marşa basarız. toplam maliyet 340+40ustalık+40tl 2lt yağ buji yani 420 tlye kapattık :D :D :D babam yaptırmayacak oldu ama sağolsun annem sayesinde oldu http://f1302.hizliresim.com/16/5/jsrv5.jpg http://a1302.hizliresim.com/16/5/jss8r.jpg http://a1302.hizliresim.com/16/5/jssb7.jpg
    geçmiş olsun yoldaşım yeni gördüm konuyu google dan denk geldi. memnun musun son halinden? hala kullanıyor musun bilmiyorum ama
    keşke orjinal parça almasaydın. 50 60 tl daha ucuza gelirdi. zongshen daha kaliteli ve aynı parçaları çok yaygın mevcut piyasada.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    bujileri o halde görünce
    benim motorun da bujileri değiştiresim geldi...
    7000-8000 km oldu sanırım dandik bujileri takalı...
    genelde 10.000 e kadar beklerdim ama bu sefer erken değişeyim bari...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)