Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş basma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 150-S
    Merhaba arkadaşlar geçenlerde motorumla markete kadar gittim çıktığımda motor'un marş düğmesine bastığımda hiç tık bile demiyordu + vites göstergesi de sönmüştü daha sonra ayak marşıyla çalıştırdım eve kadar getirdim. Eve geldiğim de ilk iş elektrik kaçağımı veya akü durumumu bitmek üzere olduğu aklıma geldi ama hiç birisi değildi. Sonra yan kapakları açtım.Marş motorundan gelen kabloyu takip ettim şöyle bir parça vardı.

(Kırmızı olan aküden gelen kablo siyah olan marş motoruna giden kablo ve 2 tane de ufak kablo acaba sorun marşa bastığım kablo mu diyerek o giden iki ufak kabloyu
    kesip birbirine değdirdim olmadı. daha sonra aküden gelen kabloyla marş motoruna giden kabloyu tornavida vasıtasıyla değdirdim çalışıyordu. Acaba sorun nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    sigortanı kontrol ettin mi??

Rr6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum

craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    benimde başıma gelmişti mct 250 var bende o gösterdiğin parça arızalı tornnavida ile değdirince otomatik marş basıyor değilmi? Onu tamirciye 20 tl ye yaptırmıştım o parçanın adıda marş rublesi sanırım
    "İyi Sürücü Motora Binerek Uzun Yıllar , Yollar Geçiren Ve Eceliyle Ölen Adama Denir."

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde başıma gelmişti mct 250 var bende o gösterdiğin parça arızalı tornnavida ile değdirince otomatik marş basıyor değilmi? Onu tamirciye 20 tl ye yaptırmıştım o parçanın adıda marş rublesi sanırım
    parça 5 lira hacım... belki 10 dur...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150-S
    Evet sigortada bir problem yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

Aynen yukarıda da yazmıştım zaten o ikisini birbirine değdirdiğim zaman marş basıyor, bir de benim motorun artık bayiisi yok acaba sizin gibi bir mondial servisinde ki parçayı taksam sıkıntı yaratır mı ki yani bu parçanın bir amper veya enerji yükseltmede kullanıldığını düşünüyorum..

Motosikleti
    crf250 L
    akü kutup başlarınıda da problem yok ise, arkadaşlarında dediği gibi rublenin değişmesi lağzım
    parçacıdan 5-10tl ye alıp, takabileceğin bir parça
    söküp parçacıya götürürsen, sana uyabilecek muadilini verir zaten

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Benim bildiğim kadarıyla marş basmasını sağlıyor bi sıkıntı yaratacağını sanmıyorum bi tane motor parçası satan dükkana git aynısını yanında götür verirler aynısını problem olmaz diye düşünüyorum
    "İyi Sürücü Motora Binerek Uzun Yıllar , Yollar Geçiren Ve Eceliyle Ölen Adama Denir."

Motosikleti
    Bajaj Discover 150-S
    akü kutup başlarınıda da problem yok ise, arkadaşlarında dediği gibi rublenin değişmesi lağzım
    parçacıdan 5-10tl ye alıp, takabileceğin bir parça
    söküp parçacıya götürürsen, sana uyabilecek muadilini verir zaten
    Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla marş basmasını sağlıyor bi sıkıntı yaratacağını sanmıyorum bi tane motor parçası satan dükkana git aynısını yanında götür verirler aynısını problem olmaz diye düşünüyorum
    Çok teşekkür ederim bilgi birikiminizi paylaştığınız için. En yakın sürede motorcuya uğramalıyım.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    marş rublesi motorun içinde bir parçadır..bisiklerin arka dişlisi misali hareketin tek taraflı olmasına olanak sağlar..
    http://www.google.com.tr/search?hl=tr&gs_rn=1&gs_ri=hp&cp=12&gs_id=81&xhr=t &q=mar%C5%9F+rublesi+ingilizce&biw=1024&bih=629&ba v=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1357700187,d.Yms& um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=L4jxUNPrA6SI4A S-oYHYCg
    bahsettiğiniz ruble değil marş rölesidir..
    35emre35, etoca ve craz099 bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş rublesi motorun içinde bir parçadır..bisiklerin arka dişlisi misali hareketin tek taraflı olmasına olanak sağlar..

bahsettiğiniz ruble değil marş rölesidir..
    ha röle ha ruble bi ezberliyemedim şu parçaların ismini
    sizin kadar teknik bilgiye sahip değiliz samet hocam

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    bende karıştırıyorum röle ve ruble yi arrtık kusura bakmayın

slm arkadaşlar bn yeniyim bnde jinlun 250 lik var ve elden marş çalıştırmıyor vurdurarak çalışıyor bu neyden kaynaklanıyor olabilir .

arkadaşlar benim motorda marşa basıyorum motor çalışmıyor sanki bastığımda kaçırıyor gibi ayakla çalıştırıyorum sorun nedir acaba marşa basınca ateşlemiyor sanki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler