Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sportster egzos sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hd xl883c
    Merhabalar;
    2005 hd sportster için açık egzos ile açık hava filtresi ve dynojet kit kullanmak zorunlumudur? servisler bizleri yolunacak kaz gibi gördüğünden artık güvenemiyorum ve bu 2 parçaya yaklaşık 1.000 tl fiyat çıkartınca açık egzostan vazgeçme noktasına geldim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    namk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Açık egzoz,jetlerin değişimi ve filtre değişimi başlangıc seviyesinde performansa yönelik uygulamalardır.Tabiki performans'tan kastım cüzzi bir güç artışı olacak.Bolca ses bununla beraber çok daha hızlı gidiyormuş hissi Silindir , piston değişimi,sıkıştırma , dişli oranlarıyla oynanmadıktan sonra motor başkalaşım geçirmeyecektir)Bilmiyorum motoru yeni'mi aldın?Açık egzoz istemenin nedeni nedir?Bazı esnafcıklar vardır karşısındakini önce bir yoklar(Oltayı atarlar, yakalanırsan arkası gelmez)Şayet dediğim gibi yeni aldıysan motorunu önce bir tanı.Ondan sonra kurcalamaya yada kurcalatmaya karar ver.
    walker12 bunu beğendi.

Motosikleti
    hd xl883c
    evet motorumu uzunca bir hayal etme ve para biriktirme sürecinden sonra yeni aldım..uygun fiyatlı v&h 2.el bir egzos ta buldum onuda aldım çünkü sesi o youtube da dinlediğimiz seslerle hiç alakası yoktu motorun. açık konuşmak gerekirse performansla çok fazla bir beklentim yok benim yavaş ama sağlam gideyim başka bişey istemiyorum açık hava filtresi kutu içi k&n alsam işimi görürmü?hem her bakımda tek kullanımlık filtreler dünya para ödemem hemde açık hava filtre işini daha uygun yollu olarak halledebilirim. dynojetkit içinse karburatör ayarlarıyla hiç oynamak istemediğimden değiştirmesem motorda bir sıkıntı çıkartırmı??

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    1500cc motordan performans almak için açık egzoz kullanılmasının gerektiğinin iddia edilmesi sadece saçmalıktır, ayrıca neden diğer motorlu taşıtlar gibi chopper motorlara da egzoz gürültüsünden dolayı ceza kesmiyorlar anlam veremiyorum.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500cc motordan performans almak için açık egzoz kullanılmasının gerektiğinin iddia edilmesi sadece saçmalıktır, ayrıca neden diğer motorlu taşıtlar gibi chopper motorlara da egzoz gürültüsünden dolayı ceza kesmiyorlar anlam veremiyorum.
    Kim demiş, kesiyorlar valla.
    www.motorumla.net

Jet kit aldığında bir daha geri dönüşü olmuyor çünkü yeni jetlerin çapı büyük .Karburatordeki delik matkapla genişletiliyor.Orjinal kalsın gerektiğinde eski haline getirebileyim dersen sadece egzoz takımı alabilir.Açık hava filtreside teferruat.karburatorde ki hava ayarını değiştirmek durumunda kalabilirsin.Buda yakıt sarfiyatının artmasına neden olabilir.Orjinal Filtreni; kaliteli KN marka bir filtreyle değiştir gitsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)