Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorsikletler için takip sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaslar

motorsiklerin çalınmasını önlemek amacıyla araç filolarında kullanılan takip cihaz ve sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olan var mı ?
    ben netteki bir kaç araştırma sonucunda iki farklı firma ile bilgiye ulaştım ancak fiyat ve kullanışları hakkında çok da detaylı bir bilgi edinemedim.
    navicell ve tramigo ürünler bunlar;

yardımcı olabilirseniz sevinirim

tşk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Eski bir telefonu bir yerlere saklayıp, az maliyetli bir takip sistemi uydurmuşlardı arkadaşlar. Eski forumları aratırsan bulabilirsin. Şarjı uzun giden bir telefon, içine hat kapanmasın diye 6 ayda bir, 3 tl lik yükleme felan. Öyle birşeylerdi.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    evet bende telefon sakladım motora. birde sadece motor çalışırken şarj etmesi için kablo çektirdim.
    alt seviye hırsızlarda işe yarar.

eski forumlara göz attım özelliklede turckell takip sistemi baslıgında ki yazıları okudum ama ordada net bir cevab yok
    bu konu oldukça can sıkıcı neyse teşekkürler arastırmaya devam

bu telefon sistemi nasıl işliyor peki tahsins ?

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Şarjı uzun giden, sağlam basit ucuz bir telefon alıyoruz. Arkadaş sürekli şarj olsun diye, bir kablo çektirip aküye bağlatmış. Yani şarjı şöyle 5-6 gün giden bir telefon alırsan, motosiklet hiç çalışmasa bile telefon o kadar gün açık kalmış olur. Bir de hat uydurup, içine hattın kapanmaması için,(operatöre göre değişiyor ama) 6 ayda felan kontör yüklüyorsun. Telefonu da motosikletin kolay bulunamayacak bir yere saklaman gerek. Aksi halde, kişi telefonu kaldırıp attığında hiçbir halta yaramaz. Tabi bunu yaparsan telefonu sessize almayı unutma. Aksi halde amacımız hiçbir halta yaramaz Basit maliyetle iş bitiyor. Kötü bir durum olduğunda ise, emniyet güçleri telefon sayesinde motosikletin nerede olduğunu anlıyorlar.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    avea bu hizmeti veriyor diye biliyorum aylık 60 lira olarak hatırlıyorum kurye firmaları kullanıyor birkaç kurye ile görüşmekte fayda var

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar profesyonel araç takip sizteminde uzman türkiyede bence tek bir firma var oda securitas güvenlik hizmetleri merkezi ankara da olup türkiye genelinde 31 şube müdürlüğü bulunmaktadır tavsiye ederim profesyonel olarak araçlarınızı onlara teslim edebilirsiniz takip konusunda buyuk ve köklü firmalar bu şirketi kullanmaktadır zırhlı para tranferi yapan araçlar bile.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Arayıp fiyat almadım ama şöyle bir hizmet var. Benzerini şirket araşları için kullanıyorum. Oldukça başarılı ama motosikletini az kullanıyorsan önermem aküyü bitiren bir uygulama. http://www.uydutek.com.tr/motorsikle...p_sistemi.aspx

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avea bu hizmeti veriyor diye biliyorum aylık 60 lira olarak hatırlıyorum kurye firmaları kullanıyor birkaç kurye ile görüşmekte fayda var
    aylık 60 tl vereceğine ve telefon saklamayla uğraşacağına direk içine simkart takılan ve sessiz bir cihaz var. hatırlamıyorum adını ancak 100$ falandı e-bay de
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

tşkler paylaşımlar için arkadaslar ama benim için önemli olan gece motoro alıp gittiklerinde ya da yerinden oyladığında benim haberimin olması.
    cep telefonu sistemi ucuz olduğu içinde cazip gelmeye basladı ama ben hala nasıl kullanılacağını tam manasıyla anlamadım ucuz bir telefon alacaksak gps sistemi olmayacak ee o zaman biz nasıl anlıcaz ya da sms filan diyorlardı biraz daha ayrıntılı anlatırsak cok sevinirim.

ayrıca kasko yaptıran var mı motoruna ne kadara patlar bize forumu arastırdım bir iki baslıkda okudum ancak su firma bu kadar şu firma sunları sağlıyor policelerinde gibi net ifadeler yok

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    benim bahsettiğim sistemde motor kapalıyken hareket algılayıcısı da var. kontak kapalı ama hareket ediyorsa hemen mail geliyor. bir defalık cihaza 300-400$ civarında para ödeniyor sonrasında yıllık 120TL civarında. firmasına göre değişiyor bu rakamlar.

twili tam istediğim aslında senin bahsettiğin ürün konuyla ilgili uydutek dısında firma adıda söyleyebilirsen tam süper olucak
    tşk yardımlar için arkadaslar

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Çok yakında bu olayı en maliyetsiz şekilde size anlatacağım
    İlk bakımda benim gps i söküp size marka model birde adres vereceğim

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakında bu olayı en maliyetsiz şekilde size anlatacağım
    İlk bakımda benim gps i söküp size marka model birde adres vereceğim
    bekliyoruz

takipteyiz banalazim

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    benim yaptığım sistemin maliyeti 45 tl. 35tl nokia telefon ve 10tl kablo çekme parası. araç şarjını paradan sayma.

önce telefonun turkcell tam nerede servisini aktive ettim. ücretsiz
    telefonla araç şarjını folyo ile sarıp izole ettim.motora sakladım.

şimdilik çalışıyor. motor çalışırken şarj oluyor. turkcell tam nerede servisi iş görsede nokta atışı yapmaz.

bu sistem anca motoru çalıp köye satan ucuz hırsızlarda belki işe yarar

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    şimdi durumu şöyle anlatayım, Turkcell, Vodafone, Avea vs. kullandığınızda size sadece baz istasyonlarına göre yaklaşık veri verir. Bununla çalınan motosikletinizi bulma şansınız bence yok. uydu takip sistemlerinde ise gps ile uydu vasıtasıyla +- 1metre maksimum farkla motosikletin yeri bulunabilir. ben Pazartesi montaj yaptırıyorum. elcobil firmasından bir cihazım vardı elimde atıl duran. Sattığımız bir arabadan çıkan cihazı taktırıyorum. bu cihazların en güzel yani kontak açılmadan hareket ettiğinde size otomatik mail atması. 2 tane handikap söyleyebilirim size. 1) ürünün veri bildirme sıklığı ayarlanabiliyor. ama sürekli değil ve sıklığına göre aküden çektiği enerji değişiyor. (4sn de bir olabiliyor.) 2) Kapalı alanlarda size oraya girmeden önceki son açık alan bilgisini gönderir.
    Bundan daha net bir bilgiyi verebilecek bir cihaz bugünkü teknoloji ile yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)