Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr600rr teknik destek Ustalar içeri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr600rr Movistar
    Cbr600rr'ımla ilgili büyük bir sorunum var detaylı bir şekilde anlatıyorum lütfen bana bi bilgi verin.

Bundan 2 ay önce motorumun eksantrik zincirini km'si geldi diyerek değiştirttim. Gerizekalı usta gergiyi tam kontrol etmediği için yada ayarlamadığı için 1 hafta sonra eksantirik zincir diş atladı 1 göz subap, eksantirik zincir ve gergi hasar gördü. Bunların hepsinin orjinalini alarak değiştirtdim fakat motorun içinden 2 adet farklı ses geliyor.
    1. ses motoru çalıştırdığımda eksantrik zincirin sesi sanırım bu, böyle gevşek zincir sesi geliyor.
    2. ses ise içler acısı o sesi duyduğumda oturup ağlayasım geliyor. Motorun içinden mesela 30 km hızla giderken vıcırrrr vıcırrr diye ses geliyor sanki motorun içine hapsedilmiş bi canavar var motoru tırmalıyor bırakın beni der gibi.
    Bu sesleri motoru tamir eden ustaya sordum eksantrik zincir, gergi, subaplar yeni değiştiği için daha açılmadı 1.000.000 km den sonra ses gelmez gibi şeyler söyledi. Motorun içinden pek anlamam sadece biniciyim fakat bu sesler pek normal gelmedi bana. Ne biliyim motorumu çok seviyorum o sesleri duyduğumda resmen içim parçalanıyor. Lütfen bana bi yardımcı olabilirmisiniz bu sesler nedir ne değildir. Motoru şuan kullanıyorum 60 - 70 km'hızdan sonra sesler kesiliyor belkide egzozun sesi o sesleri bastırıyor bilmiyorum.
    Honda Cbr600rr movistar. Blue Death :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    video kaydı yap, youtube'a yükle.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    5-10 TL ye satılan mekanik tansiyon aletlerinden alıp içindeki steteskop ile motorun muhtelif noktalarını dinleyerek sesin kaynağını odaklayabilirsin.
    Bilinen en eski yöntem ise uzun ve sert saplı bir tornavidanın ucunu motorun muhtelif yerlerine sıkıca bastırarak sapınıda kulağına dayayıp dinleme yapabilrsin emin ol çok yardımcı olacak. Tabii ki motor çalışıyor olacak.
    Hatta üşenmezsen hemen denemeni tavsiye ederim.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    istanbulda yaşıyorsanız kızıltoprak ali esengül ustaya göstermenizi tavsiye ederim. sadece biniciyim demişsiniz. orasını burasını kurcalasanız da nasıl olsa sorunu gideremeyeceksiniz.
    motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    Honda cbr600rr Movistar
    yorumlar için teşekkür ederim ama bu yeterli değil daha kapsamlı bir yorum okumak istiyorum mesela daha önce başına gelmiş birinin anlatması gibi. Motor bilgim pek yok ama az çok anlıyorum. Tahminimce gergi zinciri tam germediği için zincirden geliyor ses çünkü yüksek devirde ses kesiliyor.
    Honda Cbr600rr movistar. Blue Death :)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)