Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok garip bi durum var abiler bi göz atıverin :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Asya Swift 150
    Selâmün aleyküm abilerim ablalarım

Asya Swift 150 motorumda garip bi sorun var çözemedim gitti motoru yıkadıktan sonra şaftı kaydı resmen .s
    depoya buji ve kablosuna su kaçırmamaya gayret etmeme ragmen soruna gelcek olursak ;

motor yüksek devirde kullanılınca kendi kendine istop ediyo gazdan elimi çekince
    rolantiyi düşürüyom aynı yükseltiyorum aynı faydası olmuyo
    motor daha 800 kmde hava filtresini temizledim aynı
    motorda benzin filtresi göremedim bazı motorlada depo muslugunun içindeymiş bakıyorum musluk küçüçük bişey onun neresinde olcak filtre diyorum kendi kendime

belki benzin filtresi tıkanmıştır az akıyodur benzin ondandır diycem ama bulamadımdan bakamıyorum benzin filtresi yoksa karbüratör pislenmiştir belki diye düşünüyorum
    motor benim ilk vitesli motorum ve ilk kendime ait motor oldundan gözüm gibi bakıyorum motor rodajdayken bende vitesli motor kullanmanın püf noktalarını öğrendim 50 yi geçmeden :D 600 km sonra artık acil durumlarda motoru ani durdurma ani manevra vs vs gibi şeyleri yapabilmeye başlayınca ufaktan 80 90 görmeye başladım bi ğün taksici önümde şak diye durdu ve bende durdum o an arka havalandı biraz aniden ön freni biraz fazla sıkınca ben durdum fakat otobüs durmadı bana bi öpücük attı neyseki sadece cantada cizik oldu düşmedimde taksici ben motordan inince kaçtı bende o sinirle yapıştım hemen ardına yolda boş adam kaçıyo bende yedişim diye 6 bin devirde çekiyorum vitese bi baktım 4.vites 6bin devir 110da gidiyorum yakalayamadım ama taksiciyi ışığa takılınca %5 veya %10 yokuş eğimli yolda motor 100 ile sanki düz yolda gidiyomuş gibi gidiyodu
    genelde işe giderken kullandığım için trafikte hızlı gidemiyorum 1 saat önce motorla çıktım biraz açılsın düzelir dedi bi arkadaşım 4. vitesde 110 yapan motor 5. vites 5bin devirde 100 de takılı kalıyo ve garip bi şey var motor gaz kesiyo gibi oluyo zorlanıyo bi anlam veremedim ve size sormaya karar verdim umarım yardımcı olursunuz.
    şimdiden herkeze teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    5 ci vites yemiyor. Biraz daha açılması lazım. Daha motor taze. 5 ci vites hız değil, rahatlatma vitesi.
    illegal_37 bunu beğendi.

karburatör tam gaz memesinde pislik olabilir
    karburatör alt haznesi suyla dolmus olabılır
    bujiden olabilir
    ateşleme sorunu olması muhtemel
    en düşük ihtimal deponun havalandırmasının tıkanık olması...
    saykem ve illegal_37 bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı orcunksc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiden olabilir
    )))))))))))) Dimi yaa.
    illegal_37 bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Asya Swift 150
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ci vites yemiyor. Biraz daha açılması lazım. Daha motor taze. 5 ci vites hız değil, rahatlatma vitesi.
    bilğin için saol abi
    Alıntı orcunksc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiden olabilir
    karbüratörü temizletince inş düzelir abi o zmn
    buji dandik bi marka ve pas gibi bi renk almış kafası zımpara ile temizledim ne tavsiye edersiniz kılavuzu ngk d8ea yazıyo daha sağlıklı ne tavsiye edersiniz?
    bujiye giren kablonun kafasına tornavide soktum motora yaklaştırdım marş bastımda elektriklenme var ama genede bujiyi değiştircem
    depo havalandırması nerde acaba abi düşükte ihtimal bi kontrol edim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)