Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum 100 ü gecmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam oynayınca tabiki yapar ama arkadaşın sorunu eskiden 115 yapıyormuş şimdi yapmıyor hiçbirşeyi değişmediği halde.

Bırak adam ön dişliyi büyültsün kardeşim,moralı yerine gelsin
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı ilker86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kalkıslarda tak diye ses yaptığı için ustaya götürmüstm balatalrın bittiğini zannedmiyorum usta komple baskı balata değiştirdi tasında değisek dedi tas öyle kaldı değiştirmedim ilk zamanlarda yapmadı sonra tekrar yapmaya basladı tak diye motor kalkısta vurarak kalkıyor
    Arkadaşım, motorunu rodajda iken sert kullandısan hızdan düşmenin nedeni olabilir. Kalkışlarda debriyajı bırakirken motorun bir anda öne atması ve tak diye ses çıkarması debriyaj tasından diye düşünüyorum. Çünkü bir arkadaşında tak diye öne atma durumu varmış ustası, debriyaj tasını değiştirğinde sorunun ortadan kalktığını okumuştum. Ama bunun hıza etki edeceğini düşünmüyorum.
    Debriyaj balatalarında sıkıntı mı var acaba
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    benım ybr nın videosunu koysam yıne banlanacam bende 4 viteste 125 i geçiremedim 5 vitestede en son iniş aşağı otoyolda 145 gördüm videomda 135 i geçiremedim ee bi elinde kamerayla olmuyor

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak adam ön dişliyi büyültsün kardeşim,moralı yerine gelsin
    ön dişliyi istediği kadar büyütsün motorda güç olmadıktan sonra dişli neye yarar ?
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    ybr 125
    hava filtresi yeni buji yeni ama iste eski performans yok balatalarda yeni

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    mafsal ve zincir mesafesi ile ilgili yazdığım mesajıda yorumlarsanız birşeyler söyleyelim

Motosikleti
    ybr 125
    zincirin fotosunu cektim ama nasıl atarım onu bilmiyorum tekerlek sağa sola oynamıyor dişlide

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    burçlarda sorun yok bir zincir gerginliğine bakamız lazım tak sesi ona bağlı olabilir, dğeils edebiryaj bloğunda sorun vardır buradan yapılabilecek birşey değil servisten orjinali ile değişmenizi tavsiye ederim.

imageshack.us sitesine fotoüğrafı yükleyin buraya link atın biz bakarız fotoğrafına.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Debriyaj kesin kaçırıyor. İkincisi de belki gaz telinde bir sıkıntı, esneme falan var. Kolu çevirdiğin kadar gaz veremiyorsun.

Yokuş aşağı 200 km de yapsanız, bu ne sizin ne ne motorun marifetidir. Bisiklet yarışlarında adamlar dağdan aşağı salınca motorsuz 80 km sürat yapıyorlar.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benim motor düzde asla 90 üstünü görmedi. 10 bin devire çıkarak vites değiştirsem belki 93 görmüştür. yakıt 3.5 litre/100 km. bakım zamanına az kaldı 500 km falan. bayramdan sonra para durumuma göre baskı balatayı dğeiştireceğim. 45 lira para değil.

iridyum buji den hemen değiştir....
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...eyimlerim.html

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    al bitane 600 cc makina o geçti bu geçti derdin olmasın 125 lik makinadan ne bekliyosunuz anlamıyorum ki, neymiş diğer 125 ler geçiyomuş ... sen gidersin 100 le diğeri yanından geçer 105 le motorun ciğerini sökersiniz sonra çok temiz diye ilan çıkarırsnıız memlekete koş arkadaş ... 125 lik makinanın oluru 80 bilemedin 90 dır ne diye ciğerini sökersiniz ... şahin aldım ferrari gibi gitmiyor oldu gitseydi bari

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım ybr nın videosunu koysam yıne banlanacam bende 4 viteste 125 i geçiremedim 5 vitestede en son iniş aşağı otoyolda 145 gördüm videomda 135 i geçiremedim ee bi elinde kamerayla olmuyor

---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:30 ----------

ön dişliyi istediği kadar büyütsün motorda güç olmadıktan sonra dişli neye yarar ?
    arkadaşım işkembe-i kübradan sıkmadan önce km saatinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etseydin keşke, al bi tane gps onla video çek ondan sonra yaz buraya

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al bitane 600 cc makina o geçti bu geçti derdin olmasın 125 lik makinadan ne bekliyosunuz anlamıyorum ki, neymiş diğer 125 ler geçiyomuş ... sen gidersin 100 le diğeri yanından geçer 105 le motorun ciğerini sökersiniz sonra çok temiz diye ilan çıkarırsnıız memlekete koş arkadaş ... 125 lik makinanın oluru 80 bilemedin 90 dır ne diye ciğerini sökersiniz ... şahin aldım ferrari gibi gitmiyor oldu gitseydi bari

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

arkadaşım işkembe-i kübradan sıkmadan önce km saatinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etseydin keşke, al bi tane gps onla video çek ondan sonra yaz buraya
    sen kımsın arkdasım necısinde 125 cc dıye kucuk goruyosun sen ucağımı bınıyosunda beğenmıyosun ımkanı olan var olmayan var senın gıbı.... inat gps alıp çekerim videomuda kim olduğun belli değil dün üye olmuş gelmiş burda artislik yapıyor
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    sen kımsın arkdasım necısinde 125 cc dıye kucuk goruyosun sen ucağımı bınıyosunda beğenmıyosun ımkanı olan var olmayan var senın gıbı.... inat gps alıp çekerim videomuda kim olduğun belli değil dün üye olmuş gelmiş burda artislik yapıyor
    Sakin ol King, kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilsin. Allah göstermesin, o hızda bir kaza falan olur. Sonra herkes pişman olur...

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    dünden evvel gelenler artistlik yapabiliyor mu burada? söylediğine göre yapabiliyor zira seni pek artist ötesi gördüm. 125cc yi elbette küçük görmüyorum ancak senin zihniyetindekileri küçük görüyorum maalesef. zoruna gitmesin kardeş.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünden evvel gelenler artistlik yapabiliyor mu burada? söylediğine göre yapabiliyor zira seni pek artist ötesi gördüm. 125cc yi elbette küçük görmüyorum ancak senin zihniyetindekileri küçük görüyorum maalesef. zoruna gitmesin kardeş.
    125cc nin oluru 80 90 yapabileceği 110 dur. vitesli 125cc motor son süratta 110 u görüp sabit olarak 80 90 ile gidebilecek kapasitededir.buradaki sorun motoru muadilleriyle karşılaştırmak apaçilik yapmak değil.
    konuyu başından okuduysan adam bana hız lazım değil ama aynı motorun daha hızlı gidebilecek olması canımı sıkıyor demiş. burada kimseyi apaçilikle yargılayamazsın. polemikte yaratma forumda sevmeyiz ahali olarak birbirimizi kollar yardım ederiz yapmaya çalıştığımızda bu...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    sıfır km cbf 150 aldığımda dümdüz otobanda 110 anca giderdi. 2007 Ybr ile 1. Köprü gibi yerde rüzgarlı rampasını 100 le çıkardım. Birazda kullanmasını bilen hız yapabilir. Bu tür sıkıntılar 125cc de normal. Istikrar beklenemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

avatarıma bakın, 125 innova ile yeni çamlca gişeleri rampasında foto almıştım. 120 ile. Ama aynı motor bazen 80 i geçmiyordu.

Motosikleti
    ybr 125
    sakin olun arkadaslar .zincirin gerdinliği http://c1210.hizliresim.com/12/s/f8c3s.jpg resim burada daha önce balatalrı değistirdiğim usta bana kranktan az ses geldiğini söylemisti beni süphe içinde bıraktı bende gittim 2 ustaya gösterdim motorda hiç bisey yok dediler acaba kranktanmı performans düsüklüğü 2 usta yok bişey diyor birisde kranktan ses gelmeye basladığını söylüyor

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    zincir gerginliği normal. kranktan ses gelmesi için 19.000de motoru sürekli zo rlayarak kullanmış olman gerekir 19.000 krank için daha çok erken. yine de ses dinlemeden yorum yapmak zor. ancak usta yerine servise gitmen gerekiyor ustalar para kazanmak için herşeyi yapıyorlar malesef. birde servis yorum yapsın. krank değilse geriye debiryaj balatası kalıyor...

Motosikleti
    ybr 125
    10.000 lerdeyken servise 4 5 kere gitmisimdir tak diye ses cıkardığı için motoruda ordan almıstım ustanın kardesi hep normal deyip gecistirdi aradan zaman gecmisti servisteki ustayı bosta yakaladım böyle böyle sorunum var dedim bi tur attı debriyajında sorun var dedi söktü bende yanında durdum yaptığı seyler cıkardı balataları sonra yine aynı balataları taktı 3 4 tane yay değiştirdi bu kadar ve kranktan ses gelseydi söylerdi heralde ??? 1 2 gün sonra yine yapmaya basladı bu duruma iyice kızmıstım bende gittim baska ustaya onada derdimi anlattım attı bi tur dediği seyler sorun debriyajda baskı balatayı komple değiştircez düzelcek bide kranktan ses geliyo ama az daha gider o zaman sok oldum dedim ne olcak simdi ilerde motor incek demezmi. bu actı debriyajı debriyaj tasında yer acmıs balatalar zımpara falan cekti belki böyle kurtarır dedi orjinal dediği baskı balata komple onu taktı halbuki baskı balata bosuna değişti cünkü sorun debriyaj tasında 4 5 gün sonra yine basladı yapmaya.servisinede gittim baska ustayada servisi debriyaj tasını nasıl görmedi bidahada gitmem sevisine öteki ustada orjinal dediği baskı balata komple orjinal değil gibime geldi nerdenmi anladım adam benim baskıyı aldı yerlestirdi ve benden cıkardığı vidaları taktı.hic birine güvenemiyorum krank için baska ustaya gittim motorla tur attı nasıl dedim yok bisey motorda dedi . bu durumda hangi ustaya güvenebilirim

Motosikleti
    Kanuni Tiger 250 cc + Kußa cg100 sport
    karbüratör ü temizlettir ayarını yaptır bujiyi değiştir iridyum kırmızı kafa buji al benzin musluğununu sök şamandıra ve benzin filtresinle beraber tamamen temizle yaklaşık bi senede o benzin filtresi süzgeçi tamamen tıkanıyor buda motora az benzin gitmesi demek yapabileceğine inanıyorsan depoyu tamamen sök içini fırça ile temizle ve içinden çıkan küf ve pislikleri gör benzin filtresini tıkayan bunları yap 100 km geçemezsen ben bu işi bırakcm
    [B][COLOR="Purple"]{ HaYaT SLoW Ama ßu JoJuK SpeeDy }:queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)