Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

1.5 Yıl Yatmış Motosikletin Yağ Durumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bayramdan sonra BMW'nin boxer motorlarından birini almak için bakmaya gideceğim.Motosiklet en son Borusan'da bakıma girdikten sonra 1500 kilometre kullanılıp, 1.5 yıl yatmış.Yağını değiştirmeden önce rölantide çalıştırmak motora çok zarar verir mi bu içinde ki yağ ile.Yağ büyük ihtimal bozulmuştur fakat ne kadar zarar vereceği aklıma takıldı.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Yağsız bile olsa rölentide çalışır sorun olmaz 1-2 dk tabi.. en kısa sürede yağını değişirsin bişey olacağini sanmam..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Yağından ziyade depoda kalan benzin çok tehlikeli. Özelliğini kaybeden benzin seni yolda bırakabilir. (Bizzat başıma geldi) İçerdeki benzin dışarı, ve taze benzin içeri uygulanmalı.
    varan22 ve zenon bunu beğendiler.

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Arkadaşım eğer içinde yağ yeterli seviyede varsa bırak rolantide çalıştırmayı üzerine binip çok rahat gezersinde. Bu kadar inceliklere gerek yok. Yağ özelliğini kaybetmişse bile bu uzun vade içn geçerli. Bu kadar üztüne düşmeyin sonuçta demir veçelik aksam. Şimdi bana cevap olarak yok motora zarar verir diyenler olacaksa o kişilerden uzaklaşmak gerek. çünkü sadece mesaj olsun diye yada hiçbirşey bilmediğinden böyle bir yorum yapacaktır.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yağı önemli değil sen depodaki benzin aküsü ve zincirini kontrol et.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Evet benzinde tehlikeli.Beni Kastamonu'dan Ankara'ya idare etsin yeter motosiklet.Zaten ondan sonra tamamen bakıma sokacağım.Yola çıkmadan önce eski benzini atarım bir şekil.1.5 yılda acaba BMW'nin deposu paslanmış mıdır? Bir de aklıma bu geldi.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    pas yaşına bağlı yaşlı bir motor alacğaın için vardır, ama benzinde çözülmez. filtre takaiblirisn 2 tl. yanına uygun anahtarı alırsan yağınıda değiştirebilirsin de benim bildiğim bmw boxer lar 2 zamanlı. bu yüzden benzinle karıştırman gerekecek pompa yoksa. sen eski benzini çıkarırken yağıda atmış olacaksın. yalnız iyice çalkala depoyu tam karışsın öyle çıkar.

eğer 4 zmaanlı bir model ise bence önce benzin ve benzin hortumu, toz tutmuş olan hava filtresinin icabına bak. son olarak yağını değiştir ve öyle marşa bas. adamada söyle bunları karşıla sorunsuz çalışırsa masraf bana ait diye. motoruna güveniyorsa zaten sorun çıkmayacaktır.

yağ çok beklemez...açıldıktan sonraki ömrü 1 yıldır...değişmesi şarttır...ayrıca kaç para ki zaten değiştir gitsin...

Ahalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1100 GS
    Soykan, hayırlı olsun kardeşim. Yağını değiştir, bin üzerine, çık yola. Yolun açık olsun!

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pas yaşına bağlı yaşlı bir motor alacğaın için vardır, ama benzinde çözülmez. filtre takaiblirisn 2 tl. yanına uygun anahtarı alırsan yağınıda değiştirebilirsin de benim bildiğim bmw boxer lar 2 zamanlı. bu yüzden benzinle karıştırman gerekecek pompa yoksa. sen eski benzini çıkarırken yağıda atmış olacaksın. yalnız iyice çalkala depoyu tam karışsın öyle çıkar.

eğer 4 zmaanlı bir model ise bence önce benzin ve benzin hortumu, toz tutmuş olan hava filtresinin icabına bak. son olarak yağını değiştir ve öyle marşa bas. adamada söyle bunları karşıla sorunsuz çalışırsa masraf bana ait diye. motoruna güveniyorsa zaten sorun çıkmayacaktır.
    bmw nin 2 zamanlı motorunu da yaptın ya birde boxer helal olsun
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Umarım ben gelmeden sahibi çalıştırmaz.Uyardım ama belli olmaz.Yağ ve benzini halledersem sanırsam Ankara'ya dönüş yolunu idare eder.Teşekkürler millet
    ANGARAJ

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    yağ ilk 6. ayda efsafını yitirmiştir
    motor gerekli şartlar yerine getirilmemiş ise mort olmuştur
    3 aydan fazla yatacak motorun belirli bir hazırlıktan sonra yatışa geçmesi gerek yada
    en azından haftada kısa süreli de olsa marşa basılıp çalıştırılmalı
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...is-bakimi.html
    yada bu ve benzeri şeyler yapılmalı
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Şaka yapıyorsunuz herhalde , 6 ayda 1 senede yağın özelliği kaybolurmu yahu )))
    Soykancım bin motoruna gel Ankaraya , çok kafana takılırsa Kastamonuda bir ustaya git değiştiriversinler yağı .
    Bırak 1 yıllık yağ ile rolantide çalıştırmayı yağını bile boşaltsan içerisindeki yağın artığı ile bile zarar görmeden ustaya kadar gider o motor yeterki sıkıştırma .

Sevgilerimle
    scorpions_59 ve saykem bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çok teşekkürler Ahalteke, umarım hayırlı olur

Okan Abi teşekkürler. Ben ne olur ne olmaz değiştireceğim, elim yatkın ama ne bileyim, işimi sağlama almak istiyorum.
    ANGARAJ

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka yapıyorsunuz herhalde , 6 ayda 1 senede yağın özelliği kaybolurmu yahu )))
    Soykancım bin motoruna gel Ankaraya , çok kafana takılırsa Kastamonuda bir ustaya git değiştiriversinler yağı .
    Bırak 1 yıllık yağ ile rolantide çalıştırmayı yağını bile boşaltsan içerisindeki yağın artığı ile bile zarar görmeden ustaya kadar gider o motor yeterki sıkıştırma .

Sevgilerimle
    kesin bir bilginiz olmadığı aşikar
    dua etsinde segmanlar silindire pastan kaynak yapmış olmasın

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    bu kadar pinpiriklenmeye gerek yok. yag cubugunu çıkarırsın el ve göz ile kontrolünü yaparsın.

yagın özelligi kaybolmuş bile olsa motosiklet gider. sadece viyes geçişleri kemikleşir. dikkat eymen gereken tek şey motoru eski yag ile zorlamamak.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin bir bilginiz olmadığı aşikar
    dua etsinde segmanlar silindire pastan kaynak yapmış olmasın
    okan abiye bu itham hiç yakışmadı...adamın motosiklet konusunda nerelerde olduğunu bilmediğiniz için bunu yazdığınız belli..asıl yukarıda o motoru 2 zamanlı yapan benzine yağ karıştıran arkadaşa müdahale edin bi zahmet...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    burada ağır itham yapılmadı
    motor yağı motor çalışmadan dahi metal içinde ister istemez hava ile temasta olmasından dolayı 6 ayda pert
    ki arkadaş 1,5 yıl yani 18 aydan bahsediyor
    buda 3 kat süre demektir bu konuyu bir usta arkadaş yazsa cevaplasa madem biz de aydınlansak
    onun ötesi bir sürü açıklamalar talimatlar derki motorsiklet uzunca bir süre kullanılmayacak ise bazı hazırlıklar yapılmalı
    bundan önceki cevabımda bizim forumdan bir link verdim bu inandırıcı olur sanırım daha n olsun
    bu benim icadım fikrim yada dayatmam değil bir şey de ispatlamaya çalışmıyorum
    amacım kimseyi rencide etmek değil sadece bildiklerimi bir forum sakini olarak hecelere döküyorum
    Saygı ve Sevgilerim ile[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...is-bakimi.html
    hiç yorum yapmaksızın bu linki veriyorum
    ve bundan önceki cevaplarımı geçersiz sayıyorum
    kimseyi üzmek gibi bir amacım yok ve olamaz

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Battal ,
    Motosiklet konusunda birşey bilmediğimi düşünebilirsin ve aynı zamanda klasik otomobil tutkunu olduğumu ve defalarca yıllarca yatmış araçları çalıştırdığımı bilmiyor olmanda gayet doğal. umarım bundan sonraki cevapların bu bilgiler ışığında olur.
    Sevgilerimle
    babaçi, Samet Ağır ve Soykan67 bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Battal ,
    Motosiklet konusunda birşey bilmediğimi düşünebilirsin ve aynı zamanda klasik otomobil tutkunu olduğumu ve defalarca yıllarca yatmış araçları çalıştırdığımı bilmiyor olmanda gayet doğal. umarım bundan sonraki cevapların bu bilgiler ışığında olur.
    Sevgilerimle
    birde ekleme yapmak ihtiyacı hissettim...
    bahsedilen motosiklet BMW..kola kutusundan yapılmış,tel maşa bir uyduruk çin çakmalardan değil...gerek malzeme kalitesi gerekse yapısı dolayısıyla değil 1,5 yıl 15 yılda yatsa benzini koyup çalıştırabileceğiniz bir makina...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)