Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorla ilgili bir soru ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    motora soldan bakildiginda silindirin tam altida buyuk bir civata var. hatta o civatayi sabitleyen bi civata daha var ustte. ne ise yarar o bi bilgi verirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images...54zx3.jpg/sr=1

resimde net bir şekilde görülüyor vida. silindirin hemen alt kısmında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross

mavi ile işaretlediğim yerdeki yukardan aşagı dogru inen yaklaşık 8-10 cm lik civatayı ve yatay olarak onu kesen civatayı diyorsun sanırım....
    yukardan aşagı inen yatay olarak içeri giren civatanın ortasından geçiyor onun çıkmasını engelliyor...
    yatay olarak giren de subap iticilerini çalıştıran ekzantrik dişlisini tutuyor....

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imagezilla.net/thumbs/54366DSC00674_tn.jpg
    mavi ile işaretlediğim yerdeki yukardan aşagı dogru inen yaklaşık 8-10 cm lik civatayı ve yatay olarak onu kesen civatayı diyorsun sanırım....
    yukardan aşagı inen yatay olarak içeri giren civatanın ortasından geçiyor onun çıkmasını engelliyor...
    yatay olarak giren de subap iticilerini çalıştıran ekzantrik dişlisini tutuyor....

o vidayı döndürmek bişeyi değiştirimi motorda ? sente ayarıyla falan ilgisi varmıdır mesela ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet eskiden bende çok merak ederdim o kocaman vidayı. İteceklere hareket veren egzantrik dişlisini tutuyor.o vıdayı döndürme.motorunu söktün falan ama o vidayla işin yok. Boşuna bızıklama yani. Tabi altındaki egzantirik dişlisi değişmiyecekse, bi problem yoksa

Motosikleti
    Alıntı brtvrdrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o vidayı döndürmek bişeyi değiştirimi motorda ? sente ayarıyla falan ilgisi varmıdır mesela ?
    sente ile alakası yok...zaten döndüremessin...çünkü ortasından yukardan aşagı inen vida geçiyor...

Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sente ile alakası yok...zaten döndüremessin...çünkü ortasından yukardan aşagı inen vida geçiyor...
    motorun silindir üst kapağını sökmem gerekti subapta sorun vardı. o yüzden sabitleyici vidayı sökmem gerekti. vida biraz dönmüştü düz hale getirip vidayı sıktım ama belki birkaç tur dönmüştür. sorun olurmu. Motoru daha hiç çalıştırmadım. ?

Motosikleti
    Alıntı brtvrdrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun silindir üst kapağını sökmem gerekti subapta sorun vardı. o yüzden sabitleyici vidayı sökmem gerekti. vida biraz dönmüştü düz hale getirip vidayı sıktım ama belki birkaç tur dönmüştür. sorun olurmu. Motoru daha hiç çalıştırmadım. ?
    bir sorun olmaz merak etme...o zaten geçmeli, kama gibi bir şey...dişli, vidalı değil...

bak bunun aynısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)