Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba 100 lük 2011 model arka teker frenine sert basınca tak tak diye bir ses geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    predator82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY-100
    Merhabalar arkadaşlar sevgili motor severler, bende geçen yıl ağustos ayında aldığım halen daha garantisi devam eden Kuba 100 cup marka motosikletim var, arka frene ayağımla sert basınca tak diye bir ses geliyor arka fren göbeğinden sorun ne olabilir? Birde motorla yüksek hızlarda uzun yol giderken birden gaz yemiyor ve stop ediyor bu sorun neden olabilir? Motorum km.si 1700km.daha...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arka kampana üzerindeki vida, somonların hepsini güzelce sık düzelir.

Motosikleti
    Kuba XY-100
    Adem80, yanıtın için teşekkür ederimde arka fren ayarını az önce yaptırtmama rağmen yine geliyor ses, usta arka fren balatası bitmek üzere demişti acaba ondan olabilirmi?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşım al eline anahtarı hemen. Kampanayı tutan firen teli değilde daha kalın kampanayı tutan çubuk var. O çubuğu kampanaya bağlayan vida somonlar var.somonu iyice sık. Üstüne yer varsa bi somon daha tak alttaki somonun üstüne iyice sık. Hemen bi deneme yap yaz buraya.
    Dur ekleme yapıcam. Somonun altına pul koy. İnce ise pul, 2 adet koy,somonları üstüne sık

Motosikleti
    Kuba XY-100
    ben tamir işlerini anlamam ki yarın gider servisinde yaptırırım, sonucu paylaşırım yine

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Tak tuk sesi arada bir arka fren kitlemesi balatanın bittiği işaretidir, git değiştir 10 lira.
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    birde balatayı çeken tele takılan yayın üstündeki lastik sert ise yayı bırakmıyor sert basınca yay serbest kalıyor ve çubuktan tak diye ses çıkıyor.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Alıntı predator82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tamir işlerini anlamam ki yarın gider servisinde yaptırırım, sonucu paylaşırım yine
    Arkadaş alemsin valla... Adem demiş bi tane somun tak, sen demişsin ki ustaya götüreyim... 20 TL'ye bi somunu taktırırsın artık... (Garanti bi bitsin de )
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teo abi soruyolar,bizde şunu tak bunu tak,hatta somonu biraz sıkıver diyoruz, arkadaş diyoki ben motordan anlamam. Niye soruyon madem? Direk tamirciye götür. Bizimde vaktimiz ziyan olmasın
    Teo23 bunu beğendi.

Motosikleti
    Garanti biter nasılsa... Ya zaten oradaki usta sorunu da çözememiş ki?? Bir daha götürünce ne değişecek? Git gel Konya altı saat... Neyse Adem ben uyuyayım az, yarın bi kaç deneme sınavına gireceğim. Haydi iyi sabahlar...

Motosikleti
    Kuba XY-100
    Arkadaşlar yorumlar için sağolun, tamir işlerinden anlamam vaktinizi çaldığım için özür olsun, arka fren balataları kırılmış yenisiyle değiştirttim 10.00TL.

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    selamlar bendede kuba çita 125 var. arka balatada sorun olduğunu zannetmiyorum.

motorun sağ tarafta akünün altında arka fren ışığının yanmasını sağlayan fren müşürü var orada kalınca bir yay var orası zırt pırt atıyor ve iyice sıkılması gerek. sizin modelde o müşürden var ise oradan geliyordur eğerki balata bitiyor ise değiştirin gitsin gayet ucuz bir parça ve önemli bir parça

ozganugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Küba cg100 action
    Bendede küba cg100 var ve bahsettiğin sorunların 2side bendede var Ama pek önemsemiyorum. Arka frene yavaşca basıyorum. Yüksek hızla uzun süre gittiğimde boşa aldığımda o stop olayı oluyor. Boşa alır almaz ara gaz ver bir kaç kere oda olmuyor

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    ustana bi git durumu anlat ve kampana frenle özel ilgilensin bence

Motosikleti
    Alıntı predator82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlar için sağolun, tamir işlerinden anlamam vaktinizi çaldığım için özür olsun, arka fren balataları kırılmış yenisiyle değiştirttim 10.00TL.
    Sorununu çözmene sevindim, yanlış anlama ama bir somun takmak için tamir işinden anlamana gerek yok bence... Sürekli tamirciye alışırsan motor biraz daha yaşlanınca sonun perişanlık olur o açıdan... ;) Ufak tefek söke taka alışıyor insan motoruna... Ama ben iki sene kullanır, satar, sıfır alırım diyorsan o olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)